Krátké české pohádky před spaním pro děti

The Six Pigeons‘ Journey Home

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna koleda o šesti holubech, kteří se vydali na cestu domů. Před sebou měli dlouhou a nebezpečnou cestu, plnou překážek a utrpení. Avšak s odvahou a vzájemnou podporou dokázali překonat všechny nástrahy a nakonec se úspěšně vrátit domů. To je příběh o odvaze, soucitu a vysokých cílech, které mohou překonat i ty nejtěžší výzvy. Vyzkoumejte tento kouzelný svět říše šesti holubů a přidejte se k nim na jejich dobrodružné cestě.
HTML Headings:

Cesta šesti holubů domů

Once Upon a Time

Dlouho, dávno v zemi kde vládl král Rybník, žilo šest holubů. Byli to nejlepší přátelé a trávili spolu každý den. Jednoho dne se rozhodli opustit domov a vydat se na cestu do velkého města.

The Journey Begins

Holubi začali svoji cestu brzy ráno. Letěli daleko až do velkého města. Cestou se setkali s mnoha různými zvířaty. Potkali zajíce, ježka a dokonce i medvěda. Všichni chtěli vědět, kam jdou holubi a co hledají.

The New City

Když holubi dorazili do velkého města, byli překvapeni jeho krásou. Město bylo plné vysokých budov a lidí. Holubi se rozhodli prozkoumat město a najít si nový domov.

The Kind Baker

Jak holubi letěli blíže k centru města, ucítili vůni čerstvého chleba. Holubí žaludky začaly hučet touhou po jídle. Holubi se rozhodli najít zdroj této vůně a našli pekárnu. Majitel pekárny byl velmi milý muž a nabídl holubům čerstvý chleba a semínka. Holubi byli velmi vděční a rozhodli se zůstat poblíž pekárny.

The Dangerous Cat

Holubi si užívali svůj nový život v městě a bavili se. Avšak jednoho dne se začal v blízkosti pekárny objevovat nebezpečný kocour. Holubi měli strach a začali hledat způsob, jak se chránit před tímto zvířetem.

The Wise Owl

Holubi si uvědomili, že potřebují pomoc a rozhodli se poradit s moudrým sovou, která žila poblíž. Sova, která byla známá pro svou moudrost, poradila holubům, aby spojili své síly a pomáhali si navzájem.

The Return Home

Holubi se rozhodli použít tuto radu a vyvinuli plán, jak provokovat kocoura, aby odletěli pryč do bezpečí. Kocour nakonec odešel a holubi se rozhodli, že se vrátí zpět do svého domova u krále Rybníka.

Happy Ending

Holubi se vrátili domů a byli uvítáni s otevřenou náručí. Král Rybník je přivítal a slíbil jim věčnou ochranu. Holubi byli šťastní a rádi si pamatovali svou dobrodružnou cestu do velkého města. Byla to cesta plná přátelství, odvahy a moudrosti.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento pohádkový příběh o šesti holubech nás učí o důležitosti přátelství, odvahy a spolupráce. Holubi se vydali na cestu do neznámého, kde se setkali s mnoha různými zvířaty a překonávali překážky. Při hledání nového domova nalezli pomoc od dobrého pekaře a moudré sovy. Když se objevil nebezpečný kocour, museli se holubi spojit a najít společný způsob, jak ho odstranit. Díky své odvaze a spolupráci se jim podařilo bezpečně se vrátit domů, kde byli vítáni s otevřenou náručí králem Rybníkem. Tento příběh nás učí o důležitosti přátelství, pomoci si navzájem a moudrosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka