Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběhy rybářova syna

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou za sedmero horami a za sedmero řekami rybářovo syna. Tento chlapec, jenž se jmenoval Martin, vyrůstal na břehu jedné malé řeky, kde se mu věnoval otec svému řemeslu rybáře. Martin si zvykl na tiché rybářské dopoledne, na tajemnou mlhu, která se zvedala z vody a na pohled na oblohu, kdy se slunce po ránu zvedalo z vody a večer klesalo za horizont. Nicméně osud měl pro Martina v příštích letech velké věci připraveny. A právě takový osud zahrnuje naše Příběhy rybářova syna.
Hlavní postava

Příběhy rybářova syna: Jak se malý Jan dal na cestu

Kapitola 1: Malý Jan

Byl jednou jeden rybář, který měl syna Jana. Jan byl malý chlapec a velice zvídavý. Stále se ptal otce na všechno možné a nemožné a chtěl se dozvědět všechno o rybaření.

Jednoho dne se Jan rozhodl, že chce být jako jeho otec. Chtěl se naučit lovit ryby a chytit tu největší rybu, jakou kdy viděl.

Kapitola 2: První výprava

Rybář se rozhodl vzít Jana na jeho první rybářskou výpravu. Dali se na cestu brzy ráno, aby stihli nejlepší rybí místa.

Jan byl velice nadšený, ale také nervózní. Nikdy předtím nebyl na moři a nevěděl, co má čekat.

Po několika hodinách na vodě se konečně dostali na místo, kde měli největší šanci na úlovek. Rybář ukázal Janovi, jak má správně házet sít a Jan začal chytat ryby.

Byly to sice jen malé ryby, ale Jan byl nadšený z úspěchu. Chtěl více, chtěl chytit tu největší rybu.

Kapitola 3: Cesta za velkou rybou

Jan se rozhodl, že se musí vydat na cestu za tou největší rybou. Řekl to otci a ten mu řekl, že to bude nebezpečné, ale pokud to chce, tak mu nepřekáží.

Jan naložil své věci na loď a vyrazil na cestu sám. Cítil se velice odvážně, ale také trochu strašidelně, protože nevěděl, co ho čeká.

Po několika dnech na moři dorazil Jan na ostrov, kde měla prý být ta největší ryba. Naštěstí narazil na jeden malý dům, kde byl starý muž, který mu řekl, kde by mohla být ta největší ryba.

Kapitola 4: Dosažení snu

Jan se vydal na místo, které mu starý muž ukázal. Musel překonat mnoho překážek, ale nakonec se dostal ke skalám, kde měla být ta největší ryba.

A opravdu, kousek od něj spatřil obrovskou rybu. Jan se zatím naučil chytat menší ryby, ale snažil se použít stejnou techniku jako při lovu jich.

Bylo to velice těžké a ryba se mu nechtěla nechat chytit, ale nakonec se Janovi podařilo chytit ji. Byla to obrovská ryba, mnohem větší, než kdy viděl.

Kapitola 5: Návrat domů

Jan se vrátil domů plný radosti, že konečně splnil svůj sen. Rybář byl velice mile překvapený, že se mu Jan podařilo takový úlovek.

Od té doby už Jan nebyl jen malým klukem, ale stal se rybářem s velkým úlovkem a mnoha příběhy.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Malém Janovi nás učí, že je důležité mít sny a cíle a dělat vše, co je v našich silách, abychom je dosáhli. Malý Jan měl sen chytit největší rybu, jakou kdy viděl, a přestože to pro něj bylo náročné a mnohdy nebezpečné, vyrazil na cestu za svým snem. Podařilo se mu překonat mnoho překážek a nakonec dokázal chytit tu největší rybu, kterou kdy viděl. Tuto pohádku můžeme aplikovat na vlastní život a náš osobní růst. Důležité je mít sny a cíle, ale také být odvážný a nebojácný a dělat vše, co je v našich silách, abychom je dosáhli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka