Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kozí Uši Císaře a Jeho Noční Spánek

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádková země, ve které žil mocný císař. Tento císař měl jedinečné uši, které mu doslova připomínaly kozy. Proto se mu říkalo Kozí Uši Císaře. Avšak, jeho tajemství bylo, že aby mohl císař spát, musel si každou noc nechat zazpívat zázračnou píseň. Bez ní by si totiž nikdy neodpočinul. Co se však stalo, když tato píseň zmizela a Kozí Uši Císaře se ocitl v nemožné situaci? To musíte zjistit sami v této poutavé pohádce o Jeho Nočním Spánku.
H2: Kozí Uši Císaře a Jeho Noční Spánek: Pohádka plná Magie a Intrik

H3: Úvod do Pohádky Kozí Uši Císaře a Jeho Noční Spánek

V celém světě jsou různé pověsti a pohádky, které přináší do života inspiraci a naději. Pohádky nám ukazují, jak se lidé mohou změnit, jakým způsobem mohou překonávat překážky a jak mohou dosáhnout svého cíle. Mezi tyto pověsti patří krásná pohádka o ‚Kozí Uši Císaře a Jeho Noční Spánek‘. Tato pohádka se pohybuje kolem magie a intrik, které vyplouvají na povrch jako důležité prvky příběhu.

H3: Příběh Kozí Uši Císaře a Jeho Noční Spánek

Ještě za dob císaře, a kdy Království bylo v plném rozkvětu, jednoho dne císař usnul pod stromem a zazdálo se mu, že se z něj stala kozí hlava. Když si to všiml jeho dvůr, měli obavy, že nechtějí, aby si někdo z lidí pomyslel, že je císař poškozený či nemocný, a tak se rozhodli, že mu udělají korunu ze stříbra, na kterou navrch připojí umělou koženou hlavu kozy.

Takto problém vyřešili, ale skupina šiků, kteří pracovali jako malíři, si všimli, jak nádherně se kožená koza sjednotila s korunou, a rozhodli se, že takový výtvor musí vytvořit uviditelnit. V té chvíli se zrodil plan, že se pokusí získat náklonnost císaře ke své práci. Ti šikové pracovali a tvořili neustále a císař byl velmi nadšený z jejich výtvorů. Jeho nadšení bylo tak velké, že v závěru tohoto snažení si ani nevšiml, že jsou jeho úředníci pryč a on jediný zůstal v sále.

Během této doby přijel do města cizí cestovatel a viděl, jakým způsobem se magie, intriky a zlem zmocňují trůnu. Cizinec měl magické kouzlo, které bylo schopné postavit císaře proti našim hrdinům. Ti se však nevzdali a propukli do obrovského boje. Nakonec byli šikové zachráněni a cizinec byl ušetřen.

H3: Závěr Pohádky

Celá tato pohádka je pro nás ukázkou toho, jak se můžeme postavit proti nebezpečí a vyrovnat se s vlivy zla. Hrdinové této pohádky nás přivádějí k zamyšlení nad tím, co chceme v životě dosáhnout a jaké úseky cesty musíme podniknout, aby se nám to podařilo. Základní ideou pohádky Kozí Uši Císaře a Jeho Noční Spánek je, že dobré nápady a nadšení pro věc se dokáže prosadit i v nejtěžších situacích.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Kozí Uši Císaře a Jeho Noční Spánek“ je plná magie a intrik. Příběh se točí kolem císaře, který se usnul pod stromem a zazdálo se mu, že se z něj stala kozí hlava. Jeho dvůr se rozhodl, že mu udělají korunu ze stříbra a umělou koženou hlavu kozy. Skupina šiků se pokusila získat náklonnost císaře ke své práci a nakonec se dostala do obrovského boje s cizincem, který chtěl získat trůn. Nakonec byli šikové zachráněni a cizinec byl ušetřen.

Pohádka nás ukazuje, jak se můžeme postavit proti nebezpečí a vyrovnat se s vlivy zla. Hrdinové této pohádky nás přivádějí k zamyšlení nad tím, co chceme v životě dosáhnout a jaké úseky cesty musíme podniknout, aby se nám to podařilo. Základní ideou pohádky je, že dobré nápady a nadšení pro věc se dokáže prosadit i v nejtěžších situacích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka