Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kozí uši císaře a jeho sladký sen (The Goat’s Ears of the Emperor and His Sweet Dream)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden císař, který měl milované zvířecí mazlíčky. Mezi nimi byla i koza s neuvěřitelně dlouhýma ušima, kterému říkali Kozí uši. Tento zvláštní zvířecí kamarád se stala pro císaře nejen nejlepším přítelem, ale i jeho největším tajemstvím. Na pozadí této fantastické přátelské pouti se odehrává příběh nazvaný „Kozí uši císaře a jeho sladký sen“.
H2: Kozí uši císaře a jeho sladký sen

H3: Dlouho, dávno v zemi daleko, daleko odtud

Bylo jednou v dávné minulosti, kdy se ještě kralovali císaři a králové, v zemi daleko, daleko odtud, veliký císař. Měl všechno, co si jen mohl přát – bohatství, moc a slávu. Avšak jednoho dne se císař probudil a zjistil, že má kozí uši.

H3: Kozí uši císaře

Císař se velmi bál, že by se jeho tajemství mohlo nějak provalit. Proto si naordinovat, že všichni jeho lidé budou nuceni nosit klobouky, aby nezpozorovali jeho kozí uši. Protože nosit klobouky však nebylo vůbec pohodlné, jeho lid přestával být spokojený. Snažil se najít řešení, ale nic nepomáhalo. Jednoho dne se rozhodl vydat na cestu za moudrým starcem, který měl pověst v tom, že umí řešit ty nejtěžší problémy.

H3: Cesta za moudrým starcem

Císař se vydal na cestu sám a bohužel se ztratil v temné lesní krajině. Byla to přesně ta chvíle, kdy se vynořil z lesa záhadný muž. Nabídl císaři pomoc s podmínkou, že mu za ni dá jeden z jeho tajemství. Císař s těžkým srdcem souhlasil. Muž ho navedl na správnou cestu a ukázal mu cestu k moudrému stáří.

H3: Moudrý starec

Když císař dorazil ke starci, řekl mu celou svou příběh. Starček se zamyslel a nakonec mu dal radu: „Nenechejte své tajemství o kozích uších zničit vše, co jste dosáhl. Vyřešte této situaci a nechte svět vidět svou pravou tvář.“ Císař si uvědomil, že by měl být upřímný a otevřít se světu.

H3: Císařův plán

Po návratu domů se císař rozhodl konat svého plánu. Provedl prezidentskou řeč, kde lidem veřejně prozradil, že má kozí uši. Na jeho řeči nebylo slyšet ani šustnutí. Císař se díky upřímnosti stal ještě slavnějším a lidé mu věnovali ještě větší úctu.

H3: Císařův sladký sen

Císař si uvědomil, že se mu po té řeči udělalo lehčeji a šel spát s pocitem dlouho očekávaného propuštění. Ve snu se mu zjevil záhadný muž – muž, kterého v lesní krajině potkal na své cestě. Řekl mu: „Bylo to tvoje odhalení, co ti přineslo svobodu.“ Císař se probudil s úsměvem na tváři a uvědomil si, že pravá svoboda se skrývá v upřímnosti a v otevřenosti vůči druhým.

H2: Závěr

Nakonec se císař stal příkladem pro ostatní a jeho příběh se dochoval až do dnešní doby. Kozí uši se staly synonymem pro skutečnou upřímnost a touhu po pravdě. Všichni se od císařova příběhu mohou naučit, že odhalení pravdy může být bolestné, ale nakonec vede ke skutečné svobodě a štěstí.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V této pohádce se dozvídáme, že upřímnost a otevřenost vedou ke skutečné svobodě a štěstí. Císař měl kozí uši, ale bál se, že by se jeho tajemství mohlo nějak provalit, a tak si nařídil, aby jeho lidé nosili klobouky. Avšak nosit klobouky nebylo pro lidi pohodlné, a císaře to trápilo. Nakonec se rozhodl vydat na cestu za moudrým starcem, který mu poradil, aby byl upřímný. Císař poté veřejně prozradil své kozí uši a díky tomu se stal ještě slavnějším. Pohádka nás učí, že je lepší být upřímný a otevřený, než se skrývat za falešími maskami, protože jedině tak můžeme dosáhnout skutečné svobody a štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka