Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Peleskitském tanci

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno v čase, kdy kouzla a zázraky se ještě stávaly každodenností, se odehrávala kouzelná událost, která dodnes překvapuje a pobaví všechny, kdo ji znají. Pohádka o Peleskitském tanci vypráví příběh o neuvěřitelné tancovačce, na kterou se shromáždilo množství pestrých a divokých postav z celého světa. Ale bude to jenom bál, jako každý jiný? Co když se skrývají za touhle tancovačkou hlubší tajemství, než si kdokoli dokáže představit? Připojte se k našemu hrdinovi na jeho dobrodružné cestě objevování tajů Peleskitského tance.

H2: Pohádka o Peleskitském tanci – Pohádka z českých lesů

H3: Úvod:

V dávných dobách, kdy se ještě lidé snažili porozumět tajům přírody, žil si takový Peleskitský tanec – bytost podobná víle. Procházel se po českých lesích a pátral po nových tancích a písních, které by zlepšily kouzelnou atmosféru nikoli jen v lese, ale i v městech. Jednoho dne Peleskitský tanec uslyšel nádhernou píseň, která mu způsobila odhodlání odhalit její tajemství.

H3: Kapitola 1 – Potkání s hrdinkou:

Peleskitský tanec už chvíli cestoval, ale teď zaslechl píseň, jako nikdy předtím. Melodie se šířila celým lesním podrostem, až se dostala k jeho uším. Byl ohromen množstvím zajímavých rytmů. Podle Peleskitský tanec by to mohlo být nový tanec, který by se mohl stát velkými krásky na všech plesech. Proto se vydal po stopě této písně, která ho dovedla k malé houštince. Tam potkal holčičku, která seděla pod stromem a zpívala.

Byla to dívka jménem Eva, která se stala pro Peleskitský tanec nesmírně důležitou postavou. Eva měla hluboké tajemství, které se snažila ukrýt před světem. Chytře vykrývala svůj hlas a nechtěla spoustě lidí ukázat, jak krásně umí zpívat. Peleskitský tanec však nebyl jako ostatní lidé, u něho na prvním místě byla hudba a tanec, a tak se odhodlal trénovat s Evou a získat její silný hlas zpět.

H3: Kapitola 2 – Trénink:

Každý den Peleskitský tanec a Eva trénovali. Eva se Peleskitskému tanci svěřila, že kdysi dávno ukryla své tajemství v písní, kterou právě zpívá. Chtěla se zajistit, aby nebyla nikdy zahrnuta do bohatých a slavných rodin. Kdyby někdo objevil její hlas, bude ji toho schopen využít. Peleskitský tanec proto pracoval se zručností, aby Evě pomohl zazpívat svým skutečným hlasem.

Naučili se mnoho nových tanců a písní. Eva poslouchala Peleskitského tance a snažila se zlepšovat svůj hlas. Pomalu ale jistě se ukazovaly první výsledky. Její hlas se stal silnější a pevnější, tréningy a spolupráce jim začaly přinášet ovoce. Začali se věnovat tradičním tancům, procházeli se krajinou a povídali si o tom, co by mohli přijmout jako novinku od lidí, aby mohli tančit dál.

H3: Kapitola 3 – Rosička:

Jednoho dne se Eva Peleskitskému tanci svěřila s vnukem rosičky, kterou si chtěla udržet pro sebe. Večer měli nastražit pasti na trati, kde se setkávají vlci. Eva se s Peleskitským tancem rozhodla ukázat svého vnoučka Hanka, jak se svým tančením může tanci pomoci. Hank se velmi rychle ukázal jako nadaný tanečník, Evina rosička se zlepšila a chlapec nahnal spoustu nových nápadů, jak se s tanci po všech zákoutích českých lesů.

H3: Kapitola 4 – Přijetí na ples:

Všechno těžké trénování a potají tancování se stalo předmětem zájmu lidí, když se Eva se Peleskitským tancem rozhodli, že zajdou na jedno slavnostní setkání. Byli pozvání ke královskému plesu, který se konal v zahradě královského paláce. Eva si připravila své nejlepší taneční kreace, které Peleskitský tanec naučil trénovat i s Hankem. Každý z nich se představil svým způsobem a všichni přítomní neznali nic krásnějšího než tanec, který je Peleskitský tanec uváděl do života. Eva se ale musela starat o své tajemství a dobře dávat pozor na svou techniku, aby se nic nestalo.

Objevil se ale jeden svalovec, který se snažil navodit masivní atmosféru, nicméně byl jím mocným kontrahentem. Tento kontrahent se jmenoval Bolek a chtěl obsadit nejvyšší pozici v tanci. Bavil se Peleskitským tancem a dožadoval se ostrého tance. Peleskitký tanec však tušil, že by to mohlo být velmi nebezpečné pro již úspěšný právě začínající uprostřed tančícího prostoru.

H3: Kapitola 5 – Finále:

Čím dál tim víc diváků a ještě víc sympatií šlo na Peleskitského tance. Efekty, které Eva a Hank předváděly, dokázaly a nadchly celé publikum. Peleskitský tanec se cítil šťastný a spokojený. Záhy se ale ukázalo, že Bolek má v plánu podrazit Peleskitskému tanci nohy po první krize. O tom však nic nevěděli, několik dalších lidí však tušilo, že si chce z Peleskitského tance něco udělat.

Bolek tedy znovu poprosil o ostrý tanec a přichystal se na svůj podraz. Peleskitský tanec se však naštěstí dokázal zprodit s jinou písní a vedlejším tancem. Bolek to nevzdal a pokusil se to vše ospravedlnit. Uzavřel smlouvu s Peleskitským tancem, že se s ním rozdělí o vše, co na plesu našetřili a získal náskok. Jenže pak už mu Peleskitský tanec nabízel to, o co žádal ze začátku – naoko labilný tancem.

Finální tanec však ukázal, že Bolek se Peleskitským tancem nemá co dělat. Uničil ho tím, že v něm dokázali ten nejtěžší tah a s tím to skončilo. Peleskitský tanec se dostal z největší křeče v celém životě a úspěšně oslavil taneční titul. Eva a Hank byli šťastní, že mohou dotvořit třešničky na pomyslném dortu, který jim život na plesu přinesl.

H2: Závěr

Peleskitský tanec byl tím, co dokázal s písní a tancem zlepšit život své posluchačkče i divákům. Na plesu umělčci ukázali to nejlepší ze sebe a ukázali, že se dokázou dostat i přes překážky a dosáhnout úspěchu. I díky Peleskitskému tanci se může dnes v České republice tancovat podle tradičních a nově vytvářených tanců.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Z pohádky o Peleskitském tanci se dá vytáhnout cenná ponaučení. Peleskitský tanec byl tvor, který uměl s písní a tancem zlepšit náladu svých posluchačů i diváků. Ukázal, že i když se cítíme být jiní, můžeme najít způsob, jak se dostat k tomu, co nás baví a co nás dělá šťastnými. Peleskitský tanec s Evou a Hankem ukázal, že se dokáží překonat překážky a dosáhnou úspěchu. Zároveň ale varoval před zlými jedinci, jako byl Bolek, kteří by nám mohli zkazit energii a naději. Peleskitský tanec nás učí, abychom se nepoddávali tlaku okolí, ale aby jsme šli svou vlastní cestou a následovali své srdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka