Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak se opice stala šprýmařem (How the Monkey Became a Trickster)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou opice, která se cítila nějak nevyzpytatelně. Nikdy nechtěla dělat věci stejně jako ostatní. Opice chtěla být něčím speciálním. A tak začala cestovat po světě a hledat své poslání. Jednoho dne se setkala s lesem rozmlouvající zvířaty a zjistila, že je schopna něčeho neuvěřitelného. Jaké to tajemství v sobě skrývá? Tuto otázku můžete zodpovědět v naší nové pohádce „Jak se opice stala šprýmařem.“

Jak se opice stala šprýmařem

Úvod

Dávno dávno, když ještě žili v lese lidé a zvířata jedno vedle druhého, žila si tam spokojeně malá opice.

Opice jako všichni ostatní

Byla to veselá a hravá opice, kterou si všichni okolo ní oblíbili. Žila si v lese se svou rodinou a každý den se vydávali na lov jídla. Opice měla ráda sladké ovoce a najednou si všimla, že přesně takové ovoce má i sousední strom na druhé straně řeky.

První trik

Opice se rozhodla, že si to ovoce chce vzít. Ale jak to udělat? Přemýšlela a nakonec našla řešení. Vytvořila lano ze svých dlouhých vlasů, přehodila ho přes řeku a když se dostala na druhou stranu, vzala si ze stromu to největší a nejšťavnatější ovoce.

Opice se stala šibalem

Tento trik se jí zalíbil a tak hledala nové způsoby, jak si usnadnit život a dostat se ke svému oblíbenému jídlu. Jednou zkusila přemluvit ostatní opice, aby jí pomohly, ale to se jí nepodařilo. Tak se rozhodla, že to zvládne sama a vymýšlet triky se jí stalo novou zábavou.

Triky opice

Opice si vymyslela mnoho triků – například se naučila, jak přelstít hady, aby jí neublížili, nebo jak se skrýt před dravými zvířaty. Díky své chytrosti a vynalézavosti se stala šprýmařem a ostatní zvířata jí začala obdivovat.

Závěr

Opice se svými triky pomohla nejen sobě, ale i své rodině a ostatním zvířatům. Stala se legendou a její příběh se předává z generace na generaci. Takže pokud někdy potkáte šibalu, který se vám snaží podsunout triky, může být, že je to opice, která se stala šprýmařem.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Fairy tale „Jak se opice stala šprýmařem“ teaches us that with a little bit of creativity and ingenuity, we can overcome obstacles in our lives. The story of a monkey who wanted to get her favorite fruit and didn’t let the river stop her is a perfect example of not giving up and finding a way around the problem. The monkey’s cunning tricks show us that sometimes we need to think outside the box and come up with innovative solutions to our problems. By helping herself and others, she became a legend, inspiring others with her resourcefulness and bravery. The final lesson is that it’s okay to experiment and take risks, as long as we learn from our mistakes and keep trying.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka