Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá holčička, která žila na kraji lesa. Měla velkou lásku k kukuřici a ráda trávila dny sbíráním klasů a přemýšlením, co z nich může vytvořit. Jednoho dne se jí ale stalo něco, co ji zcela překvapilo. Z klasu kukuřice vylezly malé kukuřičné rukavice a kukuřičné boty, které jí nabídly svou pomoc. Co se dál stalo? To se dozvíte v pohádce o Kukuřičných Rukavicích a Kukuřičných Botách.
H2: Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty – krásná pohádka

H3: Na čarovném poli

Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty byly dva krásní a čarovní sourozenci. Žili na velkém poli plném kukuřice. Políčko bylo nádherně upraveno a vypadalo jako ze snů. Jemné klasíčky kukuřice obklopovaly dva bílé domečky, ve kterých bydleli Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty. Jednoho dne, když se probudili, zjistili, že zasáhla velká katastrofa. Všechny rostlinky byly zničené a pole bylo nehostinné a prázdné. Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty byli zoufalí a nevěděli, co dál.

H3: Moudrá žabka

Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty věděli, že musí něco udělat a najít někoho, kdo jim poradí. Vypravili se na dlouhou cestu a našli moudrou žabku, která jim řekla: „Máte velkou sílu, která vám může pomoci. Využijte ji a uvidíte, co se stane.“

H3: Kouzelné rukavice

Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty vzali žabčinu radu velmi vážně a začali zkoumat svou sílu. Kukuřičné Rukavice se pokusily zaklínat kukuřičné klasy a vytvořit z nich nové rostliny. Kukuřičné Boty zase přemýšlely nad tím, jak s pomocí své síly vyrobit kouzelné botky, které jim pomohou překonat všechny překážky.

Kukuřičné Rukavice velmi rychle zjistily, že jejich kouzla nemají dostatečnou sílu na to, aby rostliny opět vzešly. Kukuřičné Boty se však s tím nehodlaly smířit a nevzdávaly se. Po mnoha hodinách námahy a přemýšlení se jim konečně podařilo vyrobit kouzelné botky, které jim poskytovaly neuvěřitelnou sílu.

H3: Boj s nešťastným koncem

Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty se tedy vrátily na pole, kde se měly odehrát největší bitvy. V boji se jim dařilo lépe a lépe a zdálo se, že vyhrají. Bohužel však při jednom ze svých kouzel Kukuřičné Boty udělaly chybu a rozzuřený obrovský plevel se rozhodl zabít všechny plodiny na poli. Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty byli zničeni a ztrápeni bez svého domova.

H3: Nově narození

Avšak právě v tu chvíli se stalo něco neuvěřitelného. Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty se proměnili v obrovské ochranné duchy a mohutný boj na místě vyhnal všechny zlé duchy pryč. Z políčka se opět stalo nádherné plodné pole a Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty získaly zpět svůj domov.

Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty pochopili, že jsou výjimeční a silní, a že se musí respektovat svou vlastní sílu, aby mohli zachránit své okolí a sami sebe. Od té doby se jim dařilo lépe než kdy předtím a všechny jimi vytvořené rostliny byly zdravé a plodné.

H2: Závěr

Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty žili dlouho a spokojeně, ačkoliv si dobře uvědomovali, že na políčku vždy může nastat nějaká nebezpečná situace. Nicméně věděli, že mají obrovskou sílu, aby překonali všechny překážky a zachránili svět před zkázou. A tak byla napsána krásná pohádka o dvou čarovných sourozencích, kteří dokonale využili své síly a sebevědomě se postavili proti všem problémům, které jim jejich osud přichystal.

Ponaučení z pohádky pro děti

Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty jsou dvě čarovné postavy, které žijí na nádherně upraveném poli plném kukuřice. Jednoho dne zasáhne katastrofa a všechny rostlinky jsou zničené. Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty se vydají na cestu a najdou moudrou žabku, která jim poradí, aby využili svou vlastní sílu. Kukuřičné Rukavice se pokoušejí zaklínat kukuřičné klasy, ale bezúspěšně. Kukuřičné Boty se ale nevzdávají a nakonec vyrobí kouzelné botky, které jim poskytují neuvěřitelnou sílu. Když se vydají na pole, aby bojovali proti zlému plevelu, udělá Kukuřičné Boty chybu a rozzuřený plevel se rozhodne zabít všechny plodiny. Kukuřičné Rukavice a Kukuřičné Boty se promění v obrovské ochranné duchy a prázdné pole se opět promění v nádherné plodné pole. Tuto pohádku můžeme použít jako připomenutí toho, že každý má svou vlastní sílu a musí se naučit ji respektovat, aby mohl zachránit svět před zkázou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka