Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zlatnické bohatství: Pohádka pro klidný spánek

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna bohatá a mocná rodina, která vlastnila velké zlatnické závody. Jejich jméno se stalo symbolem největšího a nejkrásnějšího šperkového bohatství v celé zemi. Avšak rodinné štěstí se brzy změnilo v tragický osud, když se mladý syn majitelů zamiloval do chudé dívky. Co se stalo přečtěte si v pohádce „Zlatnické bohatství: Pohádka pro klidný spánek.“

Zlatnické bohatství: Pohádka pro klidný spánek

Zlatnické bohatství byla krásná pohádka o statečnosti a lásce. Tato pohádka vyprávěla příběh malé dívky jménem Líza, která žila v malé vesničce. Líza byla velmi chudá a žila se svou babičkou, která jí dala jediný dárek, co kdy měla – náramek zdobený krásnými drahokamy.

Nádherný náramek

Líza byla velice pyšná na svůj náramek a nosila ho na ruce denně. Jednoho dne ji však přepadl loupežník, který jí náramek ukradl. Líza byla velice smutná a plakala celý den. Její babička se jí snažila utěšit a řekla jí, aby se nevzdávala a aby hledala v sobě sílu bojovat s tímto smutkem.

Hledání bohatství

Líza se tedy rozhodla vydávat se na cestu po světě, aby našla své ztracené bohatství. Po několikaměsíčním putování se Líza dostala k zlatnickému králi. Ten byl velice bohatý a zdobily ho velkolepé klenoty a šperky. Líza přistoupila k němu a řekla mu svůj příběh. Zlatnický král byl velice dojat a daroval Líze krásný medailon zdobený diamanty.

Návrat domů

Líza se vrátila domů k babičce a ukázala jí krásný medailon. Babička byla nadšená, ale viděla, že pod Líziným štítem se stále skrývá silný smutek. Navrhla jí, aby se vrátila k zlatnickému králi a požádala ho o pomoc. Líza tak učinila a zlatnický král jí dal návod na to, jak najít ztracený náramek. Líza vyrazila do jeskyně pod horou, ve které loupežník ukradl její náramek, a našla ho tam.

Vyhraná bitva

Při návratu s náramkem však narazila na velkou bitvu. Západní korunní princezna byla unesena a její otec nabízeli zlatnickému králi pomoc, ať ho udělá svým čtvrtým přítelem. Zlatnický král požádal Lízu, aby mu pomohla zachránit korunní princeznu. Po mnoha těžkých bojích se jim to podařilo a Líza se vrátila domů se svým náramkem a krásným diamantovým medailonem.

Závěr

Líza byla šťastná a vděčná, že měla babičku, která ji naučila, jak bojovat s pocity smutku a beznaděje. Tak se naučila, že základem bohatství je láska a statečnost. Zážitek ze zlatnického krále a jeho klenotů měl pro ni hodnotný význam, ale největší bohatství se nachází uvnitř nás samotných.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka Zlatnické bohatství vypráví o Líze, která ztratila svůj krásný náramek a vydala se na cestu, aby ho našla. Babička ji naučila, že musí hledat sílu v sobě a nevzdávat se. Líza potkala zlatnického krále, který jí daroval krásný medailon, ale stále se cítila smutná. Navrhl jí, aby požádala o pomoc, a tak získala návod, jak najít svůj náramek. Na cestě domů se vydala zachránit korunní princeznu a získala zpět svůj náramek. Naučila se, že největší bohatství je láska a statečnost a že musíme hledat sílu v sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka