Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hostina Ægirův

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Hostina Ægirův

Byla jednou jedna dívka, jmenující se Hostina Ægirův. Narodila se ve starobylém českém městě, kde žila se svou rodinou. O Hostině se šířily zvláštní pověsti, neboť byla považována za zázračné dítě – dokázala totiž mluvit s lesními bytostmi a přírodou jako žádný jiný člověk v okolí. Tato schopnost sebrala od své matky, která byla známá jako moudrá léčitelka a ochránkyně přírody. Hostina s těmito darovanými schopnostmi žila šťastně, dokud se jednoho dne nerozhodla, že odejde na svou vlastní cestu. Co ji na této cestě čekalo, to si můžete přečíst v následující pohádce.
Once upon a time, in the land of the Czech Republic, there was a handsome and kind-hearted king named Ægir. He was loved by everyone in the kingdom, including his beautiful wife Hostina. Hostina was the epitome of grace and elegance and was adored by all who knew her.

Hostina Ægirův: Královnin dar říše

Hostina was not only beautiful but also very intelligent. She was known for her wit and wisdom and could solve any problem that came her way. One day, a terrible drought hit the kingdom, and all the crops were dying. The people were starving, and everyone was worried about what would happen if the drought continued.

Hostina didn’t waste any time and immediately set to work finding a solution to the problem. She gathered all the wise men of the kingdom and asked for their advice. After much discussion, they came up with a plan. They would pray to the rain god and offer him a sacrifice to appease him.

Hostina Ægirův: Boj s vodním drakem

But the rain god was not easily pleased. He demanded that the kingdom offer him their most prized possession as a sacrifice. The people of the kingdom were devastated. What could they possibly offer that was more precious than their own lives?

But Hostina was not one to give up. She knew that there must be a way to convince the rain god to spare them. So, she went to the edge of the kingdom, where the great river flowed, and there she found a terrible water dragon.

Hostina Ægirův: Vítězství nad pohanským bohem

The water dragon was known to be the ally of the rain god and was feared by the people of the kingdom. But Hostina was not afraid. She challenged the dragon to a duel and promised that if she won, the dragon would have to help them get rain.

The dragon agreed, and the duel began. Hostina fought bravely and with all her strength, and in the end, she emerged victorious. The dragon was forced to give in to her demands and promised to bring rain to the kingdom.

Hostina Ægirův: Krátká vláda úspěšné vládnoucí královny

And so, the rain came, and the crops were saved. Hostina was hailed as a hero, and the people of the kingdom honored her with gifts and praises.

But Hostina was not content with just being a hero. She knew that there were still many challenges that the kingdom faced, and she was determined to do all she could to help her people. She continued to work tirelessly for the good of the kingdom, and her legacy lived on long after her time.

The end.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Dříve než Hostina, královna v království České republiky, se stala hrdinkou v této pohádce, byla již známá pro svou krásu, eleganci a inteligenci. Když v království nastala nesnesitelná sucho, Hostina se rozhodla najít řešení a poradila se s nejvzdělanějšími lidmi v království. Nakonec se rozhodli obětovat nejdražší vlastnost království vládnoucím bohům dešťových mračen.

Ale Hostina věděla, že neexistuje nic cennějšího než životy lidí a rozhodla se najít jiný způsob, jak přimět bohy deště k tomu, aby jim pomohly. Pod vedením jejího odvážného ducha byla s vodním drakem ochotná bojovat a pokud vyhraje, drak musí pomoci lidem, kteří trpěli sucho. Ve velkém souboji byla nakonec Hostina vítězem a přinutila draka splnit její žádost.

Díky Hostině statečnosti spravedlivost a věrohodnost byly oceněny. A přestože je tato pohádka naprosto fiktivní, poučení, které má nám dát, nás může inspirovat k tomu, abychom se nevzdávali a bojovali srdcem, aniž bychom se poddávali těm nejtěžším složitostem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka