Krátké české pohádky před spaním pro děti

Druhý den festivalu: Rozeta a zlatý králík (The Second Day of Festival: Rosette and the Golden Rabbit)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou za devatero horami, devatero řekami a devatero lesy, malé městečko, kde každoročně probíhala slavnostní oslava zvaná Druhý den festivalu. Lidé se připravovali celé roky, aby v této nádherné události mohli zářit. A jednoho roku se stalo něco zvláštního, když se všichni obyvatelé města rozhodli soutěžit o nejkrásnější květinovou korunku s názvem Rozeta a zlatý králík. Tato soutěž byla velice těžká, protože museli najít jen tu nejkrásnější a nejvzácnější rostlinu v celém Království, aby mohli získat své cenné ocenění. Co se však stane, když nad hledáním této rostliny vládne záhadná síla, kterou nikdo nečekal? To vám poví příběh Druhý den festivalu: Rozeta a zlatý králík!

H2 – Druhý den festivalu: Rozeta a zlatý králík

H3 – Přípravy na festival

Na druhý den festivalu se všichni připravovali na velkou slavnost. Lidé se oblékali do nejkrásnějších šatů a zdobili své domy. Domy byly plné živých květin a okna ozdobená barevnými stuhami a praporky.

H3 – Velká slavnost

Když se zaplnila náměstí a lidé se usadili na svá místa, začala slavnost. Na vysokém pódiu se vystřídali různí umělci a hudebníci, kteří hráli na nejrůznější nástroje a zpívali písně o lásce a naději.

H3 – Rozeta

Najednou se objevila nádherná dívka jménem Rozeta. Měla na sobě bílé šaty, které zdobily tisíce malých růžových květů. Lidé se ohlíželi a divili se, jak taková krása mohla vůbec existovat.

H3 – Zlatý králík

Najednou se však ve stínu pod pódiem objevil zlatý králík. Byl to králík velikosti kočky a byl pokrytý zlatými chloupky. Všichni se divili, jak mohl takový králík vůbec existovat.

H3 – Tajemství

Rozeta věděla, že zlatý králík skrývá nějaké tajemství. Rozhodla se tedy, že ho najde a přinese ho na světlo světa.

H3 – Hledání

Vydala se tedy na cestu, aby našla zlatého králíka. Proplétala se mezi nádherně kvetoucími zahradami a hledala stopu, která by ji vedla k cíli.

H3 – Setkání s pavoukem

Když se dostala až k lesu, potkala pavouka. Pavouk jí řekl, že ví, kde se nachází zlatý králík, ale že to bude vyžadovat velkou odvahu a statečnost.

H3 – Průchod nebezpečným lesem

Rozeta se rozhodla riskovat vše a vyrazila do houští, která ji měla dovést až k zlatému králíkovi. Cestou se musela probíjet mezi ostrými kameny a nebezpečnými rašelinami, ale nakonec se jí podařilo dorazit až k zlatému králíkovi.

H3 – Odhalení tajemství

Zlatý králík jí řekl, že skrývá tajemství nenáviděného krále. Rozeta se proto rozhodla odhalit jeho tajemství a přinést tak do světa pravdu.

H3 – Vítězství

Po mnoha peripetiích se jí nakonec podařilo zlomit kletbu a odhalit tajemství zlatého králíka. Díky jejímu odvaze a statečnosti bylo město nyní svobodné a na slavnost se rozhostila velká radost.

H2 – Závěr

Všichni si uvědomili, že Rozeta byla výjimečná dívka a že její odvaha a statečnost znamenala pro celé město neuvěřitelný přínos. Rozeta se stala hrdinkou festivalu a mnoho lidí ji bude slavit a obdivovat navždy.

Ponaučení z pohádky pro děti

V pohádce o Rozetě a zlatém králíkovi se učíme o důležitosti odvahy a statečnosti. Rozeta nebyla obyčejná dívka, ale měla odhodlání najít zlatého králíka a odhalit jeho tajemství. Kvůli svému úsilí a statečnosti zachránila celé město a byla oslavena jako hrdinka. Pohádka také ukazuje, že ne každá krása musí být jen povrchní a že může být spojena s hlubším významem. Rozeta byla krásná nejen kvůli svým šatům a květům, ale také kvůli své síle a odvaze. Celá slavnost byla tedy dokonalejší díky přítomnosti takové statečné a rozhodné osoby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka