Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Kozířce a její kouzelné peří (The Goat-Faced Girl and her Magic Feathers)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna dívka s obličejem kozy a neobyčejnými kouzelnými peříčky, které jí dávaly neuvěřitelné schopnosti. Její příběh se stal známým jako „O Kozířce a její kouzelné peří“. Tato pohádka vypráví o její cestě za poznáním, přijetím svého odlišného vzhledu a řešení nástrah, které jí postavila na cestě osudu. Připojte se k nám na této kouzelné cestě plné dobrodružství, přátelství a učení se o sobě samých.

O Kozířce a její kouzelné peří

Úvod

Bylo jednou v malé vesničce daleko v horách dívčí dítě, které se narodilo s neobvyklým vzhledem. Jeho tvář byla podobná kozí, měla chlupy v obličeji a pro ostatní děti vypadala jako zvíře. Všem se smáli a šikanovali ji. Protože byla jiná, cítila se velmi osaměle. Až jednoho dne se v noci objevila před jejím oknem tajemná žena a nabídla jí své kouzelné peří.

Peří záchrana

Dívka překvapeně a trochu nedůvěřivě vzala kouzelné peří. Žena jí vysvětlila, že toto peří jí umožní proměnit se v kozu, takže bude moci skrýt svoji lidskou tvář a bude mít všechny kozí vlastnosti, jako například rychlost a obratnost. A také se nejspíš zbaví šikany ostatních dětí.

Dívka byla samozřejmě zpočátku trochu lekavá, ale nakonec se rozhodla své kouzelné peří vyzkoušet. Když si ho připevnila na záda, najednou se přeměnila v kozu. Byla ohromena svou novou silou a rychlostí. Měla radost, že konečně může uniknout před těmi, kteří se jí smáli.

Nový život jako koza

Dívka se rozhodla nevrátit se zpět do své lidské podoby a zůstala kozou. Žila s ostatními kozami na pastvinách v okolí a užívala si rychlosti a volnosti. Kozí instinkty jí umožňovaly cítit se svobodně, což nikdy předtím nezažila. Byla spokojená se svým životem jako koza.

Jenže jednoho dne se na pastviny dostali lovci z města, kteří hledali kozy na zabíjení. Dívka, která byla teď kozou, byla ohrožena. Kdyby zůstala kozou, určitě by ji zabili, takže se musela rozhodnout, co dál.

Zpět k lidské podobě

Dívka tušila, že jediný způsob, jak se zachránit, je přeměnit se zpět na lidskou bytost. Aniž by se někoho ze svých koziích druhů bála, vrátila se zpět do svého domova a použila své kouzelné peří k proměně do lidské podoby.

Bylo to pro ni náročné, ale poté, co se proměnila zpět do dívky, pocítila velkou úlevu. Uvědomila si, že své kozí kořeny potřebuje, ale také chce být součástí lidského světa. Teď už ale nebyla jen jiná a odlišná od ostatních, ale nesla také s sebou zkušenost svého kozího života.

Závěr

Díky svému rozhodnutí se změnit z kozí podoby zpět do lidské, se dívka naučila respektovat své kozi kořeny, ale stala se i součástí lidské společnosti. Kdyby nebyla odlišná, neobjevila by své kouzelné peří a nemohla by žít život, na který chtěla. Také si uvědomila, že každý z nás je vlastně jiný, ale právě to nás dělá unikátními a zajímavými.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Kozířce a její kouzelné peří nám ukazuje, že každý z nás je jiný a má své vlastní kořeny. Dívka, která se narodila s kočičí tváří, cítila osamělost a byla šikanována ostatními dětmi. Když se jí v noci objeví tajemná žena a nabídne jí kouzelné peří, dívka se rozhodne vyzkoušet, jaké je to být kozou. Žila s ostatními kozy v pastvinách a užívala si rychlosti a volnosti, ale byla ohrožena lovci z města. Musela se rozhodnout, zda zůstat kozou nebo se vrátit zpět do lidské podoby. Nakonec se rozhodla vrátit se zpět a uvědomila si, že každý z nás je jiný, ale právě to nás dělá unikátními a zajímavými.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka