Krátké české pohádky před spaním pro děti

Lokiho trest: kletba od bohů

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden kouzelník jménem Loki, který se snažil své schopnosti využívat k získání moci a bohatství. Jeho pýchu a chamtivost však způsobily, že se dostal do konfliktu s bohy a bohyněmi. Ti se rozhodli potrestat Lokiho za jeho jednání a jako trest ho poslali do tajemného lesa nazvaného Trest. Zde musel Loki se svými kouzly řešit různé nástrahy a překážky a dokázat svou zpupnost přeměnit na skromnost. Příběh o Lokiho trestu, nazvaný „Kletba od bohů“, se stal jedním z nejznámějších českých pohádek a příběhem o tom, jak mocný může být pokora.
Hlavní postava našeho příběhu se jmenuje Loki, jedna z nejznámějších postav severské mytologie. Loki byl údajně bohem výjimečného chytrosti a zároveň velkým podvodníkem. Jeho nejvýznamnějším činem bylo podfuknutí bůhů a způsobení války bohů a obrů zvané Ragnarok.

Loki si vysloužil několik trestů za své zločiny, ale nejvíce ho poznamenal trest zvaný „kletba od bohů“. Tímto trestem ho potrestali bohové za jeho podvody na Valhalle. Podle legenda byl tento trest velmi nebezpečný, neboť Loki musel čelit mnoha nebezpečím a vyléčit bolesti všech svých blízkých.

Hlavní část příběhu](

První krok ke vysvobození

) nastává, když Loki zjistí, že jediný způsob, jak se osvobodit od kletby, je najít moudrého muže jménem Allfather, který by mu pomohl najít kouzelný elixír, který by mu natočil záda a vysvobodil ho z kletby.

Loki se proto rozhodne k osudu a vydává se na cestu, aby našel toho moudrého muže. Během své cesty se Loki setkává s mnoha nebezpečími a překážkami, ale postupuje stále více a více k cíli své cesty.

Když Loki nakonec dorazí k Allfatherovi, ten mu sdělí, že místo elixíru by mu mohl pomoci jiný způsob. Allfather mu navrhne, aby se ve valhalle soustředil na své city a pokusil se napravit své minulé chyby.

Loki tedy trpělivě a snaží se napravit své minulé hříchy a zároveň čelit svému trestu. Postupem času se mu podaří vyrovnat se s tímto trestem a dokonce se mu podaří nalézt v sobě kousek soucitu a pochopení pro ty, které tak dlouho trýznily jeho chyby.

Konec kletby

Díky svému trpělivému vyrovnávání se s minulými chybami a trestem si Loki nakonec získal respekt a uznání bohů a ti mu nakonec prominuli jeho hříchy a osvobodili ho od kletby.

Od té doby se Loki zasloužil o mnoho dalších vítězství a stal se respektovaným a uznávaným bohem. Příběh od bohů vypovídá o významu trpělivosti, vůle a snaze o napravení minulých chyb.

Tento příběh dokazuje, že i když někoho postihne trest, není to konec světa. Každý má šanci se poučit ze svých chyb a dále pokračovat v cestě životem, a to navzdory obtížím.

Závěr

Na závěr by byla dobrá raději shrnout, co lze z našeho pohádkového příběhu vyvodit. Trpělivost, vůle a snaha o napravení všeho zlého nás mohou přivést k cíli, neboť i když se všechny světla na kraji zhasnou, zůstává naděje v srdcích lidí.

Tento příběh by mohl inspirovat každého k poučení se ze svých chyb a ke snaze o vlastní zlepšení. Jako Loki se i my můžeme postavit tvrdým výzvám a díky své kreativitě a chytrosti můžeme najít řešení.

Ponaučení z pohádky pro děti

V naší pohádce jsme se setkali s bohem Lokiho, který byl chytrým podvodníkem, ale utrpěl velký trest. Musel najít moudrého muže, aby se osvobodil od kletby. Na cestě se setkal s mnoha překážkami, ale nakonec dorazil ke svému cíli. Allfather mu však nabídnul jiný způsob osvobození – musel se soustředit na své city a napravit své minulé chyby. Loki trpělivě pracoval a dokázal si získat respekt a uznání bohů, kteří mu nakonec odpustili a osvobodili ho. Poučení z tohoto příběhu je to, že každý může najít cestu, jak se poučit ze svých chyb a zlepšit se, a že trpělivost, vůle a snaha jsou klíčem k úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka