Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak si Trouflí svět: The Tale of a Gullible Man

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jak si Trouflí svět: The Tale of a Gullible Man

Byl jednou jeden muž, který se jmenoval Jak si Trouflí. Byl to veselý, ale velmi důvěřivý muž, který věřil téměř všemu, co slyšel. Jeho největší touhou bylo prozkoumat svět a objevit nové věci. Jednoho dne však Jak si Trouflí narazil na zlověstného cizince, který mu slíbil neuvěřitelná dobrodružství, pokud se mu poddá. Od té doby se život Jaka si Trouflího změnil na věčný boj mezi touhou neznámému a jeho vlastní důvěřivostí. Tak začíná pohádka o Jaku si Trouflí svět.

Jak si Trouflí svět: Pohádka o důvěřivém muži

Úvod

Byl jednou jeden muž, který se jmenoval Trouflí. Žil sám v malé chatě uprostřed lesa, daleko od ostatních lidí. Trouflí byl velmi důvěřivý a věřil každému, kdo k němu přišel. Jeho jediným přítelem byl malý, šedý ptáček s velkýma očima.

Vstup do světa

Jednoho dne se k Trouflímu přišel tajemný cestovatel, který mu řekl o světě mimo les. Trouflí byl velmi zvědavý a tak se rozhodl vydat se s tímto mužem na cestu do neznáma. Cestou se setkali s mnoha dalšími lidmi a Trouflí byl nadšený, jaké příběhy a zážitky slyší.

Ponaučení v lese

Potom co dorazili do města, potkali armádu, která hledala dobrovolníky pro boj proti zlým skřetům v lese. Trouflí se rozhodl pomoci a tak se vydal s armádou do lesa. Když dorazili na místo, zjistili, že skřeti neexistují a bylo to vše jen scestný omyl.

Konfrontace s podvodníky

Po návratu z lesa se cestovatel, který Trouflímu ukázal svět, objevil v městě s dalšími podvodníky. Tito lidé se snažili okrást ostatní, ale Trouflí nechtěl věřit, že jeho přítel je podvodník. Nějakou dobu byl Trouflí svědkem podvodů, ale stále věřil, že jeho přítel to nemůže dělat.

Poučení

Nakonec ale přišel okamžik, kdy si Trouflí uvědomil, že byl podveden. Jeho přítel byl podvodník a využil jeho důvěřivosti k tomu, aby ho okradl. Trouflí se rozhodl, že už nikdy nebude naivní a nebude věřit každému bez zdravého rozumu.

Závěr

Tato pohádka nám ukazuje, že nemůžeme věřit každému na slovo. Je důležité mít zdravý rozum a být obezřetní, když se setkáváme s novými lidmi. Trouflí si svět troufnul, ale nakonec poznal, že se nedá věřit každému. Tento příběh by mohl být poučením pro každého, kdo není dostatečně opatrný nebo důvěřivý.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Jak si Trouflí svět“ ukazuje důležitost opatrnosti a zdravého rozumu při setkávání s novými lidmi. Hlavní postava, Trouflí, byl velmi důvěřivý a věřil každému, kdo k němu přišel. Když se vydal s tajemným cestovatelem na cestu do neznáma, setkal se s mnoha lidmi a slyšel mnoho zajímavých příběhů a zážitků. Nakonec však musel čelit podvodníkům, kteří ho okradli a využili jeho důvěřivosti. Později si uvědomil, že byl podveden a rozhodl se, že už nikdy nebude naivní a nebude věřit každému bez zdravého rozumu. Tato pohádka nám ukazuje, že když se setkáváme s novými lidmi, je důležité být opatrní a nemít slepou důvěru v každého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka