Krátké české pohádky před spaním pro děti

Duchové žluté řeky (The Spirits of the Yellow River)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno před mnoha lety, existovala krásná řeka pojmenovaná Žlutá řeka. Tato řeka byla zdrojem života pro mnoho lidí a zvířat, kteří přišli žít poblíž toku řeky. Avšak, Když se setmělo, začaly se z lesů ozývat tajemné zvuky a horský vítr nesl vůni něčeho neznámého. Lidé se báli a netušili, že jsou to Duchové žluté řeky, kteří se schovávali v okolních lesích. A tak začíná naše pohádka o Duchové žluté řeky.
Duchové žluté řeky: Když se světlo setmí

Bylo jednou ve vzdálené zemi, kde se řeka táhla mezi horami, místo plné přírody a krásných rostlin. Tato řeka se nazývala Žlutá řeka a říkalo se, že zde sídlí Duchové žluté řeky. Byli to duchové, kteří měli moc ochránit Žlutou řeku před všemi špatnostmi a neštěstími, které se mohly na tuto řeku snést.

První setkání s Duchy

Jednoho dne, když se slunce pomalu sklonilo k západu, se malá dívka jménem Petra vydala na procházku podél Žluté řeky. Byl to krásný den a Petrino srdce bylo naplněno radostí, když se procházela podél břehů řeky. Ale najednou slyšela hlasité řevy, které se ozývaly z vody. Její příjemná procházka se změnila v hrozivé dobrodružství.

Přiblížila se ke břehu a spatřila dva obrovské draky, kteří se prali uprostřed Žluté řeky. Petrino srdce se začalo bouřit a začala prchat nazpět ke své vesnici. Ale cestou potkala starého muže, který ji požádal o pomoc. „Prosím, pomoz mi zastavit ty dva draky, než to bude příliš pozdě!“ řekl muž.

Petra si uvědomila, že nemůže nečinně stát a pozorovat, jak se Žlutá řeka dostane do nebezpečí. Rozhodla se tedy pomoci tomuto starci a spolu se vydali k řece. Když dorazili na břeh, viděli jak se dva draci perou a propadají vodě. Vzpomněla si na Duchy žluté řeky a rozhodla se je požádat o pomoc. K této chvíli se objevili vody Žluté řeky duchové, kteří okamžitě pochopili, co se děje. Jednou rukou zvedli oba draky z vody a pohladili je po hlavě, draci se zklidnili a splynuli v objetí.

Dary od Duchů

Petra byla plná radosti, že se jí podařilo pomoci starému muži a zachránit Žlutou řeku a její obyvatele. Od duchů žluté řeky obdržela několik darů: kouzelnou tyč, díky které mohla mluvit s rozličnými zvířaty, kouzelný kámen, který jí umožnil vidět v temnotách, a kouzelné křídla, na kterých se může svobodně pohybovat ve vzduchu.

Od této chvíle se Petra stala ochránkyní Žluté řeky a spousty dalších krásných míst, které byly díky Duhům ochraňovány před zlými silami světa. Příroda se stala jejím domovem a Duchové žluté řeky jejími nejlepšími přáteli.

Poděkování

Petra trávila hodiny procházením nádherné krajiny, učila se od zvířat a přátelila se s lidmi, kteří ji přijali jako svého ochránce. A každý večer se vracela k Žluté řece, aby poděkovala Duchům a poslala jim svou vděčnost a lásku.

A tak to trvalo dlouho, dokud jednoho dne nepadlo obyčejné poděkování na neplodnou půdu. Duchové žluté řeky byli šťastní, že jsou schopni chránit Žlutou řeku a pozorovat, jak jejich ochrana pomáhá živým bytostem a přírodě. A Petrino srdce bylo plné vděčnosti a radosti, když se přesvědčila, že život u řeky byl jednoduše dokonalý.

Ponaučení z pohádky pro děti

V pohádce „Duchové žluté řeky: Když se světlo setmí“ se dozvídáme o Duchách, kteří chrání Žlutou řeku před špatnostmi a neštěstími. Dívka jménem Petra se stala ochránkyní Žluté řeky, když se postavila za starého muže a pomohla Duchům zastavit dva draky, kteří se perou uprostřed řeky. Za svou pomoc obdržela od Duchů kouzelnou tyč, kouzelný kámen a kouzelné křídla. Od této chvíle byla Petra ochránkyní Žluté řeky a přírody, která navštěvovala své přátele každý večer a poděkovala za jejich ochranu. Duchové byli šťastní, že mohou pomáhat a pozorovat, jak jejich práce pomáhá živým bytostem a přírodě. Pohádka ukazuje, že každý může pomoci ochránit přírodu a zvířata a že vděčnost je důležitá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka