Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kouzla Haddamského lesa (Enchantments of the Haddam Forest)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden les, který se rozkládal napříč územím zvaným Haddam. Tento les byl jiný než všechny ostatní, neboť v něm sídlily kouzla a kouzelníci, kteří se postarali o to, aby byl stále plný tajemství a nadpřirozených jevů. Tento les se nazýval Kouzla Haddamského lesa a říká se, že každý, kdo tam vstoupí, má možnost setkat se s osudem – dobrým i zlým. Příběh, který se odehrává v tomto lese, je plný magie, nebezpečí, dobrodružství a touhy. Je to příběh o hledání a objevování vlastní identity, o boji proti zlu a o nalezení cesty k pravé lásce.

Kouzla Haddamského lesa: The Enchantments of the Haddam Forest

Kouzla Haddamského lesa je starobylý příběh o kouzelném lese v České republice. Legenda vypráví o lesu, který skrývá tajemství a kouzelné podivuhodnosti, které mohou navždy změnit osud těch, kteří se do něj vydají.

Průzkum Haddamského lesa

Jednoho dne se mladý pastýř rozhodl prozkoumat Haddamský les, kterému se v jeho místě říká „Les duší“. Pastýř byl zvědavý a tak se rozhodl projít les samotný, přestože většina místních by vám řekla, že je to nebezpečné.

Pastýř se vydal na cestu s malým košíkem a plným srdcem. Jakmile vstoupil do lesa, cítil se jako by se ocitl v jiném světě, kde příroda tančí k jiné hudbě a různé zvířata sledovala každý jeho krok.

Setkání s vílami

Po několika kilometrech se pastýř setkal s vílami. Víly zpívaly a tančily uprostřed lesa a pastýř se k nim přidal a tančil s nimi celou noc.

Ve chvíli, kdy slunce vyšlo nad horizontem, víly zmizely a pastýř se rozhodl pokračovat v cestě. Když se dostal k řece, kde v minulosti prý někdo zmizel, uslyšel zvláštní zpěv, který se mu zdál povědomý. Když se přiblížil k prameni, zjistil, že zpěv patří kouzelné víle, která mu ukázala cestu dál lesem.

Ztracená láska

Pastýř získal novou cizí přítelkyni a spolu procházeli lesem každé odpoledne. Jednoho dne se však její bývalý přítel objevil a začal pastýři vyhrožovat. Pastýř nevěděl, co má dělat, protože se bál, že jeho dívka opět odejde.

V té chvíli se objevila kouzelná víla a pastýři poradila, jak získat zpět lásku svého života. Víla mu řekla, aby navštívil strom s podivnými zápisy a tam nalezl knihu, která mu pomůže najít odpovědi. Pastýř našel knihu a zjistil, že když bude mít odvahu a bude stát pevně za svým přes nástrahy, tak se mu láska vrátí.

Závěr

Po mnoha peripetiích a zábavných lekcích z „Les duší“ se pastýř vrátil domů a všechny tamější obyvatele naučil, jak se pouštět do nových dobrodružství a jak být odvážný na cestě za vlastními cíli.

Tato legenda je připomínkou toho, že když se rozhodnete projít cestou neznáma, můžete najít více než si myslíte. Kouzla Haddamského lesa jsou tam, čekají na vás, abyste je objevili.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Kouzla Haddamského lesa (The Enchantments of the Haddam Forest) tells an ancient story about a magical forest in the Czech Republic that hides secrets and wonders that can change the fate of those who venture into it. One day, a young shepherd decided to explore the forest known as the „Forest of Souls“ despite the dangers warned by the locals. He encountered fairies who sang and danced with him all night until they disappeared when the sun rose. Later, the shepherd found a magical fairy who showed him the way through the forest and how to win back his lost love. He searched for a book and learned that he must be brave and stand firm against the obstacles to regain his love. The legend teaches that when you decide to take a path unknown, you can find more than you think. The enchantments of the Haddam forest are waiting for you to discover them.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka