Krátké české pohádky před spaním pro děti

Nos Nálezcem Antonyho

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno dávno, když zvony zvonily hlasitěji a hvězdy zářily jasněji, žil v krásném českém městečku mladý muž jménem Antony. Jeho neobvyklé jméno pocházelo z dávných časů a znamenalo „nálezce“. Antony se sice narodil jako obyčejný člověk, avšak díky své nespoutané fantazii a odvaze se brzy stal legendou mezi lidmi. Jeho dobrodružné příběhy se staly legendou v oblasti, kde se často vyprávějí jako pohádky, a některé jsou dokonce popsány jako „Fairy Tale Of Nos Nálezcem Antonyho“. Tato pohádka vypráví příběh o Antonyho dobrodružstvích a výpravách, které ho provedly divokými lesy, kouzelnými řekami a tajemnými horami, kde se setkal s vílami, trpaslíky a dalšími podivuhodnými tvory. Připojte se k nám, abychom sledovali, jak Antony prožil své neuvěřitelné dobrodružství a objevil tajemství svého neobvyklého jména.
Hlavní postava – Nos Nálezcem Antonyho

Nos Nálezcem Antonyho byl neobyčejně šikovný muž, který žil v malé vesničce na okraji Prahy. Jeho obličej zdobily dva mohutné kníry a jeho nos byl velmi výrazný, což mu dodávalo určitou neobvyklou přitažlivost. Antony byl vždy velmi pracovitý a neustrnul v hledání nových věcí, které by mu umožnily zlepšit a usnadnit život jeho spoluobčanům.

Hledání pokladu

Jednoho dne se Antony rozhodl věnovat svůj čas hledání pokladu, o kterém se v krajině dlouho mluvilo. Byl to poklad, který měl být ukryt někde v tajuplných horách, což byl pro našeho hrdinu nový výzva. Antony se proto vydal na cestu a po mnoha nelehkých stezkách dorazil do kopců, kde měl být poklad skrytý.

Cesta k pokladu

Po dlouhé době hledání, kdy si Antony netroufal odejít bez nálezu, se mu konečně podařilo najít počáteční znak k ukrytí pokladu. Byl to obrovský strom, jehož kořeny se vinuly pod zemí skrz celé kopce. Antony věděl, že právě u tohoto stromu se musí odehrávat klíčová událost k získání pokladu.

Náročný úkol

Antony byl připraven na cokoliv, co by ho na jeho cestě k pokladu čekalo. Zhruba po hodině čekání strom znenadání zatřeskl a vysypaly se z něj desítky a desítky cenných předmětů. Antony byl neuvěřitelně nadšený, že se mu podařilo najít takový velký poklad. Jenže jeho úkol nebyl jednoduchý. Musel si vybrat pouze jeden předmět, to byl stanovený požadavek na získání posvátné moci. Nos Nálezcem Antonyho se proto musel rozhodnout velmi obezřetně, což trvalo hodiny.

Vyřešení úkolu

Náročný úkol vyřešil Antony velmi zdařile. Vybral si kouzelný prsten, jehož moc se už dávno ztratila. Navíc měl prsten ve svých rukou několik dní dříve, ale ve chvíli rozhodnutí se slabou vsugesti. Antony věřil, že mu pomůže získat zpět svou ztracenou moc, což byla jeho velká touha. Prsten mu nakonec přinesl neuvěřitelně mocnou sílu, která prospěla celému městu a jeho obyvatelům.

Celkově se dá říci, že byl Antony velkým hrdinou a myslitel, který dokázal zlepšit nejen svůj život, ale také život celé vesnice. Díky jeho statečnosti a nezávislosti se podařilo odhalit mnoho záhad, které dlouho zůstaly skryty. Jeho památka je uctívána po celém kraji jako vzor pro všechny hledače pokladů a dobrodruhy.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V pohádce Nos Nálezcem Antonyho se setkáváme s hrdinou, který se nebojí hledat nová řešení a usilovat o zlepšení svého a života svých spoluobčanů. Antony touží najít poklad, který by mohl pomoci jeho vesnici, a vydává se na náročnou cestu, která vyžaduje trpělivost a odhodlání. Po mnohých překážkách nakonec nalezneme ukryté bohatství, ale Antony musí splnit úkol a vybrat si pouze jeden předmět, aby získal posvátnou moc, kterou potřebuje, aby pomohl svému městu. Antony nám ukazuje, že odhodlání a víra v sebe sama jsou klíčové při hledání řešení a zlepšení, a že snažení o uspokojení něčích potřeb může přinést prospěch celému společenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka