Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dělník a jeho pán

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dělník a jeho pán byl báječný příběh, který se odehrával v době, kdy ještě víra v kouzla a zázraky byla běžnou součástí života. Toto kouzelné vyprávění se odehrává v srdci českých lesů a vypráví o statečném dělníkovi, který získal přízeň kouzelného pana, ale musí čelit nebezpečí a překonat mnoho překážek, aby se dostal ke svému štěstí. Připojte se k nám a vstupte do této pohádkové říše plné dobrodružství a kouzel.

Dělník a jeho Pán – Česká pohádka

Jak se Dělník stal nejlepším přítelem svého Pána

Byl jednou jeden bohatý pán, který měl mnoho dělníků. Mezi nimi byl však jeden, který se odlišoval od ostatních. Byl pracovitý, upřímný a vždy chtěl pomoci. Jeho jméno bylo Josef a byl to nejlepší dělník v celé továrně.

Bohatý pán přemýšlel, co by mohl udělat, aby se udržel svůj nejlepší dělník. Rozhodl se, že mu dá na starost nový projekt – postavit krásnou zahradu. A tak se stalo.

Josef se pustil do práce s nadšením a snahou udělat co nejlepší práci. Trávil hodiny na stavbě, skluze a plevelu. Ale přestože se všechny jeho kolegy už davno vydýchávali u pivka, Josef vášnivě dokončoval svou práci.

Bohatý pán si všiml, jak Josef pracuje pečlivě a s tím, jak zahradu dokončuje, se jeho ocenění snižovalo. A tak se rozhodl, že mu za jeho práci přidá a poděkuje mu tím, že mu koupí nové auto.

Josef již měl auto, ale bylo to staré a již léta sloužilo, a tak byl rád, že dostane nové, moderní auto. Ovšem když si pro něj jeho pán přijel, Joseph byl mile překvapen. Nové auto mu sice udělalo radost, ale poděkování od svého pána mu znamenalo ještě více.

Od té chvíle byli Joseph a jeho pán nejen kolegové, ale především přátelé. Joseph se stal nedocenitelným pomahačem pro svého pána. A zároveň se stal nenahraditelným společníkem při všech příležitostech.

Josef si uvědomil, že když pracuje srdcem a nikoli jen z povinnosti, může vstoupit do srdcí druhých. A tím, že byl svému pánovi vždy nápomocen, se znal a ctil, se mu podařilo získat nejen jeho důvěru, ale také jeho přátelství.

Tak si Josef uvědomil, že i když mu původně sloužil pouze jako dělník, být dobrým přítelem svého pána byl mnohem významnější úkol. A právě to mu dalo největší radost.

Morálka příběhu

Tato pohádka nám ukazuje, že i když jedna práce může být pro jednoho člověka málo, může být pro druhého velkým a významným úkolem. A nezáleží na tom, jakou práci děláte, ale s jakou péčí a zájmem to děláte. Josefovo srdce a ochota pomáhat mu nakonec pomohly stát se největším přítelem jeho pána.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh „Dělník a jeho Pán“ nám ukazuje, že práce, kterou děláme, by měla být dělána s nadšením, srdcem a péčí. Pokud pracujeme s úsilím, můžeme být užiteční pro druhé a dostat větší příležitosti. Dokonce i jednoduchá práce může být pro někoho důležitá a významná. Tento příběh nás také učí, že úsilí a ochota pomáhat může vést ke vzniku skvělého přátelství. Josef se stal nejlepším přítelem svého pána díky svému snažení a péči, které vkládal do své práce. Proto bychom se měli snažit dělat věci nejen kvůli povinnosti, ale srdcem a s nadšením, což může vést k většímu uznání a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka