Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kdo vytrhl z plachty Křepelku

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

V dávných dobách, kdy se ještě říkalo, že víly a trpaslíci pobývají v lesích a kouzelníci zaklínají okolí, se odehrála překrásná pohádka o Kdo vytrhl z plachty Křepelku. Tato pohádka byla předávána z generace na generaci a naši předkové ji především vyprávěli, aby děti poučili o síle odhodlání a statečnosti. Dnes vám tuto pohádku přinášíme, abyste se i vy mohli ponořit do světa fantazie a snových krajů, kde zvířata mluví a hlavní hrdina musí čelit všem zlu, co mu přežívá na kůži. Tak se posaďte a poslouchejte, jak se neohrožený Křepelka vydal na nebezpečnou cestu a jaký osud mu byl připraven.

Kdo vytrhl z plachty Křepelku

1. Úvod

Byl jednou jeden král, který měl tři dcery. Tyto tři dcery byly oblíbenými princeznami, ale král měl jedno velké tajemství. Jeho zahrada byla plná zvláštních plachet, jakési kouzelné magie. Věděl, že jedna z těchto plachet ukáže cestu ke skrytému pokladu.

2. Královská zahrada

Královská zahrada byla plná krásných květin a keřů. Byla to široká otevřená zahrada se spoustou dalších menších zahrádek a vrcholových kopců. Král měl v této zahradě uložen poklad, ale našel způsob, jak vymýtit zloděje – plachty.

3. Plachty

Každou noc král nastavil v zahradě plachtu. Existovalo tvrzení, že pokud se z ní někdo dostane, nalezne skrytý poklad v zahradě. Ale plachta ještě měla jednu chybu – jakmile se na ni někdo chytí, zvoní zvonek a všichni v zahradě se probudí.

4. Křepelka

Jednoho dne se v královské zahradě objevil malý člověk jménem Křepelka. Byl velmi chytrý a statečný. Rozhodl se, že bude ten, kdo vytrhne plachtu a nalezne poklad. Křepelka věděl, že se musí opatrně plížit kolem zahrady, aby nedošlo k probuzení strážného zvonku.

5. Vytrhnutí plachty

Když Křepelka přišla blíže k plachtě, snažila se pohybovat co nejlehčím způsobem. Nakonec se jí podařilo plachtu vytrhnout. Zazvonil zvonek a okamžitě se všechny květiny a keře začaly hýbat. Křepelka se musela rychle schovat, aby nebyla odhalena.

6. Hledání pokladu

Když se situace uklidnila, rozhodla se, že bude hledat poklad. Křepelka prošla celou zahradu a nakonec našla zlatou bednu plnou drahokamů a zlata. Byla to nádherná miska, s nádhernými zdobením a konečně, byl nalezen skrytý poklad.

7. Ocenění statečnosti

Když se Křepelka vrátila zpět do paláce s pokladem, ocenil ji král za její statečnost. Dala jí jmění, a svou nejmladší dceru, aby si ji vzala za manžela. Křepelka se stala princeznou a žila s princem všechen svůj dní na královském dvoře jako krásná a zbožná manželka.

Závěr

Křepelka byla obyčejná dívka, která si svou odvahou a chytrostí získala štěstí a bohatství. Svou statečností a touhou po dobrodružství odhalila tajný skrytý poklad a získala vděk a lásku krále i prince. To dokazuje, že i ty nejmenší a nejméně předpokládané mohou být silné a odvážné, pokud to opravdu chtějí.

Ponaučení z pohádky pro děti

Z této pohádky se můžeme naučit, že i malí a nevýrazní lidé mohou být stateční a úspěšní, pokud se rozhodnou k akci. Křepelka byla chytrá a opatrná a dokázala vytrhnout plachtu, která vedla ke skrytému pokladu, a získat bohatství a lásku krále i prince. Tato pohádka nás učí, že odvaha, touha po dobrodružství a tvrdá práce nás mohou dovést k úspěchu, i když se zdá, že jsme malí a bezvýznamní ve srovnání s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka