Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malé Idova kvítka v království nebeských

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo jednou království nebeských, které vynikalo krásou a blahobytem. V tomto království rostly nejdokonalejší květiny na celém světě, ale zvláštní místo mezi nimi patřilo květině Malé Idova. Její nádherná vůně a kouzelná síla měly moc zlepšit náladu a zahnat smutek kdekoliv se objevila. Jak se ale stalo, že se této květině dostalo takového neobyčejného daru? O tom vypráví naše pohádka.“

Malé Idova kvítka v království nebeských

Byla jednou malá holčička jménem Ida, která žila v malé vesničce na pokraji království nebeských. Ida byla velmi šťastná holčička, která měla ráda procházky v lese a sbírala drobné květiny. Jednoho dne, když šla Ida lesem, našla malou květinku, kterou nikdy předtím neviděla. Byla to nádherná bílá květina s fialovými okvětními lístky. Ida byla tak nadšená, že si ji sbírala a rozhodla se, že ji donese do královské zahrady, aby ji tam zasadila.

Idina cesta do královské zahrady

Ida věděla, že cesta do královské zahrady bude dlouhá, tak si sbalila svačinu a vydala se na cestu. Cesta byla plná překážek, ale Ida nevzdávala. Nakonec dorazila do královské zahrady a tam se setkala s králem a královnou. Královna si vzala květinu od Idy a pochválila ji za to, že byla velmi pečlivá s každým kvítkem, který sbírala.

Myslivec a tajemná kouzla

Ale král nebyl tak nadšený z toho, že se tam objevila Idina květina. Okamžitě poslal svého nejlepšího lovce, aby ji odnesl pryč. Ida byla smutná ze ztráty svého milovaného květu, ale rozhodla se, že se ho pokusí najít. Během své cesty se setkala s tajemným mužem, který jí řekl, že květinu stáhlo tajemné kouzlo, které chrání královské zahrady před všemi neznámými květinami.

Muž Idu naučil, jak může prorazit kouzlo a získat zpět svou květinu. Ida musela projít řadou testů a výzev, ale nakonec se jí podařilo získat takovou moc, že kouzlo nebylo schopné ji odradit.

Návrat Idy s květinou do vesnice

Po náročné cestě se Ida konečně vrátila zpět do vesnice s krásným květinovým darováním, které probudilo zájem obyvatel vesnice a zaměřilo pozornost krále směrem k této malé, inteligentní a odhodlané holčičce.

Král pochopil, že Idino odhodlání a schopnosti byly více, než si kdy dovedl představit a tak jí nabídl možnost stát se součástí královského dvora. Ida úspěšně přijala a v průběhu několika let se stala jednou z nejvýznamnějších a nejschopnějších osob na královském dvoře.

Závěr

Příběh Idy a její květiny ukazuje, že s vysokou úrovní odhodlání, chuti dobrodružství a silnou vůlí můžeme překonat i ty nejtěžší překážky a dosáhnout cíle, který jsme si stanovili. Pokud máme dostatek víry v sebe sama a své schopnosti, můžeme dosáhnout všeho, co si přejeme, a dokonce za více, než jsme si kdy dokázali představit.

Ponaučení z pohádky pro děti

Malé Idovo květina v království nebeských přináší důležité poselství o nezdolnosti a odvaze. Malá holčička jménem Ida se nevzdává, když se rozhodne donést jednu neznámou květinu do královské zahrady. I když ji to stojí mnoho útrap a naráží na řadu překážek, nepolevuje. Zvládne těžké testy a výzvy, které jí staví do cesty tajemný muž a snaží se překonat kouzlo, které chrání královskou zahradu. Nakonec se jí to podaří a Ida se vrátí s vítěznou květinou do vesnice. Její silná vůle, odhodlání a schopnosti ji nakonec přivedou až na královský dvůr, kde se stane jednou z nejvýznamnějších a nejschopnějších osob. Příběh poukazuje na to, že s vírou v sebe sama dokážeme překonat i ty nejtěžší překážky a dosáhnout svých cílů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka