Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kozí Uši Císaře a Kletba Nočních Můr (The Goat’s Ears of the Emperor and the Curse of Nightmares)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna říše, kterou ovládal mocný císař. Jenže ten císař měl jednu velkou nedostatečnost – měl na hlavě kozí uši. A právě kvůli tomuto neduhu se ve říši začaly dít podivné věci, jako například noční můry. A tak začala cesta jednoho statečného rytíře, který se rozhodl císaři pomoci a tuto kletbu zlomit. Tento příběh se nazývá „Kozí Uši Císaře a Kletba Nočních Můr.“
H2: Kozí Uši Císaře a Kletba Nočních Můr

H3: O Původu Příběhu

Kozí Uši Císaře a Kletba Nočních Můr jsou klasickým českým pohádkovým příběhem. Tento příběh se skládá ze dvou částí – první část popisuje, jak císař získal kozí uši, zatímco druhá část se soustředí na kletbu nočních můr, která postihla císaře po získání uší. Příběh má kořeny v lidové tradici a byl předáván z generace na generaci. Dnes se stále považuje za jednu z nejpopulárnějších a nezapomenutelných českých pohádek.

H3: Jak Císař Získal Kozí Uši

Před mnoha lety vládl na českém trůnu moudrý a silný císař. Byl to spravedlivý a dobrosrdečný vládce, ale měl jednu velkou chybu – byl nesmírně pyšný na své dlouhé a krásné vlasy. Byla pro něj důležitější než kterýkoli jiný atribut jeho majestátu.

Jednoho dne se císař rozhodl, že bude osobně řezat své vlasy na znak své moci a autority. Vybral si k tomu nástroje a začal si ostříhat vlasy sám. Bohužel, když se snažil ostříhat vlasy uší, nemohl si všimnout, že se mu náhodou zmínil zlý duch. Tento zlý duch se rozhodl potrestat císaře za jeho pyšnost a jeden z jeho uší byl nahrazen kozičími ušima.

Císař se snažil své kozičí uši skrýt jako největší tajemství a věřil, že nikdo neví, co se stalo. Bohužel, brzy po získání kozích uší se císař začal potýkat s hrůznými nočními můrami.

H3: Kletba Nočních Můr

Císař začal mít každou noc hrůzné noční můry. Viděl zlé duchy a zrůdné stvoření, které ho pronásledovaly po celou noc. Nemohl najít klid a mír a začal se stávat paranoidním a nevysvětlitelně agresivním.

Císař si uvědomoval, že jeho noční můry byly spojené s jeho kozičími ušemi, ale nemohl se jich zbavit. Pokusil se je odříznout, ale to jen způsobilo, že se mu začaly objevovat ještě horší noční můry.

Byl zoufalý a nikdo mu nemohl pomoci. Nakonec se rozhodl, že musí vyhledat pomoc u mudrce, který by mu mohl pomoci vypořádat se s jeho nočními můrami.

Mudrc si četl z různých magických knih a zkoumal tajemné postupy, aby mohl císařovi pomoci. Po mnoha nocích studia a meditace již byl však připraven poradit císaři. Mudrc mu poradil, aby své uši ukázal všem lidem a přestal se snažit se jimi skrývat.

Císař si uvědomil, že to byla jeho pyšnost, která ho dostala do této situace. Rozhodl se tedy ukázat své kozičí uši lidem a omluvit se za svou nerozvážnost. Tento akt skromnosti a upřímnosti mu pomohl zbavit se kletby nočních můr a znovu zažít klidný spánek.

H2: Závěr

Příběh Kozí Uši Císaře a Kletba Nočních Můr ukazuje, že pyšnost může mít nepředvídatelné následky a že skromnost a upřímnost jsou důležité pro klid a mír. Příběh zapadá do české lidové tradice a stále se považuje za jednu z nejpopulárnějších českých pohádek. Pokud se budete zajímat o lidovou tradici a historii, určitě byste si měli přečíst tuto klasickou pohádku.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Kozích Uších Císaře a Kletbě Nočních Můr ukazuje, že pyšnost a sebevědomí mohou mít nečekané důsledky. Císař si hodně cenil svých vlasů, ale když si je sám ostříhal, nevšiml si, že zlý duch nahradil jedno z jeho uší kozičími ušima. Přestože se císař snažil svou kozičí změnu skrýt, začal trpět hrůznými nočními můrami, které měly souvislost s jeho ušima. Po mnoha neúspěšných pokusech se jich zbavit se císař rozhodl vyhledat pomoc u mudrce. Mudrc mu poradil, aby své uši ukázal všem lidem a přestal se snažit se jimi skrývat. Tento akt skromnosti a upřímnosti mu pomohl zbavit se kletby nočních můr a znovu zažít klidný spánek. Pohádka nás učí, že skromnost a upřímnost jsou důležité pro klid a mír v našem životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka