Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kozí uši císaře a jeho uspávanky (The Goat’s Ears of the Emperor and His Lullabies)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden císař, který se narodil s netradičním fyzickým rys.. Kozy uši. Císař to tajil před celým světem, dokonce před svou vlastní rodinou. Protože se bál, že by ho lidé kvůli jeho zvláštnímu vzhledu nedokázali respektovat jako vládce. A tak císař žil v izolaci a toužil po někom, kdo by mu porozuměl. Jenže jediní, kdo ho dokázali poslouchat a nehlídat se jeho neobvyklého rysu, byli jeho trojí děti. Proto také vymýšlel uspávanky a pohádky, které mu poskytovaly nějaký smysl života. To je příběh o císaři, jeho zvláštním vzhledu a o lásce a soucitu, který mu poskytly jeho děti. Příběh, který známe jako „Kozí uši císaře a jeho uspávanky“.
Česká pohádka: Kozí uši císaře a jeho uspávanky

H2: Kozí uši císaře

Bylo jednou za časů starých císař, který nebyl spokojený se svým vzhledem. Chtěl být krásný a dokonalý, takže se rozhodl podstoupit tajemný rituál, který mu měl pomoci změnit jeho vzhled. Ovšem tento rituál měl jednu velmi neobvyklou vedlejší účinek.

Když se císař probudil po rituálu, zjistil, že má kozí uši. Byl vyděšený, protože se bál, že lidé se mu budou vysmívat. Rozhodl se, že celou věc utají a nikdo se dozvědět nesmí.

Císař si vybral své nejvěrnější rádce, kteří mu byli nablízku, aby mu pomohli tuto věc utajit. Jedním z těchto rádců byl velekněz, který věděl o mocné magii, která mohla pomocné císaři ukrýt jeho kozí uši před ostatními.

H3: Tajemství ušetřeno

Ovšem císař nechtěl, aby měl kdokoliv jiný moc vědět o jeho kozích uších. Proto mu velekněz navrhl, že mu udělá speciální klobouk, který bude jeho uši zakrývat. Tento klobouk byl vyroben z nejkvalitnějších materiálů a byl velmi pohodlný na nošení.

Císař byl nadšený, protože jeho tajemství zůstalo uchováno. Stal se dokonce větší legendou, protože se nikdo neodvážil na veřejnosti mluvit o jeho kozích uších.

H3: Kde se stala další zvěst

Jednoho dne ale císař zjistil, že se o jeho kozích uších dozvědělo dalšího člověka. Tím byla jeho manželka, která si všimla, že se v klobouku skrývá něco neobvyklého. Císař jí vysvětlil, co se stalo, a ona slíbila, že to nikomu neřekne.

Ovšem v noci nebyla schopna spát, protože se bála, že by někomu mohla náhodou říct o tajemství svého manžela. Takže se rozhodla psát si denník, aby mohla své myšlenky uklidnit.

Jednoho dne ale byla tajemství odhalena. V domě se objevil zloděj, který se rozhodl ukrást císařovy klenoty. Naboural se do ložnice císařovy manželky a viděl, že si píše deník. Když ho otevřel, viděl zápis o kozích uších.

H3: Pomoc od Porcelánového muže

Zloděj se rozhodl prodat tuto informaci zpravodajskému deníku, kterému se podařilo získat fotografii císaře se kozími ušima. Informace o kozích uších císaře se rozšířila rychle po celé zemi.

Císař byl zdrcený, protože tajemství, které silně střežil, se stalo veřejně známým. Chtěl se setkat s někým, kdo mu může pomoci tuto situaci řešit. Porcelánový muž, známý kouzelník, se nabídl jako možnost, jak tuto situaci řešit.

Porcelánový muž císařovu důvěru získal, když mu vyrobil speciální krystaly, které mohli zamezit šíření zvuku. Tyto krystaly císař nosil u uší, když je potřeboval zakrýt.

H2: Uspávanky císaře

H3: Císař potřebuje spát

Císař neměl v poslední době moc snů. Byl unavený a nemohl se v noci dostatečně prospat kvůli svému tajemství. Porcelánový muž se rozhodl mu pomoci účinným kouzlem.

Nad císařovou postelí se objevilo magické zrcadlo, které vypouštělo speciální světlo. To způsobilo, že císař viděl snové obrazy, které ho uklidňovaly a pomáhaly mu dobře spát.

H3: Zázračný meloun

Ovšem jednoho dne se obrazy v jeho snu změnily. Viděl meloun, který měl neobyčejnou moc. Když se probudil, byl posedlý touhou najít ten zázračný meloun.

Porcelánový muž se rozhodl jeho touhu splnit. Našel meloun, který měl skutečně kouzelnou moc. Když z něj císař jedl, okamžitě se usnul a měl krásné sny.

H3: Císařova důvěra

Císař si uvědomil, že jeho tajemství mu přináší mnoho starostí. Ovšem když se svěřil Porcelánovému muži se svými proplemy a získal od něj pomoc, začal mu věřit.

Porcelánový muž mu ukázal, že když má císař problém, může mu být vždy pomoci. Od té chvíle se císař spolehl na Porcelánového muže a nechal ho, aby mu pomáhal s problémy.

H2: Konec pohádky

Tak skončila pohádka o kozích uších císaře a jeho uspávankách. Císař, který se nechtěl nikomu svěřit se svým tajemstvím, najednou získal víru v lidi kolem sebe, jakmile se svěřil s problémy, které ho trápily.

Tato pohádka nám ukazuje, že když se potýkáme s problémy, často se s nimi snažíme bojovat sami a svěřit se nikomu. Ovšem často je nejlepší hledat pomoc těch, na kterých nám záleží, protože společně můžeme být silnější a najít řešení, které nás uklidní a dá nám zpět pocit kontroly.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Kozích uších císaře a jeho uspávankách nám ukazuje, že je důležité řešit své problémy s pomocí lidí kolem sebe, než se snažit bojovat s nimi sami. Vidíme to na příkladu císaře, který se bál svého tajemství, ale nakonec se svěřil svému nejvěrnějšímu rádci – Porcelánovému muži, který mu pomohl. Císař věřil v lidi kolem sebe a získal důvěru, když se svěřil s problémy, které ho trápily. Pohádka nás také učí, že můžeme najít řešení svých problémů v nečekaných zdrojích, jako například v kouzelných melounech, které nám pomohou získat klid a usnout. Celkově nás tato pohádka učí, že je důležité najít si důvěrníky, se kterými se můžeme svěřit se svými problémy a hledat řešení společně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka