Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kvetinky malých vílíků

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá víla jménem Lily, která se narodila v kouzelném lese plném divokých květin. Jednoho dne objevila v tajemném koutě houští krásné malé květiny, které se jí okamžitě zamlouvaly. Byly tak křehké a kouzelné, že si uvědomila, že jsou to samotné květiny malých vílíků – Kvetinky. Tak začala Lilyin příběh o objevení a ochraně těchto kouzelných bytostí.
H2: Kvetinky Malých Vílíků – Příběh o Království Květin
H3: Dávná Země Plná Krásy a Života

V dávných dobách, na konec světa, bylo malé království plné krásných květin a života. Vládu nad tímto královstvím měly malé vílíky, které vytvořily úžasnou zahradu plnou různých druhů květin a rostlin.

H2: Království Trávy a Květin
H3: Malinkatý Dvůr Malých Vílíků

Malé vílíky byly velmi pyšné na své království, které se nazývalo „Království Trávy a Květin“. Své domovy měly v malinkatém dvoru, kde žily celé roky spolu s ostatními zahradními tvory, jako například motýli, včely a kolibříci.

H2: Malé Vílí Kytičky
H3: Magie Vílího Kvetu

Jednoho dne, když malé vílíky procházely královstvím, uslyšely zvláštní zpěv. Po chvíli se dostaly k velkému květu, který se rozvíjel před jejich očima. Byl to nádherný květ, který zářil různými barvami a měl bílá křídla, která se otáčela jako větrné mlýny.

H2: Tajemství Vílího Květu
H3: Dar Malých Vílíků

Když se malé vílíky přiblížily k tomuto květu, zjistily, že obsahuje mimořádnou magickou sílu. Byl to právě tzv. „Vílí Květ“, který byl schopen vyhovět žádosti každému, kdo by jej našel. Malé vílíky tedy rozhodly, že dají tento dar rovněž ostatním zahradním tvorům.

H2: Dar Pro Každého
H3: Skrytý Poklad Království Květin

Malé vílíky se rozhodly, že pro každou zahradní bytost v království zanechají jeden květ s magickým účinkem. Další den se tedy vydaly po celém království a rozmístily květy všude, kde bylo vhodné místo. Živé věci, kamenné sochy, stromy i zvířata – všichni dostali svůj vlastní květ.

H2: Vrátíme Se Ke Květinám
H3: Království Květin Zůstává V Naprostém Prodejním Stavu

Díky vynalézavosti malých vílíků bylo království plné květin a zahradních tvorů v naprostém pořádku. Každý se snažil chránit a udržovat jedinečnou krásu tohoto místa. Je to království, které vždycky bude existovat a vždycky se vrátíme ke květinám.

Ponaučení z pohádky pro děti

Kvetinky Malých Vílíků je příběh o království květin, které vládnou malé vílíky. Ty vytvořily úžasnou zahradu plnou různých druhů květin a rostlin, které chrání spolu s ostatními zahradními tvory. Jednoho dne objevily velký květ s magickou silou, který byl schopen vyhovět žádosti každému, kdo by ho našel. Malé vílíky se rozhodly, že pro každou zahradní bytost v království zanechají jeden květ s magickým účinkem. Díky vynalézavosti malých vílíků bylo království plné květin v naprostém pořádku, které stojí za to chránit a udržovat. Království květin zůstává v naprostém prodejním stavu jako magické a jedinečné místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka