Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o rybářově synovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

By thello, zrodila se kouzelná pohádka o rybářově synovi. Tato česká pohádka vypráví příběh o chlapci, který se narodil do rybářské rodiny a byl vychován k tomu, aby se stal úspěšným rybářem a zachoval si rodinné umění rybolovu. Nicméně osudový den, na kterém se zrodí neobyčejná příležitost, přinese tomuto chlapci více, než kdy myslel. Pohádka o rybářově synovi je krásným příběhem o lásce, odvaze a vytříbených dovednostech, které změní život mladého hrdiny navždy.

Pohádka o rybářově synovi

Úvod

Byla jednou jedna bída a rybář s názvem Jan, který měl syna Petra. Rybář každý den brzy ráno chodil na ryby, aby mohl své rodině poskytnout potravu. Ale i přesto se rodina potýkala s finančními problémy.

Rybářův syn

Petra, syn rybáře, byl velmi statečný a odvážný chlapec. Ve svých deseti letech se již dokázal starat o sám o sebe a o svou rodinu, když se jeho otec vydal na moře. Petra zaujala myšlenka, jak mohou zlepšit svůj životní standard, když si uvědomil, že později se bude muset starat o svou rodinu.

Petra setkání s kouzelníkem

Jednoho dne, zatímco Petra byl na pláži snažil se chytit nějakou rybu na večeři. Když se mu to nakonec povedlo, zaslechl hlas. Otočil se a uviděl kouzelníka, který stál na skalách vedle něj. Kouzelník se Petra zeptal: „Petře, máš nějaký sen? Něco, co by sis chtěl velmi přát?“.

Petra mu odpověděl: „Ano, já bych chtěl pomoci své rodině a zajistit jí lepší budoucnost“. Kouzelník se usmál a řekl: „Vím o tobě, Petře. Vím, že jsi velmi odvážný a že toužíš po lepší budoucnosti pro svou rodinu. Proto ti dávám tento dar. Přines mi největší rybu, co se ti podaří chytit, a já ti v tom pomohu.“

Petra cesta k hlubinám oceánu

Petra se rozhodl, že vyrazí na cestu do nejhlubších hlubin oceánu, aby chytil největší rybu, kterou kdy viděl. A tak se vydal na dlouhou cestu. Cestoval mnoho dní a nocí a nakonec dorazil k nejhlubší části oceánu. Tam se potkal se starým a moudrým lachtanem, který mu pomohl najít skrytou rybí říši.

Petra cesta s rybami zpět k rybáři

V této říši se Petra nalodil na rybu, která ho odvezla zpět k souši. S pomocí kouzelníka pak Petra podělil ryby s místními a získal mnoho bohatství. Celá rybářova rodina žila poté život v nadbytku a štěstí. Petra se stal hrdinou, nikdo na něj nezapomněl a byl dodnes vzorem pro všechny mladé lidi.

Závěr

Pohádka o rybářově synovi nás učí, že je důležité mít sny a přání a že s odvahou a vytrvalostí se naše sny mohou stát skutečností. Tato pohádka také ukazuje sílu rodiny a to, že jednotlivci mohou vždy počítat s pomocí svých blízkých.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o rybářově synovi nás učí důležitosti mít sny a přání. Hrdina této pohádky, Petra, se snaží najít způsob, jak pomoci své rodině z bídy. Setkává se s kouzelníkem, který mu dává dar: najít největší rybu a přivézt ji k němu. Petra se vydává na cestu a setkává se s moudrým lachtanem, který mu pomáhá najít skrytou rybí říši. Poté se Petra vrací domů se spoustou ryb a s pomocí kouzelníka je prodává a získává bohatství. Tato pohádka ukazuje, že s odvahou a vytrvalostí se naše sny mohou stát skutečností. Taktéž ukazuje sílu rodiny a to, že jednotlivci mohou vždy počítat s pomocí svých blízkých. Petra se stal hrdinou a byl dodnes vzorem pro všechny mladé lidi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka