Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zvířata v nouzi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden les plný čarovných stvoření. Orlíci, veverky, lišky a srnky žili v harmonii a míru, dokud jednoho dne nenastala nebezpečná situace. Les se ocitl v nouzi a stvoření začala hledat pomoc. Jedno zvíře však mělo statečnosti na rozdávání a rozhodlo se zachránit své přátele. Tohle je příběh o Zvířatech v nouzi, jejich odvaze a přátelství.
Hledání ztracených zvířat – moderní Česká pohádka

Hlavními hrdiny této moderní české pohádky jsou zvířata v nouzi. Naši hrdinové byli ztraceni a ztracena zvířata potřebují pomoc, aby se vrátili domů. Jak se však ukáže, aby se to podařilo, bude vyžadováno mnoho dobrodružství a překonání mnoha překážek.

Kapitola 1: Ráno před cestou

Naše příběh začíná v malé vesničce na okraji lesa, kde žijí zvířata. Jednoho dne se však několik zvířat z lesa ztratilo. Byli to myšky, krtci, prasátka a dokonce i medvěd. Ráno se setkali v malé chatce ve vesnici a rozhodli se vyrazit na cestu, aby našli své ztracené kamarády.

Kapitola 2: Cesta do neznáma

Vydali se hluboko do lesa, kde se setkali s jeleny. Ti nevěděli, kde ztracená zvířata mohou být, ale nabídli jim pomoc s hledáním. Společně se vydali dubovým lesem, kde narazili na tajemnou jeskyni.

Kapitola 3: Tajemná jeskyně a skryté drahokamy

V jeskyni naši hrdinové narazili na starce, který se v jeskyni skrýval. Oznámil jim, že zvířata byla unesena do blízkosti Starého hradu, paláce uprostřed hory, kam se nedá dostat jinak, než přes zavřenou bránu. Jejím otevřením prý mohou vstoupit do paláce a dát na svobodu všechna zvířata. Starý muž se zářícíma očima přitom ukázal na stěnu, na níž zářily tajemné drahokamy.

Kapitola 4: Hrady, paláce a staré brány

Naše hrdiny to však nerozhodilo a tak se vydali dále. Cesta je dovedla přes útesy, řeky a kopce, ale nakonec se ocitli před Starým hradem. Hrad však chránila široká brána, která byla zcela zavřená. Naštěstí se našli stateční draci, kteří svými křídly ochránili zvířata a pomohli překonat hradby.

Kapitola 5: Vítězství slavíti

Jakmile se naše hrdiny dostali do paláce, objevili zvířata v malé kleci. Neztráceli však ducha a pomohli svým kamarádům utéct. Nakonec se vrátili zpět k rodinám hlady, čehož se všichni dočkali velkého oslavování.

Kapitola 6: Šťastný konec

A tak se toto dobrodružství stalo velkou výzvou a zároveň vzrušujícím dobrodružstvím pro všechny. Zvířata se vrátila zpět a získala důvěru, že situace se nezhorší. Tak ještě jednou poprosme, aby si způsob, kterým jednáme se zvířaty, měli s láskou a pozorností k přírodě.

Závěr

Tato pohádka nás učí, že i malé zvířátka mohou mít velkou sílu. Likvidace životního prostředí, industriální výroba a ložiska emisí jsou také hrozbou pro biodiverzitu. Doufáme, že příběh nám připomenul, jak můžeme být užiteční a jakým způsobem nám organizace a individuální úsilí umožňují ochranu životního prostředí a zabezpečení životního prostoru pro zvířata.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Moderní česká pohádka „Hledání ztracených zvířat“ ukazuje, že i malá zvířata mohou mít velkou sílu a že bychom měli mít k přírodě lásku a pozornost. Hlavními hrdiny jsou zvířata v nouzi, která potřebují pomoc, aby se vrátili domů. Na cestě za ztracenými kamarády musí překonat mnoho překážek, ale nakonec se jim podaří dostat se do paláce, kde najdou zvířata v kleci. Pomohou jim utéct, a nakonec se všichni společně vrátí zpět k rodinám. Tato pohádka poukazuje na to, že likvidace životního prostředí a emise jsou hrozbou pro biodiverzitu, a připomíná nám, jak můžeme být užiteční a jakým způsobem nám organizace a individuální úsilí umožňují ochranu životního prostředí a zabezpečení životního prostoru pro zvířata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka