Krátké české pohádky před spaním pro děti

Cesta Pasakonewaye do nebes

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, kdesi na konci světa, mezi zelenými háji a modrou oblohou, žila dívka jménem Cesta Pasakonewaye do nebes. Byla to překrásná a statečná dívka, která toužila po dobrodružstvích a odkrývání tajemství světa. Přestože se narodila na pozemské půdě, toužila po odletu do nebeské říše, kde věřila, že najde své místo v tomto světě. A tak se vydala na svou nebezpečnou cestu plnou překážek, aby unesla požadovaný kus nebezpečného oblohy a přenesla ho do blízkosti země. A tak začala pohádka o Cestě Pasakonewaye do nebes. “
Cesta Pasakonewaye do nebes: Pohádka o dobrodružstvích v nebeské říši

Hlavní hrdinka této pohádky se jmenuje Cesta Pasakonewaye. Narodila se jako obyčejná lidská dívka, ale brzy zjistila, že její osud je mnohem větší než jen život v obyčejném lidském světě. Cesta totiž má magickou moc, kterou však sama ještě neumí plně ovládat.

1. Kapitola: Cesta se dostává do nebeské říše

Jednoho dne se Cesta rozhodne prozkoumat své magické schopnosti a vydává se do hlubin lesa, které se jí zdají být temné a tajemné. V průběhu svého putování se však dostává k portálu, který ji přenese do nebeské říše.

2. Kapitola: Setkání s nebeskými bytostmi

V nebeské říši Cesta poznává mnoho kouzelných bytostí, které se od té doby stanou jejími přáteli. Začíná se učit používat své magické schopnosti a postupně odhaluje mnoho tajemství, která se skrývají v nebeské říši.

3. Kapitola: Putování nebeskou říší

Cesta se vydává na putování po nebeské říši a během své cesty nachází různé předměty, které jí pomáhají při řešení nejrůznějších úkolů. Setkává se s různými bytostmi, které jí při jejím putování pomáhají a učí ji, jak používat své magické schopnosti.

4. Kapitola: Boj proti zlu

Cesta však brzy zjistí, že ne všechny bytosti v nebeské říši jsou dobré a laskavé. Musí se vypořádat s nejrůznějšími zlemi, která se jí snaží zastavit na její cestě. S pomocí svých přátel však dokáže porazit všechny zločince a obnovit mír v nebeské říši.

5. Kapitola: Návrat do lidského světa

Po dokončení svého dobrodružství se Cesta rozhodne vrátit zpět do lidského světa. Ukončení své cesty v nebeské říši ji však změnilo a dala jí novou sílu a naději pro budoucnost. Spěchá zpět do lidského světa, aby mohla žít život plný dobrodružství a nových zážitků.

6. Kapitola: Závěr pohádky

Cesta se vrátila zpět do lidského světa, ale u jejího srdce stále tají touha po dalších dobrodružstvích. Věří, že se svými magickými schopnostmi může pomáhat svým přátelům a chránit ty, kteří jsou v nebezpečí. Je to krásná příhoda nejen pro děti, ale i pro dospělé, kteří milují dobrodružnou fantazii a romantické příběhy.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Cesta Pasakonewaye do nebes“ vypráví o dobrodružstvích hlavní hrdinky – Cesty, která má magickou moc, ale neumí ji plně ovládat. Cesta se vydává do lesa, kde objeví portál do nebeské říše. Tam poznává mnoho kouzelných bytostí a začíná se učit používat své magické schopnosti. Putuje po nebeské říši, nachází předměty a setkává se s různými bytostmi. Musí se také vypořádat s nejrůznějším zlem, které ji snaží zastavit na její cestě. S pomocí přátel dokáže porazit všechny zločince a obnovit mír v nebeské říši. Po dokončení cesty se Cesta vrací do lidského světa, ale s novou silou a nadějí pro budoucnost. Věří, že se svými magickými schopnostmi může pomáhat ostatním a chránit ty, kteří jsou v nebezpečí. Pohádka nabízí dobrodružství a romantický příběh nejen pro děti, ale i pro dospělé, kteří milují fantazii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka