Krátké české pohádky před spaním pro děti

Foolish Fables of the Gullible World

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jakýsi chudý rolník z malé vesnice se ocitl na cestě do města, aby pro svou rodinu nakoupil potřebné zásoby. Během své cesty se však potkal s několika nevěrohodnými cestovateli, kteří mu nabídli podání ruky a příběhů o fantastických světech a neexistujících bytostech. Bohužel se ukázalo, že to vše byly pouze foolish fables, které ho oklamaly a zlomily mu srdce i peněženku.

Toto je příběh o tom, jak rolník prošel světem plným klamu a iluzí, které mu ohromně ublížily. Je to jeden ze série podobných příběhů, které se odehrály v České republice a které zůstaly zaznamenány jako součást mnoha místních pohádek a legend. Připojte se k nám na této fantastické cestě a přijďte se dozvědět více o The Foolish Fables of the Gullible World.

Bláznivé báje o důvěřivém světě

Zrod bájí

Bylo jednou za vodu a za horami, kde vládli král a královna. Ti se rozhodli, že budou mít co nejvíce dětí. A tak se jim narodilo pět synů, kteří se stali princové, a jedna dcera, která se stala princeznou.

Jako každá rodina měla i tato královská rodina svého hlupáka. Ten se snažil být jako ostatní, ale prostě to nešlo. Každý se mu smál a posmíval se mu. Toho hlupáka si královna oblíbila a začala mu vypravovat báje o důvěřivém světě. Tak se zrodily první bláznivé báje.

První báje

Jednou se hlupák rozhodl, že chce být bohatý. Královna mu poradila, aby šel do lesa a hledal kouzelné jablko. Když ho najde a sní, bude bohatý. Hlupák se vydal do lesa a opravdu našel kouzelné jablko. Snědl ho a čekal na bohatství. To však nepřišlo. Zklamaný se vrátil zpět ke královně a ta mu řekla, že kdyby kouzelné jablko snědla ona, tak by byla bohatá. Hlupák ji tedy poslechl a královna skutečně získala bohatství.

Druhá báje

Hlupák se stále snažil být jako ostatní a tak královna začala vyprávět další bláznivou báji o tom, jak být krásný. Hlupák se rozhodl, že chce být krásný. Královna mu poradila, aby si na obličej dával každý den zlatý list. Hlupák si hned běžel pro zlatý list do šperkárny a začal si ho každý den dávat na obličej. Po pár dnech se však probudil s hroznou alergií a celý obličej mu byl pokrytý skvrnami.

Třetí báje

Hlupák se rozhodl, že chce být silný. Královna mu poradila, aby si každý den cvičil a jedl hovězí maso. Hlupák se tedy začal každý den zvedat až 100 kg a jíst tuny hovězího masa. Jenže namísto toho, aby byl silný, začal mít problémy s ledvinami.

Čtvrtá báje

Hlupák se nakonec rozhodl, že už nechce být jako ostatní a že chce být sám sebou. Královna mu vyprávěla bláznivou báji o tom, jak být sám sebou. Hlupák si vzal tuto báji k srdci a začal žít život podle sebe. Už se nechtěl snažit být jako ostatní a dělal jen to, co ho bavilo. Ačkoliv se mu na začátku všichni smáli, nakonec si ho všichni oblíbili a zjistili, že je to velmi šikovný a chytrý člověk.

Závěr

Takto vznikly bláznivé báje o důvěřivém světě. Lidé se vždy snaží být jako ostatní a nechtějí být sami sebou. Stačí však poslechnout sami sebe a žít život podle svých představ. Stejně jako hlupák, který si nakonec svým způsobem našel svou cestu a byl šťastný.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh o Bláznivých bájích nám přináší důležitou lekci o tom, že není třeba snažit se být stejný jako ostatní. Hlavní postava, hlupák, se neustále snažil být jako ostatní, ale to mu nikdy nepomohlo dosáhnout toho, co chtěl. Každá báje, kterou mu královna vyprávěla, mu způsobila další problémy, až si nakonec uvědomil, že by měl být sám sebou. Když už se nechtěl snažit být jako ostatní a byl pohodlně sám sebou, měl konečně štěstí. Příběh nás upozorňuje na to, že se nesmíme snažit kopírovat ostatní, musíme si najít svou vlastní cestu a být sám sebou. Pokud budeme žít život podle sebe, budeme šťastní a budeme moci dosáhnout všeho, co chceme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka