Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zlatý Prsten Andvarea

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno dávno, v krajině zelených lesů a břehů modrých řek, žil statečný a udatný král jménem Zlatý Prsten Andvarea. Jeho království bylo plné bohatství a prosperovalo díky jeho moudrosti a spravedlnosti. Avšak jednoho dne se do království dostala zlá síla a začala všechno zničit. Teprve když Zlatý Prsten Andvarea udělal odvážný krok a vydal se na nebezpečné dobrodružství, mohl tuto zločinnost zastavit…
Hledání Zlatého Prstenu Andvarea

Hledal jsem celý rok, ale nakonec jsem se dostal do lesa, kde jsem byl odveden strhující kouzlo. Před sebou jsem viděl prsten, zlatý a zářící. Nemohl jsem odolat pokušení, vzal jsem si ho a rychle se vrátil domů.

Nevěděl jsem, že tenhle prsten je ztracený Andvareův prsten, který patřil nejkrásnějšímu skřítkovi, který kdysi dávno obýval tyto lesy.

Když se Andvare dozvěděl o ztrátě svého prstenu, propukl v hněvu. Obvinil místní obyvatele z krádeže a kletby. Aby získal zpět svoje vlastnictví, rozhodl se vzít si za manželku nevěstu, která mu bude náležet věno ve výši tisíce zlatých mincí. Nechtěl totiž nic menšího, než aby se cena prstenu vrátila v plné výši.

Hlavní hrdina později zjistil, že má Zlatý Prsten Andvarea. Nyní musel najít způsob, jak se ho zbavit a vrátit Andvareovi. A tak se vydal na cestu do lesů, kde musel projít řadou zkoušek a překážek.

1. První zkouška
Hned za deštnými pralesy se musel utkat s drakem. Ten prsten chtěl mít také, a tak došlo k nespočetnému boji. Nakonec se hrdina draka přemohl, ale výměnou za slib, že bude drakovi kdykoli a v čemkoli pomáhat.

2. Druhá zkouška
Dál se musel hrdina vydat do říše skřítků, kde se musel utkat s jejich králem. Skřítek si myslel, že prsten patří jemu a odmítl ho vrátit. Hrdina se nevzdal a nakonec vybojoval prsten zpět.

3. Třetí zkouška
Poslední překážkou byla řeka, kterou musel překonat. Musel najít způsob, jak se dostat na druhou stranu, aniž by se utopil. Nakonec ho napadla geniální myšlenka – vytvořil si vor ze stromu a tak se přeplavil.

Když získal prsten zpět, měl hrdina pocit absolutní úlevy. Znovu se vrátil do podsvětí, aby se Andvarafengli, jak se naučil říkat Zlatému Prstenu Andvarea, vrátil skřítkovi.

Andvare byl šťastný, že má svůj prsten zpět a byl udiven, že si hlavní hrdina zachoval svůj slib a přišel mu na pomoc, když ho potřeboval. Od té doby se stal hrdinou a jeho jméno se stalo symbolem síly, odhodlání a loajality.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V pohádce Hledání Zlatého Prstenu Andvarea se hlavní hrdina musí vypořádat s následky svého předchozího jednání. Když nevědomky ukradne Andvarův prsten, musí se vypořádat s následky, jako je hněv Andvarea a obtížná cesta k návratu prstenu. Během cesty se musí utkat s mnoha překážkami, ale nakonec získá Andvarův prsten zpět a vrátí ho skřítkovi. Z této pohádky se můžeme poučit, že činy mají následky a že je důležité nést odpovědnost za svůj vlastní život. Také nás učí, že pevná vůle a loajalita jsou cenné vlastnosti, které nám pomohou vypořádat se s náročnými situacemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka