Krátké české pohádky před spaním pro děti

Chytrá dcera venkovanů (The Wise Daughter of Peasants)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna chytrá dcera venkovanů, která měla nadání pro moudrost a schopnost najít vyřešení i těch nejtěžších problémů. Rodiče ji vždy nabádali, aby si svou moudrost uchovala pro sebe, ale ona věděla, že by mohla pomoci i jiným a světu. Jednoho dne se však setkala s velikým nebezpečím, které vyžadovalo veškerou její odvahu a intelekt.
H2: Chytrá dcera venkovanů – česká pohádka s morálním ponaučením
Každou zemi vlastní své pohádky a příběhy, které odnepaměti předávají mladším generacím. V České republice je jednou z nejznámějších pohádek „Chytrá dcera venkovanů“. Tato pohádka je plná morálního ponaučení, které může být užitečné pro každého, kdo se s ní seznámí.

H3: Příběh pohádky
Pohádka začíná v malé venkovské obci, kde žili manželé s jejich třemi dcerami. Starší sestry byly obyčejné a nedokázaly si poradit s běžnými situacemi. Na druhé straně, nejmladší dcera byla velmi chytrá a bystrá. Byla to právě ona, kdo pomáhal jejím rodičům s narůstajícími problémy.

H3: Problémy
Jednoho dne zabloudil do obce cizí muž a požádal o pohostinství. Starší sestry mu nabídly malou místnost ve stodole, ale cizí muž si stěžoval, že nebylo dostatečně pohodlné a chtěl, aby ho ubytovali v domě rodičů. Nejmladší dcera našla řešení tím, že cizímu muži nabídla svůj pokoj, který měla v podkroví. Cizí muž byl velmi spokojený a slíbil, že se jim odvděčí.

Následujícího rána cizí muž odešel a nechal rodinu velmi překvapenou. Na stole nechal dopis, ve kterém se uznal za zloděje a odepsal, že ukradl všechny jejich cennosti a peníze, které měli uloženy v bedně pod postelí. Rodina byla zoufalá a nevěděla, co dělat, protože bez peněz nedokázali platit své závazky.

H3: Řešení
Nejmladší dcera si uvědomila, že musí najít cizího muže a vyzpovídat ho, kde tyto věci schoval. Vyrazila na cestu a po mnoha překonaných překážkách se jí podařilo najít zloděje. Vyslechla jeho plány, jak dál pokračovat ve svých zlých činech, ale najednou mu dcera nabídla lepší řešení. Navrhla mu, aby se stal jejím služebníkem, který by všechno, co ukradl, vrátil rodičům věrně zpět. Když to zloděj uslyšel, uvědomil si svou chybu a souhlasil s tímto návrhem.

H3: Morální ponaučení
Chytrá dcera venkovanů nám ukazuje, že životní problémy se dají řešit, pokud máme dostatek odvahy a inteligence. V případě této pohádky se ukázalo, že nejlepší řešení je najít spravedlivé řešení a neřešit problémy násilím. Dcera, která byla nejchytřejší z celé rodiny, se naučila, jak najít řešení, které funguje spravedlivě pro všechny. To je ponaučení, které bychom si všichni měli zapamatovat a vzít si ho do svého každodenního života.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka Chytrá dcera venkovanů má morální ponaučení, že životní problémy se dají řešit spravedlivě pomocí odvahy a inteligence. Nejmladší dcera rodiny se stala hrdinkou, když našla řešení pro rodinu v situaci, kdy je cizí muž oloupil. Namísto toho, aby řešili problém násilím, dcera nabídla cizímu muži, aby se stal jejím služebníkem a vrátil všechny ukradené cennosti zpět. Pohádka nám ukazuje, že nejlepší řešení není vždy násilí a nenávist, ale spravedlivé řešení, které funguje pro každého. Dcera se naučila, jak najít spravedlivé řešení, a to je ponaučení, které můžeme aplikovat v našem každodenním životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka