Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak Ian Direach Získal Modrého Sokoła (How Ian Direach Got the Blue Falcon)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou jeden chlapec jménem Ian Direach, který toužil po dobrodružství. Jednoho dne se vydal na cestu za svým snem a úkolem najít modrého sokola. Toto je příběh o jeho cestě a o tom jak se mu podařilo splnit své přání. Vydal se na cestu plnou nebezpečí, naplněnou zázraky a skřípající pányků, kteří nechtěli, aby Ian dosáhl svého cíle.

Jak Ian Direach Získal Modrého Sokoła

Úvod

Byl jednou jeden odvážný béčkový lovce, známý jako Ian Direach. Měl mouřenína zbraní, kterou nikdy nenechal doma, když vyrazil na lov. Byl ryze hrdinský a neustrnul před žádným nebezpečím. Miloval lov a nikdy neodolal žádné výzvě.

Jednoho dne se Ian rozhodl vyrazit na lov, jak jindy, ale tentokrát s ním měl být jeho přítel, starý moudrý lovec. Brzy se těší na jeden z nejzajímavějších lovů jeho života.

Lov na Modrého Sokoła

Během cesty se Ian a jeho přítel setkali s několika zvířaty, která jim pomohla najít Modrého Soka, krásného ptáka s modrým peřím. Byl to vzácný druh a lov něčeho takového by byl čestí pro každého lovce.

Ian byl ohromen zpěvem Modrého Soka a jeho peřím bylo krásné, jako kdyby bylo velmi cenné. Oba lovci věděli, že by mohli získat spoustu peněz za takové peří. Tak se Ian rozhodl, že loví Modrého Soka za každou cenu.

Byl však překvapen, když zjistil, že Modrý Sok je stejně cenný, jako byl vzácný. Ian Direach byl připraven unést zpěv a péří modrého ptáka. Rozhodl se, že se nevzdá a pokračoval v lovu.

Útěk Modrého Soka

Jakmile byl Modrý Sok chycen, okamžitě se pokusil uniknout. Ian však byl velmi rychlý a chytil Modrého Soka pevně. Zvířata, s nimiž se setkali na cestě, se poté vrátila a vyděšeně se dívala na scénu.

Ian a jeho přítel byli však znepokojeni, když zjistili, že i když modrý sok může být loven, nelze důležitou věc snadno získat. Modrý Sok byl naštvaný, že byl chycen a zpěv, který Ian a jeho přítel slyšeli, byl nyní znovu. Modrý Sok byl rozzlobený a bezbranný.

Ian si však uvědomil svou chybu, když slyšel to smutné houkání. Rozhodl se proto, že Modrého Soka propustí, aby se mohl volně vrátit do lesa.

Naučení se lekcí

Ian se naučil, že na rozdíl od jeho doutnajícího vášně pro lov musí mít stejnou vášeň a úctu pro zvířata a přírodu, kterou chce lovit. Omluvil se Modrému Sokovi a slíbil, že se to nikdy nebude stávat znovu. Pokusil se ho přesvědčit, že nechtěl ublížit tomuto krásnému ptákovi a odfoukl ho zpět do lesů.

Ačkoli Ian opustil lov, cítil tu správnou věc. Modrý Sok byl osvobodit, jako všechna další zvířata v lese ten den. Ian věděl, že měl štěstí, že se naučil cennou lekci, díky níž se stal lepším člověkem.

Tak skončil příběh o tom, jak Ian Direach získal Modrého Soka. Zvířata se na něj usmívala a Ian se cítil jako uvolněný a plný respektu k přírodě. A ačkoli nezískal cenné peří, s sebou odnesl hodnotu, kterou peníze nikdy nemohou nahradit.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka Jak Ian Direach Získal Modrého Soka nás učí respektu a úctě k přírodě a zvířatům. Hrdina přičemž svou vášeň pro lov neustupuje žádnému nebezpečí, chytil vzácného Modrého Soka, který ho svým zpěvem okouzlil. Ian se však pouze soustředil na zisk cenného peří, jakého se můžou prodávat za mnoho peněz, aniž by si uvědomoval, že pták má v sobě hodnotu, kterou nelze snadno získat. Když se pták snažil uniknout, Ian ho popadl a zvláštním, smutným zpěvem odhalil, že Modrý Sok je naštvaný a bezbranný. Ian si uvědomil, že musí mít stejnou vášeň a úctu ke zvířatům, jako má k lovu, a propustil bezbranného ptáka, napravil svou chybu a respektoval přírodu. Ian tedy sice nezískal cenné peří, ale přece jen si odnesl cennou lekci, jak se chovat k přírodě a zvířatům s úctou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka