Krátké české pohádky před spaním pro děti

Holoubkova nevěsta – Příběh princezny, která líbala a řekla

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Dávná doba, kdy královstvím vládli králové a princezny, přinesla nám příběh o neuvěřitelně krásné Holoubkově nevěstě. Tato princezna byla tak krásná, že mnoho uchazečů o její ruku ji prosilo o sňatek. Nicméně, ke všeobecnému překvapení, chudý a prostý mladík dokázal získat srdce této krásné princezny. Příběh o lásce a naději, o výzvách a vítězstvích, je ztvárněn v říši zázraků se jménem Holoubkova nevěsta.“
H2: Holoubkova nevěsta – Příběh princezny, která líbala a řekla

H3: Once Upon a Time in a Kingdom Far, Far Away…

Bylo nebylo v království daleko, daleko odtud žila princezna s krásnými jiskřivýma očima a dlouhými zlatými vlasy. Byla to krásná a laskavá princezna, která toužila po lásce a štěstí.

H3: The King’s Proposal

Jednoho dne se králi objevil nápad, že je na čase najít vhodného a bohatého prince pro jeho drahocennou dceru. Král začal hledat prince a princové přicházeli z různých zemí, aby se ucházeli o princezninu ruku.

H2: The Sad Princess

Princezna však byla smutná, protože žádný z těch princů ji nijak neoslovil. Byli to všichni pracháči a nezajímali se o ni jako o člověka. Jednou večer, když seděla v zahradě a dívala se na hvězdy, objevil se před ní nádherný bílý holub.

H3: The White Dove

Holub přistál na princeznině ruce a nechtěl ji opustit. Princezna cítila zvláštní spojení s tímto krásným ptákem a začala si s ním povídat. Holub jí pověděl, že on je vlastně kouzelná bytost, která se proměnila z prince.

H2: The Love of the Princess

Princezna mu věřila a milovala ho, protože viděla jeho krásnou duši v holubově očích. Začali spolu trávit každý den a princezna se do něj zamilovala více a více. Holub jí řekl, že s ní chce zůstat navždy a že se promění zpět v prince, pokud ho políbí.

H3: The Transformation

Princezna nedokázala odolat a políbila ho. Najednou se holub změnil zpět v krásného prince. Byl to skutečně princ, který přišel do království, aby se oženil s princeznou. Byl jediný, kdo viděl krásu princezny a miloval ji za to, co bylo uvnitř.

H2: The Happy Ending

Král se nakonec rozhodl, že princezna se může provdat za prince a být s ním navždy šťastná. Bylo to nejlepší rozhodnutí a princezna nebyla nikdy šťastnější. Byla zamilovaná a spokojená s mužem, který jí reálně viděl jako bytost a nejen vynikající poklad pro svou korunu.

H3: The Importance of Seeing Beyond the Surface

Tato pohádka o princezně a holubovi nás učí, že je důležité vidět lidem a věcem mnohem hlouběji, než jen povrchově. Řkla příběh o tom, jak se lásky daří, když se romantické vztahy budují na základě vnějších kvalit aš vidění hloubky druhé osoby. A o tom, jak je život plný krás a kouzla, které mnozí nevidí a často přehlížejí.

Ponaučení z pohádky pro děti

Jedna krásná princezna toužila po lásce a štěstí, ale její otec chtěl, aby se provdala za bohatého prince. Princezna byla smutná, protože všechny princové, kteří přicházeli, se zajímali jen o její bohatství. Jednou večer však potkala kouzelného holuba, který se jí snažil dát najevo, že je vlastně kouzelným prince. Princezna mu věřila a s ním se zamilovala dovnitř jeho krásné duše. Nakonec holub vylíčil princeznu a vrátil se ke svému původnímu tvaru – byl to skutečný princ, který ji pantáty miloval. Král nakonec souhlasil s jejich svatbou a princezna byla šťastná s mužem, který jí viděl za zájem o ně, nejen za její bohatství. Příběh o Holoubkově nevěstě nám ukazuje, že je důležité vidět hlouběji než jen povrchně a skutečně si vážit kvalit druhé osoby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka