Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak přátelé Raji Rasâlumu opustili – How Raja Rasâlu’s Friends Forsook Him

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jeden chlapec jménem Raja Rasâlu, jenž byl velmi chytrý a moudrý. Měl spoustu přátel, kteří ho obdivovali pro jeho inteligenci a odvahu. Avšak jednoho dne se stalo něco hrozného – jeho přátelé ho zradili a opustili, zanechav ho na pokraji zoufalství. Co se stalo a jak se Raja s tímhle problémem vypořádal? To se dozvíte v této kouzelné pohádce.
H2 – Jak Přátelé Raji Rasâlumu opustili

H3 – Úvod
V dávných dobách žil v Indii mladý princ Raja Rasâlu. Byl to velmi ušlechtilý a statečný muž, který měl mnoho přátel. Jeho přátelé s ním sdíleli radost i starosti a vždy mu pomáhali při problémech.

H3 – Raja a jeho přátelé
Raja měl tři nejlepší přátele – Krishana, Balrama a Sudamu. Byli to velmi šikovní a odvážní muži, kteří se spolu s Rajou rádi bavili a trávili spolu volný čas. Ovšem jednoho dne se Raja dostal do velkých potíží.

H3 – Problémy Raji Rasâlumu
Jednoho dne se Raja Rasâlu rozhodl navštívit svou národnost a odcestoval do cizí země. Tam si způsobil problémy a stal se v očích tamních obyvatel terčem jejich hněvu. Raja byl zatčen a odsouzen k trestu smrti.

H3 – Zklamání
Po této špatné zprávě se Raja obrátil na své nejlepší přátele – Krishanu, Balramu a Sudamu – aby mu pomohli z problémů. Avšak jeho přátelé mu nedokázali pomoci a Raja se nakonec musel spoléhat pouze na své schopnosti.

H3 – Osamělost a dobrodružství
Raja se snažil najít cestu, jak se dostat ze své nepříjemné situace. Prošel mnoho obtížných zkoušek a setkal se s mnoha nepřáteli. Avšak Raja byl silný a statečný muž, který dokázal překonat všechny překážky. Nakonec se mu podařilo získat svobodu a postavit se na vlastní nohy.

H3 – Poučení
Tato příhoda nám ukazuje, jak důležité jsou přátelství a důvěra. Raja Rasâlu se sice cítil zklamaný, když ho jeho nejlepší přátelé nechtěli podpořit, ale ukázalo se, že má v sobě obrovskou sílu a odvahu. Tento příběh nám ukazuje, jak důležité je být soběstačný a spoléhat se na vlastní síly.

H2 – Závěr
Příběh Raji Rasâlumu je příkladem toho, že nejdůležitější věcí v životě jsou přátelství a důvěra. Přátelé nám pomáhají v těžkých chvílích a jsou s námi v radosti i v žalu. Věřme v naše schopnosti a spoléhejme se na své silné vlastnosti.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh Raji Rasâlumu ukazuje, jak důležité jsou přátelství a důvěra v životě. Když se Raja dostal do potíží, obrátil se na své nejlepší přátele, ale nedokázali mu pomoci. Raja se tak musel spoléhat na své vlastní schopnosti a sílu. Přestože byl osamělý a prošel mnoha obtížnými zkouškami, nakonec se mu podařilo překonat všechny překážky a získat svobodu. Poučení z tohoto příběhu je, že je důležité být soběstačný a spoléhat se na své vlastní síly. Přátelství je sice velmi důležité, ale někdy se musíme spoléhat jen sami na sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka