Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Tanci Démona

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Kdekoliv jsou lidé a hudba, tam může být démon tance. Jeho kroky jsou spletitými kresbami na parketu a jeho pohyby jsou tak hypnotické, že každý, kdo se pokusí jeho tanec napodobit, ztratí kontrolu nad vlastním tělem. Pohádka o Tanci Démona vypráví příběh o odvážné dívce, která se rozhodne stát mistrům tance a nakonec se utkat s démonem samotným. Bude její statečnost a umění postačovat ke splnění této nebezpečné mise?“

Pohádka o Tanci Démona: Kdo je démon a jak začal tančit?

Co je to démon?

Démon je duch, který je spojen s temnou stránkou a může udělat hodně škody. Je to bytost z jiného světa, která se často objevuje v legendách a pohádkách.

Démonuv tanec

Jednoho dne se démon rozhodl, že chce zkusit něco nového. Chtěl se naučit tančit. Nikdy předtím nevystupoval v tanci a viděl, jak lidé v jeho okolí tančí, takže se rozhodl to zkusit.

Vyhledání tanečního učitele

Vydal se do města a hledal skvělého tanečního učitele. Chodil po ulicích, zastavoval lidi a snažil se dozvědět, kdo by mu mohl pomoci s jeho touhou naučit se tančit.

Tanečníké Mistři

Po celém městě se dozvěděl o tanečníkéch mistrech, kteří by mohli mít schopnosti, které potřeboval. Proto se rozhodl, že se vydá do horských oblastí, kde měli mistři své sídlo.

Setkání s Mistrem Tančení

Po několika dnech cesty dorazil démon k Mistru Tančení, a požádal ho, aby mu pomohl s jeho cílem naučit se tančit. Mistra Tančení zaujal démonův záměr a rozhodl se, že mu pomůže.

Tančení po démony

Mistr Tančení vyžadoval, aby démon vykonával přípravy na tanec několik dní a týdnů. Démon se musel odříkat svému celodennímu spánku, musel cvičit, jíst a pít jen tak, aby si jeho tělo mohlo udržet energii. Po několika dnech přípravy, se oba vrátili na tančící plochu.

Tanec Začíná

Démon byl nervózní a snažil se uvolnit napětí v těle. Mistr Tančení mu důrazně doporučil, aby se uvolnil a uvědomil si svůj tanec. Když se hudební melodie začala hrát, Démon se rozkročil, rozvinul svůj tělo a odhodil veškerá nervozita. Náhle, začal tančit plným sebevědomím a autoritou.

Tanec Démona

Démon tančil s plným nasazením a svým tancem dokázal okolí ohromit. Tančil s takovou grácií a elegancí, že se všichni lidé zmohli pouze na udivené pohledy. Jeho tělo bylo propojené s hudbou a pohybem – tak dokonalé, až se zdálo, že všechny jeho pohyby jsou jen jedním s pohybem světa samotného.

Úspěch Posledního Tance

Po několika hodinách úžasného tance, skončil démonův poslední tance a měl pocit, jako by to byl nejtajemnější a nejvíce magický taneční okamžik, jaký kdy v jeho životě byl. Všichni lidé, kteří zůstali přihlížet jeho tanci, byli ohromeni jeho talentem.

Uznání od Mistra Tančení

Mistr Tančení se rozzářil potěšením s jeho úspěchem a uznal démona za mistra tance. Všichni ostatní mistři tance, kteří shlíželi ze stěny, si uvědomili, že démon byl talentovaný a dokonalý tanečník. Rozhodli se, že ho přijmou do tanečního společenství a udělají z něho klenot tanečních mistrů.

Závěr

Tato pohádka nám ukazuje, že v každém z nás je potenciál, který nás vede k našim cílům. Stačí se otevřít novým zkušenostem a být odvážným, jako byl démon v této pohádce. Pokud se naučíme využívat své vnitřní schopnosti a hledat ke spolupráci ty nejlepší, můžeme dosáhnout mimořádných úspěchů, jako bylo taneční mistrovství démona.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Z pohádky o Tanci Démona se můžeme poučit, že každý z nás má v sobě potenciál, který nás může vést k našim cílům. Démon se rozhodl zkusit něco nového a naučit se tančit, což bylo cílem, ke kterému vedla jeho touha. Následně se vydal hledat tanečního mistra a nakonec se naučil tančit dokonale. Pohádka také ukazuje, že je důležité být odvážný a otevřený novým zkušenostem. Jestliže se naučíme využívat své vnitřní schopnosti a spolupracovat s těmi nejlepšími, můžeme dosáhnout velkých úspěchů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka