Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak šel vůl do lesa – The Story of a Gullible Man

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byl jednou jeden muž, který si myslel, že je moudrý a chytrý. Avšak jeho důvěřivost ho vedla k nesčetným trapasům. Poté, co se několikrát nechal oklamat a zpronevěřit, se rozhodl napravit svou chybu a stát se předstupněm obezřetnosti. Avšak jednoho dne byl přítomen události, která ho opětovně naučila, že důvěřa přináší nevěru. A tak začal příběh Jak šel vůl do lesa, který nás zavede do fantastického světa plného nebezpečných pastí, lstí a zmatečných situací.“
HTML Headings:

Jak šel vůl do lesa – Příběh důvěřivého muže

Úvod

Byl jednou jeden muž, který se jmenoval Jan. Jan byl velmi důvěřivý a věřil všemu, co mu lidé říkali. Jednoho dne se rozhodl jít do lesa, aby si odpočinul a užil si krásné přírody. Cestou potkal skupinu lidí, kteří mu řekli, že pokud půjde do lesa s voly, získá velké bohatství.

Jak se Jan stal majitelem volů

Jan se velmi zajímal o myšlenku, že by mohl být bohatý, a tak si koupil dva voly. Řekl si, že je povede do lesa a získá velký poklad. Když však dorazil do lesa, zjistil, že tam není žádný poklad, ani žádní lidé, kteří by mu mohli pomoct.

Jak nešťastně skončili voli

Bezradný Jan se rozhodl vrátit zpět domů, ale voli se rozběhli a zmizeli v lese. Jan se snažil je najít, ale po nějaké době zjistil, že jsou ztraceni navždy. Cestou zpět Jan potkal další skupinu lidí, kteří mu řekli, že když se vydá na dalekou cestu, získá ještě větší bohatství.

Jak Jan ztratil peníze

Důvěřivý Jan se rozhodl jít na tuto cestu a další lidé ho uvedli do přesvědčení, že by měl dát své peníze na úschovu. Jan je tedy dal do velkého trezoru a odešel na cestu. Po návratu zjistil, že trezor je prázdný a všichni peníze jsou pryč. Jan se ptal lidí, kteří mu pomohli s trezorem, a oni mu řekli, že bylo velmi nenadálou, když se trezor otevřel a peníze zmizely.

Závěr

Jan se naučil, že by neměl být tak důvěřivý a že by měl být opatrný, když se mu lidé snaží prodat něco, co se zdá příliš dobré, aby byla pravda. Nakonec pochopil, že jediný způsob, jak získat bohatství, je tvrdá práce a úspěch z vlastního úsilí. A tak Jan začal pracovat a pomalu ale jistě se dostal ke svému cíli.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh „Jak šel vůl do lesa“ ukazuje důležitost opatrnosti a nevěřit všemu, co lidé říkají. Hlavní postava Jan byl důvěřivý a nechal se přesvědčit, aby šel do lesa s voly, když se mu slibovalo velké bohatství. Jenže po cestě ztratil voly a zjistil, že nikde není poklad. Další skupina lidí ho přesvědčila, aby dal své peníze do trezoru, ale zjistil, že byly ukradeny. Jan se naučil, že jediný způsob, jak získat bohatství, je tvrdá práce a úspěch z vlastního úsilí. Není dobré být důvěřivý a nenechat se oklamat sliby příliš dobré, aby byly pravdivé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

  • Cínový vojáček a jiné pohádky

    Byla jednou jedna země plná tajemství a pohádek. V tomto království se odehrávaly příběhy, které byly plné zkoušek, magie a neuvěřitelných dobrodružství. Mezi těmito pohádkami vynikala jedna zvláštní, která se stala legendou v celé zemi. Toto příběh, známý jako Cínový vojáček a jiné pohádky, vypráví o statečnosti, lásce a naději. A tak se vrhněte do…

    Celá pohádka

  • Pohádka krtek a panda

    Dávno, v dobách, kdy zvířátka ještě mluvila lidským jazykem a žila na naší Zemi v míru a harmonii, se odehrávala krásná pohádka o dvou velmi neobvyklých kamarádech – krtek a panda. Přestože zpočátku byli jako dva filové, různé jako den a noc, nakonec se ukázalo, že ve svých nejtajnějších snech touží po stejném cíli: být…

    Celá pohádka

  • Mrtvá loď z Harpswellu

    Byla jednou loď, kterou lidé nazývali Mrtvá loď z Harpswellu. Toto jméno dostala z důvodu tajemného zmizení celé posádky, která plula na jejím palubě. Nikdo neví, co se stalo s těmito nebožáky, kteří byli pohřbeni hluboko pod mořskou hladinou. Toto spojení s tajemstvím a smrtí vytváří z Mrtvé lodě z Harpswellu jakýsi zvrácený druh lákavé…

    Celá pohádka