Krátké české pohádky před spaním pro děti

Holubí Nevěsta: Příběh princezny, která políbila a prozradila

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Holubí Nevěsta: Příběh princezny, která políbila a prozradila je příběh o krásné princezně a její lásce k holubům. Lidé se ji posmívali, ale ona přesto nalezla svou štěstěnu v podobě zlatého holuba. Avšak když se prozradilo, že holub není jen obyčejné zvíře, musela princezna ochránit svou lásku před zlými silami. Jaké to bylo, se dočtete v této pohádce.
Holubí Nevěsta: Příběh princezny, která políbila a prozradila

Úvod

Holubí Nevěsta je klasickým pohádkovým příběhem, který pochází z českého folklóru. V této pohádce se setkáte s princeznou a jejím úkolem najít si vhodného muže, se kterým by se mohla oženit. Princezna však není obyčejná princezna. Má totiž schopnost proměnit se v holuba a ptáka miluje více než člověka.

Princeznina proměna

Na začátku příběhu se princezna rozhodla vydat se na cestu za svým mužem. Avšak, přestože měla plno nápadníků, žádný z nich nebyl pro ni tím pravým. Jednoho dne se princezna rozhodla vyzkoušet svou magickou moc a proměnila se v holuba. Toho dne se setkala s dalším holubem, který jí připadal nějakým způsobem zvláštní. Celý den spolu létali, zpívali si a tančili. Byli spolu jako dva lidské milenci.

Polibek as přeměna

Když se setmělo, holubi se rozhodli odpočinout si na stromě. Princezna se však bála, že by mohla být odhalena, a tak nechtěla políbit svého milého holuba. To se jí ale nakonec nevyplatilo, protože po jejím odchodu se holub proměnil v prince. Ten poté vypátral princeznu a nabídl jí ruku ke sňatku.

Překvapení na svatbě

Svatba však nebyla bez překvapení. Na svatbu totiž dorazil muž, kterého si princezna přála, aby se s ním mohla oženit. Ten však byl přestrojený a představil se jako jeden z nápadníků, kteří se již dříve ucházeli o princezninu ruku. Když zazněl zvuk malého ptáčka, který se jaksi omylem dostal do sálu, princezna se neovládla a vykřikla: „Moje milovaný holub!“.

Odpoutání od magie

Tohle volání bylo nejen pro prince, ale i pro celou svatbu, velkým překvapením. Princezna se tak vyzradila, že se dokáže proměnit v holuba. Prince se však rozhodl, že ji miluje bez ohledu na to, zda je člověk nebo holub. Svatba pak pokračovala normálně a novomanželé byli šťastní až do konce svých dnů.

Závěr

Holubí Nevěsta je příběhem o lásce, která dokáže překonat i magii. Pohádka ukazuje, že lidé se mohou milovat i v jiných podobách a že láska není pouze o vnějším vzhledu. Příběh princezny, která políbila a prozradila, je klasickým českým folklórem, který zaujme nejen malé, ale i velké čtenáře.

Ponaučení z pohádky pro děti

Holubí Nevěsta je pohádka o princezně, která se může proměnit v holuba a miluje více ptáky než lidi. Během své cesty hledá muže, ale žádný z nich nebyl pro ni tím pravým. Promění se v holuba a setká se s dalším holubem, se kterým tráví celý den a létají a zpívají si dohromady. Když se setmí, holubi se rozhodnou odpočinout si na stromě a princezna se bojí, že by mohla být odhalena, a tak nechce políbit svého milovaného holuba. Ale ten se nakonec promění v prince a nabídne jí ruku ke sňatku. Na svatbu se objeví také muž, kterého si princezna přála, aby se s ním mohla oženit, ale ten předstírá, že je jedním z nápadníků. Když se však objeví malý ptáček, princezna se vyzradí a prince ji přijme bez ohledu na to, zda je holub nebo člověk. Pohádka ukazuje, že láska dokáže překonat jak magii, tak i vzhled.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka