Krátké české pohádky před spaním pro děti

Ještěrka a sova v lesích

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Kozí Uši Císaře: The Goat's Ears of the Emperor

Bystrým lesem kroužila sova v noci, hledajíc kořist. Když dorazila k lesní mýtině, uviděla tam něco neobvyklého. Malá ještěrka se pomalu plazila po trávě, ačkoliv už bylo téměř po půlnoci. To byl začátek neuvěřitelného dobrodružství, o kterém se budou vyprávět pohádky mnoho let.
Once upon a time in a forest, there lived a Ještěrk and a Sova. The Ještěrk was a little lizard, and the Sova was an owl. They were the best of friends and loved to spend their days exploring the woods.

H2: Ještěrk a Sova – Nejlepší kamarádi

Ještěrk a Sova byli nejlepší kamarádi. Trávili spoustu času spolu a poznávali krásy lesa. Ještěrk byl malý ještěrka a Sova byla sova. I když byli velmi rozdílní, měli mnoho společného. Oba milovali přírodu a dobrodružství.

H3: Jak se spřátelili

Ještěrk a Sova se potkali v lese. Ještěrk hledal něco k jídlu, když Sova přiletěla a pozdravila ho. Byla to laskavá sova, která ráda poznávala nové tvory v lese. Ještěrk se bál, že ho Sova chytí a sní, ale Sova mu ukázala, že jí nešlo o to. Chtěla se jen seznámit a najít si nového kamaráda.

H3: Ještěrk se bojí temnoty

Ještěrk se bál temnoty a v noci ho lákaly světla města. Sova mu ukázala, že i noc může být krásná a že v lese je ještě víc zvířat, která se ráda v noci probouzejí. Ještěrk se Sovy učil létat, a Sova se od Ještěrka učila, jak přežít v lese.

H2: Dobrodružství v lese

Ještěrk a Sova měli spoustu dobrodružství v lese. Objevili místa, o kterých ani nevěděli, že existují. Sova uměla létat a ukazovala Ještěrkovi, jak svět vypadá z ptačí perspektivy. Ještěrk zase uměl lezt po stromech a ukazoval Sově, jak se dá šplhat po kůře.

H3: Návštěva bílé sovy

Jednoho dne se Ještěrk a Sova setkali s bílou Sovou. Bílá Sova byla velmi proslulá v celém lese a vůbec nebyla zvyklá na nové tvory. Na úplném konci lesa měla svou hnízdní oblast a nechtěla, aby se tam někdo další usadil. Ještěrk to nevěděl a snažil se jen poznat novou sovu. Bílá Sova se ale rozhodla Ještěrka a Sovu vyhnat z části lesa, ve kterém se nacházela. Ještěrka a Sovu to moc mrzelo, ale nakonec našli nové místo, kde mohli pokračovat v poznávání krás lesa.

H2: Nová kamarádství

Ještěrk a Sova se nadále potkávali s novými tvory v lese. Poznali lišku, která uměla zapadnout do okolního prostředí, a zajíce, který uměl velmi rychle utíkat. Ještěrk a Sova si uvědomili, že každé zvíře je jedinečné a že mají mnoho co se učit.

H3: Jak skončila jejich cesta

Ještěrk a Sova strávili spolu mnoho krásných dní v lese. Poznali všechny jeho zákoutí a učili se od různých tvorů, které potkávali na své cestě. Nakonec se ale museli rozloučit, protože Ještěrk se rozhodl vrátit se do města. Sova o něm bude vždy v dobrém vzpomínat a bude si pamatovat na krásné chvíle, které spolu prožili.

H2: Závěr

Ještěrk a Sova byl krásný příběh o kamarádství a lásce ke přírodě. Je důležité mít v životě přátele, kteří nás budou podporovat a vyslechnou všechny naše myšlenky a starosti. A ještě důležitější je si uvědomit, jak báječnou krásu skýtá příroda a že se jí vždy vyplatí věnovat pozornost a respekt.

Ponaučení z pohádky pro děti

„Ještěrk a Sova – Nejlepší kamarádi“ je pohádka o kamarádství a lásce ke přírodě. Ještěrk a Sova se stali přáteli při průzkumu lesa. Navzdory svým rozdílnostem našli společný jazyk a objevovali krásy přírody spolu. Ještěrk se učil od Sovy, jak přežít v noci a Sova se učila od Ještěrka, jak lezt po stromech. Ještěrk a Sova zažili spoustu dobrodružství, ale nakonec se museli rozloučit, protože Ještěrk se rozhodl vrátit do města. Důležité ponaučení z této pohádky je, že bychom si měli uvědomit krásu a respektovat přírodu. Měli bychom mít také přátele, kteří nás budou podporovat a poslouchat nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka