Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hostina Ágira

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dávno, v dobách, kdy se Čechy jmenovaly jinak, žila v rodném kraji mladá a nádherná princezna. Její jméno bylo Hostina Ágira a byla zrozena ke štěstí a lásce. Nicméně osud se proti ní obrátil a dívka se musela naučit bojovat proti neblahým událostem, které se jí dostaly do cesty. Ale díky její statečnosti, odvaze a lásce ke svému lidu, dokázala Hostina Ágira překonat všechny překážky a navždy změnit osud svého království.

Hluboko v lesích se odehrávala pohádka o Hostině Ágiře, ženě nesmírné krásy a moudrosti. Žila v domě uprostřed kopce obklopeném květy a zvířaty, kteří jí sloužili a poslouchali. Hostina Ágira měla však jedno tajemství, které sdílela pouze s nejvěrnějšími zvířaty – každou noc se proměňovala v ohnivou kočku, která hlídala les a jeho obyvatele.

I když byla Hostina Ágira nejkrásnější ženou v kraji, neměla milého muže. Mnoho rytířů se o ni zajímalo, ale ona odmítla všechny námluvy. Věděla, že se musí věnovat hlídání lesa a chránit své kamarády – zvířata. Jenže jednoho dne se do lesa přiřítila skupina lupičů, kteří chtěli Hostině Ágiře vzít všechny její poklady a zvířata.

To se však nestalo. Ohnivá kočka, která byla náhodou poblíž, se rozhodla, že pomůže. Hbitě poběžela za lupiči a zaskočila je. Když se lupiči chtěli bránit, ohnivá kočka začala plivat ohněm a lupiči museli utéct pryč. Hostina Ágira byla velmi vděčná a rozhodla se, že ohnivé kočce a zvířatům dopřeje velkou hostinu.

Na hostině všichni tančili, jedli a pilo a byli šťastní. Hostina Ágira se rozhodla, že nechce být sama a požádala ohnivou kočku, aby se stala jejím milým. Ohnivá kočka souhlasila a zvířata se začala radovat. Hostina Ágira a ohnivá kočka byli šťastní spolu a chránili lesy a zvířata navždy.

Všechny zvířata se naučila, že les je domovem, kde každé zvířátko má své místo. A Hostina Ágira a ohnivá kočka se o něm budou dobře starat navždy.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Hostině Ágiře nás učí, že musíme být udatní a ochraňovat své přátele, jako třeba les a jeho obyvatele. Hostina Ágira, krásná a moudrá žena, znala tajemství lesa a každou noc se proměňovala v ohnivou kočku, která chránila les před nepřáteli. Když se do lesa přiřítila skupina lupičů, ohnivá kočka jim ukázala, že zde nikdo nemá právo se někomu ublížit. Hostina Ágira byla vděčná a rozhodla se, že ohnivé kočce a zvířatům dopřeje velkou hostinu. Na hostině se slavilo a zvířata se naučila, že každé zvířátko má své místo v lese. Hostina Ágira a ohnivá kočka se staly nejen ochránci lesa, ale i párem, který spolu žil šťastně a napořád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka