Krátké české pohádky před spaním pro děti

Bree a posel smrti (Bree and the Messenger of Death)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna mladá dívka jménem Bree. Žila v malé vesničce, kde každý den pracovala na poli a starala se o svou rodinu. Jednoho dne se jí ale stalo něco neuvěřitelného – setkala se s poslem smrti. Tato setkání se stala pravidelnými a vnesla do Breenina života zvláštní kouzlo. Co se stane, když se Bree rozhodne vydat s poslem smrti na jeho nebezpečné cesty? To se dozvíte v našem pohádce „Bree a posel smrti“.
H2: Bree a Posel Smrti – Pohádka o smrti a osudu

H3: Bree a její osamělost

Byla jednou jedna malá dívka jménem Bree. Byla to osamělá dívka, která často trávila čas sama. Neměla mnoho přátel a vždy se snažila zůstat v pozadí. Její matka zemřela, když byla ještě malá a otec pracoval jako dělník v dolu. Bree tedy vyrůstala v chudobě.

H3: Posel smrti

Jednoho dne do města, kde Bree žila, přišel Posel smrti. Byl to temný muž se zvláštním šedým pláštěm a velkým kosou. Nikdo si ho nevšiml, kromě Bree. Viděla, jak muž chodil po ulicích a zaměřoval se na určité domy. Znala to město jako své boty a věděla, že muž zastaví před domem, kde někdo umře. Bree se bála a přemýšlela, zda smrt přijde i za ní.

H3: Osud Bree

Několik dní poté se Bree setkala s Poslem smrti opět. Tentokrát jí muž mluvil. Řekl jí, že její čas se blíží a že přijde brzy pro ni. Bree byla zděšená, ale nevzdala se. Rozhodla se, že se s osudem nepomíchá. Rozhodla se prozkoumat svět a začít plnit své sny. Zatímco její otec pracoval v dole, Bree se učila a zkoumala všechny knihy, které našla v koších s odpadem.

H3: Bree a plány na budoucnost

Bree měla plány na budoucnost. Chtěla se stát spisovatelkou a napsat příběhy o lidech a jejich osudech. Toužila po svobodě a nezávislosti. Vydala se na cestu a připojila se ke skupině umělců. Pracovala v kavárnách, četla své básně a procházela se po městě. Byla šťastná, ale stále si uvědomovala, že Posel smrti tam někde čeká.

H3: Setkání s Poslem smrti

Jednoho dne se Bree setkala s Poslem smrti znovu. Tentokrát už však nebála. Věděla, že se musí jednou setkat se smrtí. Posel smrti si však Bree povšiml a řekl jí, že ještě nebyl její čas. Byl překvapený, že se Bree nebála. Byla to odvážná dívka a Posel smrti to respektoval.

H3: Návrat domů

Bree se po delší době rozhodla vrátit domů. Chtěla vidět svého otce a porozumět tomu, proč se snažil svou rodinu udržet při životě. Když se vrátila do domu, zjistila, že otec je velmi nemocný. Pomáhala mu a starala se o něj až do posledních chvil. Když otec zemřel, Bree se necítila smutná. Věděla, že její otec měl těžký život, ale nikdy nevzdal svou naději.

H3: Vlastní osud

Bree se po otcově smrti rozhodla cestovat a psát o svých zážitcích. Chtěla, aby se její příběhy dostaly k lidem a aby mohli vidět, jaké má každý osud, ale že i malé kroky mohou změnit vše. Před odjezdem se setkala s Poslem smrti. Tentokrát se nechtěla zabývat svým osudem. Chtěla žít svůj život naplno a dělat to, co ji baví.

H3: Závěr

Bree se stala úspěšnou spisovatelkou a cestovatelkou. Stála se inspirací mnoha lidem, kteří četli její knihy. Setkala se s mnoha lidmi a poznala mnoho kultur. Nikdy nezapomněla na Posla smrti, ale neutekla před ním ani se mu nevzdala. Věděla, že život může být krátký, ale že každý má svůj osud. Bree se naučila, že musíme žít svůj život naplno a dělat to, co nás naplňuje. Čas od času se dívala na Posla smrti s úsměvem na tváři a říkala si, že na ni už čekat nebude. Byla šťastná a svobodná. Žila svůj osud.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Bree a Poslu smrti nám přináší mnoho důležitých výukových momentů. Bree, která vyrůstala v chudobě a byla osamělá, se rozhodla žít život naplno a plnit své sny. Naučila se, že život může být krátký, ale že každý má svůj osud. Bree neskrývala svoji bojovnost a odvahu, uměla se postavit svému osudu a přeměnit ho v něco kouzelného. Ukázala nám, že i když není osamělost snadná, může vést k velkým věcem a že každý má něco, co jej spojuje s ostatními lidmi. Zároveň se naučila, že ve chvíli, kdy se setkala se smrtí a přestala se jí bát, začala žít svůj osud naplno a dělat to, co ji naplňovalo. Bree se stala inspirací pro mnoho lidí a dokázala, že i malé kroky mohou vést ke změně světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka