Krátké české pohádky před spaním pro děti

Květiny malých Idů

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylinkové louky, rašící lesy a křišťálově čistá jezera. Takové je prostředí, ve kterém žijí Květiny malých Idů. Tyto kouzelné květiny rostou v srdci zelených lesů, kde se schovávají před lidskými očima. Jejich křehká a krásná silueta krotí síly přírody a odráží se v každém okamžiku, kdy se vychutnává jejich jemný parfém. Tato přírodní klenotnice ukrývá mnoho tajů a dobrodružství, které by rády sdílely. Poznejte Květiny malých Idů, jejich kouzlo a dobrodružství, které je čekají.
Květiny malých Idů

Byl jednou jeden král, který měl tři dcery. Jednoho dne se král rozhodl, že své dcery obdaruje tím nejkrásnějším květem na světě. Poslal proto své nejlepší rytíře na cestu, aby pro něj našli Květiny malých Idů.

Rytíři se vydali na cestu do lesů, hor a polí, hledajíce slavné květiny. Stále se však vraceli s prázdnou. Král byl nešťastný a cítil se zklamaný až do té doby, kdy se k němu dostal neznámý muž. Tento muž měl s sebou krabici plnou květin, které král nikdy předtím neviděl.

„Tyto jsou Květiny malých Idů,“ řekl muž. „Byly mi dány, abych je předal pouze člověku, který prokáže vysokou úroveň laskavosti a spravedlnosti. Ty jsi takový člověk.“

Král byl potěšen a okamžitě odměnil neznámého muže. Vzal si krabici s květinami a okamžitě se vydal k svým dcerám.

První dcera, která byla velmi namyšlená, přijala květiny od svého otce a ihned je hodila do koše na odpadky. Druhá dcera, která byla lakomá, chtěla květiny prodat na trhu. Třetí dcera, která byla milá a laskavá, byla těžce zraněna při havárii v jejich oblasti a ve své lůžku květiny nechává usínat.

Král byl velmi zarmoucen zachováním svých dcer. Rozhodl se proto, že najde někoho, kdo dokáže ocenit krásu květin stejně jako on sám. Rozdal tedy květiny mezi obyvatele své země a sledoval, jak se každý zachoval.

Jedna starší žena s ním vstoupila do hovoru. „Krásné květiny! Měl byste je prodat na trhu. Za této krásy byste si mohl utrhnout spoustu peněz.“

Král se podíval na ženu a řekl: „Tato květina může být drahá, ale nikdy ne úplně nahradit její krásu.“

Další den tam přišla jedna dívka, aby viděla Květiny malých Idů. Král jí květiny daroval a dívka se rozhodla, že bude trvat na tom, že králi něco daruje zpět za jeho velkorysost. Král si ale něco nedopatřením vzal od karkulky malou bylinku, která jí vypadla z kapsy. Tuto bylinku si dal do ucha a rázem se z ní stala bledá bylinka s bílým nektarem.

Dívka byla velmi smutná, že musela králi něco vrátit, co pro ni bylo velmi důležité. Král si však uvědomil, jak důležité jsou drobné věci. Věci jako ta bylinka. Všechno se díváme stejně, ale na to, co máme rádi, musíme klást pevný důraz. I když se rozhodneme, že něco vrátíme, neznamená to, že to musíme unáhleně udělat. I malé dárky mohou mít velký význam.

Královské Květiny malých Idů zůstaly v obecní zahradě a každý člověk, který je viděl, chválil je za jejich nádhernost. Král byl šťastný, že najednou měl sto tisíc lidí, kteří byli ohromeni jeho krásnými květy. Nikdy předtím se necítil tak šťastný a spokojený.

Květiny malých Idů byly nejenom předmětem nádherného příběhu, ale byly i ukázkou, jak malé věci mohou mít velký význam a jak mohou být oceněny krásné věci v životě. Král si uvědomil, že nejdůležitější věcí v životě je láska a slušnost, což jsou vlastnosti, které musíme nejdříve mít a potom můžeme cítit, že to má zase tak hluboký význam jako Květiny malých Idů.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tento pohádkový příběh o Květinách malých Idů nás učí hodnotit drobné věci a ukazuje, že láska a slušnost jsou důležitými vlastnostmi v životě. Král chtěl darovat svým dcerám nejkrásnější květinu na světě, ale žádná z nich si nevážila této hodnotné dárky. Rozhodl se tedy, že květiny rozdá mezi obyvatele své země a sledoval, jak se každý zachoval. Jedna dívka chtěla králi něco vrátit za jeho štědrost a darovala mu malou bylinku. I když se zdála drobná, král si uvědomil, že malé věci mohou mít velký význam. Tuto bylinku si dal do ucha a rázem se z ní stala bledá bylinka s bílým nektarem. Král se naučil, že i malé dárky mohou mít velkou hodnotu a že musíme klást důraz na věci, které máme rádi. Královské Květiny malých Idů zůstaly v obecní zahradě a každý, kdo je viděl, obdivoval je za jejich krásu. Král si uvědomil, že nejdůležitější věcí v životě je láska a slušnost a že krásné věci v životě mohou být oceněny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka