Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o velikonocích

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo to v době, kdy příroda začínala probouzet se ze své zimní spánku a jaro se chystalo k velikonočnímu svátku. Toto je Pohádka o velikonocích, o tajemné síle, která se skrývá v každém z nás a o odvaze hledat a objevovat nová dobrodružství, která mohou naše životy nádherně obohatit.“

(Translation: „It was a time when nature began to awaken from its winter slumber and spring prepared for the Easter holiday. This is the Fairy Tale of Easter, about the mysterious power that lies within each of us and the courage to seek out and discover new adventures that can greatly enrich our lives.“)
Nadcházejí Velikonoce, a to znamená, že je nejvyšší čas naší pohádkové příběhu. Pohádka o Velikonocích je příběhem o lásce, naději a novém začátku.

H2: Zrození jarního králíka

V dávných dobách, kdy ještě nebyla jara tak krásná a kvetoucí jako dnes, žila v lesích jedna zvláštní zvířátka. Byl to králík, který toužil po návratu jara. Každý rok se modlil k bohům, aby mu poskytli sílu a odvahu, aby mohl přivést jaro zpět. Jednoho dne se jeho modlitby staly skutečností a objevil se před ním zvláštní zářivý kámen. Králík pochopil, že v něm je síla, kterou hledal. Rozpadl se na tisíce kapek, které se rozlily po celém lese. Z každé kapky se zrodil malý králíček a každý z nich nesl část té síly. Tyto malé králíčky se staly ochránci a nositeli jara.

H2: Tažení

Přestože se všichni králíčci snažili, jaro přesto nebylo ještě hotovo. Mnoho druhů květin a rostlin nedokázalo přežít zimní mrazy a byla potřeba je oživit. Proto se malí ochránci jara vydali na tažení k bohům. Cesta byla dlouhá a plná nebezpečí, ale králíčci nevzdávali své snažení. Bojovat proti zimě bylo těžké a všechno to vyžadovalo obrovskou sílu. Nakonec se však cíle dočkali a bohové se rozhodli pomoci jim s oživením rostlin. Odeslali posly, kteří přišli s novou inspirací pro králíčky. Jarní králíčkové se tedy vrátili zpět do lesů a začali se těšit na návrat jara.

H2: Velikonoční víla

Jednoho dne se velikonoční víla dostala do lesa, kde se potkala s jedním z králíčků. Povídali si o tom, jak je krásné, že se zima konečně skončila a jaro se v plné síle vrací. Víla králíčkovi nabídla spolupráci na novém projektu. Chtěla vyrobit něco, co lidem přinese radost a naději na nový začátek. Tak se tedy zrodil nový výtvor, který jsou dnes nazýváno „velikonoční vajíčka“.

H3: Legenda

Celá vesnice se radovala z nového vynálezu. Vajíčka získala význam a stala se nástrojem, který přináší radost a naději. Dodnes se tradice pečení vajec před Velikonocemi udržuje a symbolizuje návrat nového života a naděje na nový začátek.

Králíčci za svou statečnost a oddanost získali od bohů moc, aby mohli stále chránit jaro a květiny. A tak jako každý rok, tak i dnes, vycházejí z úkrytů, aby chránili svůj les a plnili své poslání. Proto si na Velikonoce vzpomeňte na králíčky, kteří nám přinášejí jaro a nový začátek.

Ponaučení z Pohádka o velikonocích

Tento příběh o Velikonocích nás učí o důležitosti naděje a nových začátků, ale také o důležitosti spolupráce a statečnosti. Králíček toužící po návratu jara a jarní králíčci, kteří se vydali na tažení k bohům, ukazují, že pro dosažení cíle je nutná obětavost a silná vůle. Velikonoční víla a králíček spolupracovali na vytvoření velikonočních vajíček, která symbolizují nový začátek a návrat nového života. Tradice pečení těchto vajec se udržuje dodnes. Králíčci jsou ochránci jara a květin, a tak na Velikonoce máme možnost si připomenout jejich statečnost a oddanost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka