Krátké české pohádky před spaním pro děti

Král Mrazík a dívka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho před našimi časy žil Král Mrazík, krásný a mocný vládce království země stínů. Jeho říše byla pokrytá sněhem a ledem a obyvatelé se zahrabávali do horkých kabátů a kožešin, aby přežili mrazivé zimní noci. Ale jedné noci se do jeho království ztratila dívka, která se stala klíčem k odhalení tajemství jeho říše. To je příběh o Králi Mrazíkovi a tajemné dívce, která znovu přinesla teplé slunce do jeho země stínů.

Král Mrazík a dívka

Úvod

Dávno dávno, v kraji, kde zima trvala snad i déle než v jiných místech, žil král Mrazík spolu se svou rodinou. Vyháněl chlad křišťálovými mrazivými větry a lidé v jeho království se kvůli němu oblékali do teplých kožešin a plsti. Nicméně, král Mrazík sám neznal teplo, protože jeho srdce bylo někde daleko, kde ho nebylo schopno zahřát.

Jednoho dne se však stalo něco neobvyklého, co změnilo jeho život navždy. Do jeho království totiž přišla dívka, která zahřála jeho srdce tak, jako nikdo předtím.

Setkání s dívkou

Král Mrazík se jednoho dne procházel po svém království, když uviděl dívku zahalenou do tenkého pláště klečet na zamrzlé řece. Když se k ní přiblížil, uviděl, že pláče. Co se stalo? zeptal se jí.

Dívka mu odpověděla, že její milovaný jí byl odebrán krutou nemocí a ona se přesunula do Království Mrazu, aby se vyhnula bolesti a zklamání v rodné zemi, která jí byla již nepříjemná. Král Mrazík dívce poskytl útočiště a ujistil ji, že tady bude v bezpečí.

Ozdravení krále

Král Mrazík začal mít po setkání s dívkou divné sny, ve kterých se cítil tepleji, než kdy dřív. Později zjistil, že dívka odhalila něco, co bylo v jeho životě skryté a přimrazilo jeho srdce. Dívka mu také pověděla o království, které vede a je velmi prosperující, protože její národ se vyznačuje inteligencí a smyslem pro řád.

Díky dívce se králi Mrazíkovi podařilo začít propagovat vzdělání a vědu, nejen v jeho království, ale i v jiných zemích. Jeho srdce se začalo roztápět a odhalit sílu lásky, která byla před tímto setkáním tak daleko, že se to pro něj jevilo jako nemožné.

Královská svatba

Král Mrazík a dívka se po několika měsících začali navzájem milovat a rozhodli se spojit své životy v manželství. Královna Mrazíková a král Mrazík strávili spolu naprosto požehnaný život, který svým lidem ukázal, že láska a hromadění znalostí může být stejně mocné jako křišťálové mrazy, které se rozlévají přes celou zemi.

Závěr

Tak skončila pohádka o králi Mrazíkovi a dívce. Byla to ukázka toho, jak láska může změnit srdce a jak intelekt může změnit svět. Král Mrazík a královna Mrazíková se stali legendami v celém Království Mrazu a všichni si na ně budou navždy vzpomínat.

Ponaučení z pohádky pro děti

Král Mrazík, který žil v zemi trvající zimou, neznal teplo v srdci. Jednoho dne však potkal dívku, která mu pomohla odhalit sílu lásky. Díky její přítomnosti se mu podařilo začít propagovat vzdělání a vědu, což mělo vliv na celé království. Král Mrazík se s dívkou zamiloval a rozhodli se spojit své životy v manželství. Společně strávili naprosto požehnaný život, který prokázal, že láska a vědění může být stejně mocné jako křišťálové mrazy. Tato pohádka nás učí, že láska může změnit srdce a způsob, jakým myslíme, může změnit svět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka