Krátké české pohádky před spaním pro děti

Krocan a šicí stroj (The Turkey and the Sewing Machine)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Království bylo plné magie a zázraků. A právě v takovém království se odehrává příběh, který nám ukáže, že i nejtajnější touhy a sny se mohou stát skutečností. Příběh je o Krocanu a šicím stroji, dvou nesourodých věcech, kterým osud připravil úplně jiný osud. Avšak pod zvláštními okolnostmi se ocitly na řešení stejného úkolu a tak se jejich osudy nečekaně splyly. Jak se jim podařilo překonat všechny překážky a jak se jim podařilo splnit své sny, se dozvíte v následujících kapitolách.

H2: Krocan a šicí stroj

H3: Úvod

Byla jednou jedna slepička a její nádherný kohout. Žili v krásné zahradě plné zeleně, květin a ovoce. Jeho peří bylo nádherné a celá zahrada byla zářivě krásná, ale jednoho dne se stalo něco, co změnilo životy všech na farmě.

H3: Krocan s velkými plány

Krocan, který žil na sousední farmě, slyšel o nádherné zahradě a vysokácnickém páru, kteří ji obývají. Aby se dostal do zahrady, musel projít celou řadou překážek, včetně plotu a dřevěné brány.

Když se mu nakonec podařilo dospět na druhou stranu, okouzlil ho pohled na slepičku a kohouta. Chtěl získat slepičku, aby měl stále nádhernější slepice.

H3: Krocanova past a svůdná šicí stroj

Jednoho dne, při vyhledávání potravy v zahradě, narazil krocan na šicí stroj. Během prozkoumání zařízení zjistil, že dokáže napodobit zvuk zpěvu slepičky a kohouta. Chtěl najít způsob, jak tohle využít, aby získal slepičku.

Krocan tedy vymyslel šikovný plán a použil šicí stroj k napodobení zvuku zpěvu kohouta, aby sédukoval slepičku k tomu, aby se s ním rozmnožila. Po několika týdnech se jim podařilo spářit a slepička nesla vejce, z nichž se během několika týdnů vylíhlo několik malých kuřat.

H3: Krocanova potrestání

Kohout na sousední farmě si všiml, jak se Krocan usilovně snažil získat slepičku, a tak se rozhodl, že musí udělat něco, aby z toho unikli. Kohout tedy vysvětlil jejich situaci slepičce a společně se rozhodli použít k Krocanově potrestání šikovnou lest.

Jeden z kuřat, který se narodil slepičce a kohoutu, byl umístěn na místo slepičky, aby přilákal Krocanovu pozornost. Šikovně využil šicí stroj k napodobení zvuku slepičky, čímž Krocan přilákal a kohout ho napadl. Krocan byl nucen odejít a už se nikdy nepokusil získat slepičku.

H3: Závěr

Jednoduchý šicí stroj nakonec pomohl slepičce a kohoutu překonat potíže s krocany, kteří se snaží získat jejich nádherné slepice. Zůstali šťastní a Karcan se přesunul na jinou farmu, kde našel milující partnerku a založil své vlastní království.

Ponaučení z pohádky pro děti

Z pohádky „Krocan a šicí stroj“ se můžeme naučit důležitou lekci o tom, že není vždy dobré být chamtivý a snažit se získávat všechno pro sebe. Krocan z sousední farmy chtěl získat nádhernou slepičku, ale místo toho používal lsti a podvody, aby ji získal. Nakonec byl ale potrestán za svoje chování a musel odejít.

Lidé by měli být spokojeni s tím, co mají, a nechtěli stále víc a víc. Nesmíme se nechat svést chamtivostí a zůstat věrní svým hodnotám a principům. Stejně jako kohout a slepička bychom se měli chránit proti těm, kteří nás chtějí zneužít pro své vlastní zájmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka