Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pekelný taneční sál: Jak se děsivý ďábel učil tancovat

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Kdysi dávno za sedmi horami a sedmi řekami stál Pekelný taneční sál. Tento tajemný a děsivý sál patřil samotnému ďáblovi, který v něm ukrýval svoji největší slabost – nedokázal tančit. Proto se rozhodl najmout si nejlepšího tanečníka na světě, aby mu v tomto umění pomohl. A tak začala neobyčejná dobrodružství v příběhu „Jak se děsivý ďábel učil tancovat“.
H2: Pekelný taneční sál: Jak se děsivý ďábel učil tancovat

H3: Úvod

Dlouho, velmi dlouho před tím, než se na Zemi objevili lidé, existovali andělé a démoni. Démoni byli zlí a nestálí, ale měli jednu výhodu. Byli velmi inteligentní a dokázali vynalézat neuvěřitelné věci. Mezi nejlepšími z nich byl ďábel, který měl o vynálezech opravdu velký zájem. Avšak bylo jedno umění, kterému se nemohl naučit, a to bylo tančení.

H3: Ďábel se rozhodne naučit tančit

Jednoho dne se tedy ďábel rozhodl, že se chce naučit tančit. Věděl, že nebude snadné najít někoho, kdo by mu to dokázal naučit. Avšak vstoupil do hřbitova, kde potkal starou kostru, která mu řekla, že existuje taneční sál v pekle, kde se pořádají velké bály. A jelikož je tam tance mnoho, mohl by se tam naučit tancovat.

H3: Cesta do pekla

Ďábel se rozhodl, že se tam vydá. A tak se vydal na cestu a dlouho putoval temnými zeměmi. Nakonec dorazil do pekelného tanečního sálu. Tam se setkal s ďábly a démony, kteří tančili jako profíci.

H3: První pokusy

Když se ďábel snažil tancovat, vypadalo to velmi trapně. Hýbal se jako velký tlustý brouk a ostatní smáli. Avšak ďábel nebyl pořád zoufalý, snažil se dál a dál a nevzdával se. Čím déle tančil, tím více se zlepšoval a tím méně se ostatní smáli.

H3: Pekelný mistr

Jeden ze starších a zkušených démonů si všiml, že se ďábel snaží a rozhodl se mu pomoci. Naučil ho, jak se správně postavit a pohybovat se nohama. Jakmile se ďábel naučil základní kroky, zjistil, že tancování je úžasným způsobem, jak ukázat svou krásu a sílu.

H3: Ďábel se stane tanečním mistrem

Po mnoha hodinách a dnech tréninku se ďábel stal mistrem tance. Jeho tanec byl tak krásný a dokonalý, že by se mu nemohl rovnat žádný jiný démon. Jeho tance byly nejkrásnější v celém pekle, až z toho samotný Satan přicházel do sálu, aby se na ně podíval.

H3: Závěr

Od té doby se ďábel stal nejen velice moudrým a vynalézavým, ale také nejlepším tanečníkem všech dob. Ukázal, že i naprosto zlí lidé mohou mít krásnou duši a dokonale zvládnout umění, které se zdá být pro ně nemožné. Díky tomuto úspěchu si získal respekt a uznání v celé pekelné říši.

H2: Shrnutí

Příběh o ďáblovi, který se rozhodl naučit tancovat, nás učí, že nikdy nevzdávejme své sny a cíle, ať jsou jakkoliv náročné. Když se nám zdá, že nelze být dobrým v něčem, může se náhle objevit příležitost nebo člověk, který v nás uvidí talent a pomůže nám ho rozvinout. Avšak, jako ďábel, musíme překonat svá vlastní omezení a nevzdávat se ani v těžkých okamžicích.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento příběh o ďáblovi, který se naučil tancovat, nás učí, že nikdy nevzdávejme své sny a cíle. Ďábel se pustil do tanečního významné výzvy, avšak vypadalo to trapně a ostatní se mu smáli. Neztrácel však naději a po mnoho hodin a dnů tréninku se mu podařilo stát se nejlepším tanečníkem v celém pekle. Učí nás to, že je důležité nevzdávat se, i když se zdá, že jsme neschopní dosáhnout svých cílů. Může se objevit příležitost nebo člověk, který nás podpoří a nasměruje nás na správnou cestu. Stejně jako v příběhu ďábla, musíme překonat svá omezení a vzdorovat v těžkých chvílích, abychom dosáhli úspěchu a uznání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka