Krátké české pohádky před spaním pro děti

Host v Noci (Guest in the Night)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Když se setmí v lesích Čech, můžete slyšet šepotání větví a šustění listí. To je deník Hosta v Noci, podivné bytosti, která se prohání krajem ve tmě. Podle legendy má Host v Noci moc pomoci všem, kteří zdvořile pozvou cizince do svého domu. Pokud však zrušíte svou pohostinnost, Host v Noci se může rozzlobit a pomstu neodloží.

Svěřili jsme se tajemné bytosti, kterou nikdo nikdy neviděl, a on nám pověděl jednu z jeho nejzajímavějších povídek … “

(Translation: „When the forests of Bohemia fall into darkness, you can hear the whispering of branches and the rustling of leaves. This is the diary of Host v Noci, a strange creature that roams the land in the shadows. According to legend, Host v Noci has the power to help anyone who courteously invites a stranger into their home. However, if you cancel your hospitality, Host v Noci can become angry and will seek revenge.

We have confided in the mysterious creature that no one has ever seen, and he has shared with us one of his most interesting stories…“)

Hospodář a Nocležnice – Královna Hněvu

Bylo jednou jedno království a v tom království byl jeden hospodář, který měl hospodářství na okraji lesa. Měl jednoho syna, který se jmenoval Martin a byl velice statečný. Martin chtěl být rytířem a začal si trénovat s mečem.

Jednoho dne se na dveře hospodáře zaklepal muž, který se představil jako Noční host. Řekl hospodáři, že nemá kde spát a že by rád zůstal na noc v jeho domě. Hospodář mu řekl, že může zůstat, ale že musí pracovat na hospodářství.

Noční host si položil svůj meč na stůl a vydal se pracovat. Pracoval velice tvrdě a byl velice znalý, dokonce lepší než Martin. Martin se cítil ohrožený tím, že Noční host je lepší než on, a tak se rozhodl ho prověřit ve svém bojovém umění.

Noční host přijal výzvu a Martin si s ním vyzkoušel souboj. Martin vinou své arogance nebyl dostatečně opatrný a Noční host ho lehce porazil. Martin se začal bát a začal plánovat, jak se mu pomstí.

Dalšího dne Noční host řekl hospodáři, že musí odejít, ale že se brzy vrátí. Když se Noční host odebral, Martin se rozhodl, že na něj vysílá pátrače, aby ho dopadli a nechali ho potrestat za to, že je lepší než on.

Noční host se vrátil později, ale tentokrát už neměl svůj meč. Hospodář se ho zeptal, co se stalo, a Noční host mu řekl, že mu ho ukradli. Martin se zase pokusil Nočního hosta porazit v boji, ale tentokrát ztratil nejen boj, ale i celé hospodářství.

Noční host byl ve skutečnosti královna hněvu a zkoušela hospodáře a jeho syna, zda jsou důstojní hostitelé. Hospodář byl důstojný, ale Martin byl arogantní a zvítězil hněv královny.

Závěr

Tato pohádka nás učí o spravedlnosti a to, že nemá význam si konkurovat navzájem, ale je důležité se navzájem podporovat a pracovat společně.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento příběh nás učí o spravedlnosti a důležitosti spolupráce. Hospodář a jeho syn zjistili, že porazit někoho, kdo je lepší, není správný způsob, jak lépe prosperovat ve svém hospodářství. Místo toho by měli spolupracovat s těmi, kteří mají více zkušeností a znalostí. Martinův přístup plný arogance a touhy porazit druhého mu nakonec přinesl nepříjemné důsledky. Od pohádky se můžeme poučit, že je lepší podporovat ostatní, pracovat společně a ukázat úctu a soucítění ke všem, což nám pomůže dosáhnout většího úspěchu a štěstí v životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka