Krátké české pohádky před spaním pro děti

Otcovy Předzvěsti: Jak Opustil Asgard (literally The Father’s Forebodings: How He Left Asgard)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna bájemi opředená země plná bohů a kouzelných bytostí. Toto místo se jmenovalo Asgard a bylo obýváno mocnými bohy, kteří tam žili v blahobytu a míru. Mezi těmito bohy byl i Otec všech bohů, Odin. Náš příběh začíná v okamžiku, kdy se Odin rozhodl opustit Asgard a vydat se na tajemnou cestu, která byla plná nebezpečí a tajemství. Toto je příběh Otcových předzvěstí: Jak opustil Asgard.
Otcovy Předzvěsti: Jak Opustil Asgard – Jak Loki Byl Vyhnán ze Svého Domova

H2: Úvod: Co je Otcovy Předzvěsti

Otcovy Předzvěsti nejsou jen obyčejné předpovědi nebo proroctví. Jsou to varování od všemocného boha Odina. Tyto předzvěsti ukazují, co se stane v budoucnosti, pokud nebudou splněny určité podmínky. A když Odino zahrnují jeho nejmilovanějšího syna, pochopitelně to všechny zneklidňuje.

H3: Loki, Odino nejvíce milovaný syn

Loki byl Odinem nejvíce milovaný syn. Byl to boh lstí a triků, ale zároveň byl velmi vtipný a zábavný. Všichni bohové ho měli rádi, a tak si nemysleli, že by mohl něco špatného udělat.

H3: Lokiho lstivý plán

Loki ale měl pocit, že mu jeho bratři, Thor a Balder, nevěnují tolik pozornosti jako dříve. Rozhodl se tedy pro svůj lstivý plán. Uzavřel smlouvu s jinými bohy, aby přemohli Thorova kladiva a dali Lokiho dočasně na vrchol.

H3: Odinovy předzvěsti

Odin, bůh moudrosti, viděl v budoucnosti strašnou a tragickou událost: Loki udělá něco tak zlého, že celé Asgard zahalí temnota. Odin věděl, že musí předcházet tomuto neštěstí a vytvořil tedy různé podmínky, aby situaci napravil.

H3: Lokiho selhání

Loki ale nedbal na Odinovy předzvěsti a uspořádal slavnost na počest svého vítězství. Během oslavy se rozhodl ukázat svou moc tím, že uspořádá souboj mezi módami – malými figurkami ztvárňujícími bohy. Loki ale podvedl bůhy a uvolnil nejnebezpečnější mody, kteří začali ničit celé Asgard.

H3: Odinovo rozhodnutí

Odin věděl, že musí co nejdříve jednat. Rozhodl se vyhnat Lokiho z Asgardu a požadoval, aby ho nikdo z bohů neposkytoval útočiště nebo pomoc. Řekl Lokiho synovi Valimu, aby se ujal svého otce a naučil ho, jak vše napravit a ukončit své nezodpovědné chování.

H3: Lokiho exil

Loki byl tedy vyhnán z Asgardu a uprchl do temného lesa, kde žil samotářsky až do doby, než se dokázal vrátit zpět mezi bohy a prosit o odpuštění.

H2: Závěr

Otcovy Předzvěsti jsou důležitým zdrojem informací o budoucnosti. Odinovu předzvěst vnímal jako varování, že se jeho oblíbený syn Loki dostane na špatnou cestu. A také se to stalo. Loki si uvědomil své chyby díky odtržení od své rodiny a vrátil se zpět s novým pohledem na svět. Jedině tak mohl být opět přijat mezi bohy a žít v harmonii, kterou si všichni zaslouží.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Otcovy Předzvěsti jsou varování od boha Odina o tom, co se stane v budoucnosti, pokud určité podmínky nebudou splněny. Jeho nejmilovanější syn Loki, boh lstí a triků, měl pocit, že mu jeho bratři nevěnují dostatek pozornosti, a uzavřel smlouvu, aby přemohl Thorova kladiva a dostal se na vrchol. Odin viděl v budoucnosti tragickou událost a vytvořil podmínky, aby situaci napravil, ale Loki nedbal na toto varování. Během slavnosti, kterou pořádal, se rozhodl ukázat svou moc a podvedl bohy tím, že uvolnil nebezpečné mody. Odin se rozhodl vyhnat Lokiho z Asgardu a požadoval, aby ho nikdo neposkytoval útočiště nebo pomoc. Loki se naučil ze svých chyb a vrátil se zpět s novým pohledem na svět, takže mohl být opět přijat mezi bohy a žít v harmonii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka