Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak soused podvedl naivního muže

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jak soused podvedl naivního muže

Bylo nebylo jednou jeden naivní muž, který se jmenoval Jan. Přestože se snažil být opatrný a důsledný ve všem, byl snadno podveden. Jak to však bylo poprvé, že se Jan stal obětí zlodějů a podvodníků? Toto je příběh o tom, jak Jak soused podvedl naivního muže.
„Historie o tom, jak soused podvedl naivního muže“

H2: „Jak se začíná příběh“

Jednoho dne se naivní muž rozhodl, že potřebuje nového koně. Proto se rozhodl vydat se ke svému sousedovi a zeptat se ho, zda by mu neprodal svého koně. Soused balil seno, když ho viděl přicházet a přál mu dobré ráno. Naivní muž mu řekl, co potřebuje a soused mu slíbil, že mu koně prodá, ale musí si ho odvézt o den později.

H3: „Jak soused podváděl“

Naivní muž se vrátil domů, ale podíval se na svého koně a uvědomil si, že nemá žádný. Proto se rozhodl, že volá svému sousedovi. Když se ho zeptal na svého koně, soused mu řekl, že si již prodal jinému kupci, protože naivní muž si ho nevzal hned. Naivní muž byl překvapen a nevěřil, že by mu soused dokázal takovou věc udělat.

H3: „Vyhledání pomoci“

Naivní muž se rozhodl vyhledat pomoc a šel za svým právníkem. Když vysvětlil situaci, právník mu řekl, že soused ho podvedl a měl by podat stížnost na policii. Naivní muž se rozhodl podat stížnost a doufal, že spravedlnost bude vykonána.

H3: „Rozhodnutí soudu“

Po několika týdnech se konalo soudní řízení, kde se rozhodovalo o podvodu souseda. Soud rozhodl ve prospěch naivního muže a soused byl odsouzen k náhradě škody a k trestnímu stíhání.

H2: „Co se z toho naučíme“

Tato pohádka nám ukazuje, jak důležité je důvěřovat si a být opatrný. Naivní muž se z tohoto zážitku naučil, že musí být opatrný, když jedná se svým sousedem. Musíte si být jisti, že si vás někdo nezíská. Tato zkušenost nám také ukazuje, že vpádu lidí často důvěřujeme lidem kolem sebe bez středního zamyšlení, ale musíme být vždy opatrní a důvěřovat jen těm, kteří si to zaslouží.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Historie o tom, jak soused podvedl naivního muže“ nás učí, že je důležité důvěřovat si a být opatrným. Naivní muž se rozhodl koupit koně a požádal o to svého souseda. Soused mu řekl, že mu koně prodá a slíbil mu, že si ho přijde druhý den vyzvednout. Naivní muž se však vrátil domů a zjistil, že žádný kůň nemá. Soused ho podvedl a prodal koně jinému kupci. Naivní muž se rozhodl najít pomoc u svého právníka, který mu poradil, aby podal stížnost na policii. Soud nakonec rozhodl ve prospěch naivního muže a soused byl odsouzen k náhradě škody a k trestnímu stíhání. Z této pohádky se tedy můžeme naučit, že musíme být opatrní a důvěřovat jen těm, kteří si to zaslouží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka