Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hvězdní milenci

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou velmi dávno v jedné daleké galaxii pár Hvězdních milenců. Byli to dva krásní a zářiví lidé, kteří se neznali, ale jejich osud je spojil dohromady. Tito milenci cestovali po nekonečném vesmíru a sledovali, jak se hvězdy vzdalují a potom se znovu spojují. Ať už byli kdekoliv, vždycky byli spolu a nikdy se nerozloučili. Jednou však dostali velmi nebezpečnou úlohu, kterou jim dala sama hvězdná rada. Jaký osud čeká tyto Hvězdní milence? To zjistíte v této pohádce.

Hvězdní milenci: Pohádkový příběh o lásce vzhůru do nebes

Úvod

Příběh, který vám chci vyprávět, je pohádkou o dvou milencích, kteří spolu hledají štěstí v nekonečném nebi. Hvězdní milenci jsou dvě hvězdy na nebeské obloze, které se denně potkávají a které jsou neuvěřitelně zamilované do sebe.

Popis hvězdných milenců

Na nebeské obloze svítí mnoho hvězd, ale mezi nimi jsou i dvě zvláštní hvězdy, které vypadají jako dva milenci, kteří se navzájem objímají. Tyto dvě hvězdy se jmenují Astraea a Arcturus a jsou velmi zvláštní tím, že se denně potkávají v nebi.

Astraea a Arcturus

Astraea je krásná bílá hvězda, která září na nebi velmi jasně. Její světlo je tak slavné, že si ji mnoho lidí pamatuje jako jednu z nejsilnějších hvězd na nebi. Arcturus na druhé straně je velmi světlá oranžová hvězda, která se nachází vedle Astraeje. Spojení těchto dvou hvězd vytváří nádhernou obrázek dvou milenců, kteří se spolu pravděpodobně nikdy neopustí.

Arktická noc

Jednou za rok Astraea a Arcturus přicházejí do situace, kterou astrologové nazývají „Arktickou noc“. Tato situace nastává v časech, kdy Arkturus mizí na obzoru a Astraea tak zůstává sama na nebi. Tento den pro Astraeu znamená den, kdy se musí rozloučit se svým milovaným Arcturem, neboť ho na obloze nemůže vidět. To je pro ni velmi smutné téma, ale každý rok se opakuje znovu a znovu.

Touha po jednotě

Astraea a Arcturus se však nenechávají ovlivnit Arktickou nocí a navzdory jejich krátkému rozloučení se každý den na nebi objevují spolu. Jejich láska je velmi silná a touží po jednotě navzdory strmé výšce, na které se nacházejí.

Závěr

Hvězdní milenci jsou symbolem neurčité lásky, čistého štěstí a konečné harmonie. Jejich příběh vás může nechat uchvácené a pozvednout váš duch, ať už jste děti nebo dospělí. Navštivte hvězdnou oblohu a hleďte po záření Astraeje a Arcture a pochopit, že láska může překonat vše.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka Hvězdní milenci vypráví o dvou hvězdách – Astraei a Arcturovi, kteří denně září na nebeské obloze a vypadají jako dva milenci, kteří se navzájem objímají. Astraea je jasná bílá hvězda a Arcturus je světlá oranžová hvězda, což při jejich propojení vytváří nádherný obraz dvou zamilovaných hvězd. Jednou za rok však nastává situace nazývaná „Arktická noc“, kdy Arcturus mizí na obzoru a Astraea zůstává sama na nebi. Tento den pro ni znamená rozloučení s Arcturem, ale jejich touha po jednotě je stále silná a každý den se někde na nebi najdou spolu. Pohádka symbolizuje neurčitou lásku, čisté štěstí a konečnou harmonii, a ukazuje, že láska dokáže překonat i nejvyšší výšky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka