Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dobrý manžel a zlá manželka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou za devatero řekami, za devatero horami, kde stály statné hrady a skromné chalupy, manželé Dobrý a Zlá. Dobrý muž byl velmi laskavý a snažil se ženě rozumět, ale Zlá žena byla hrozivě lakomá a neřádná. Jednoho dne se situace zvrhne, když Dobrýmu muži přijde na pomoc dobrá víla. Jaké nebezpečí na něj čeká a jak se vyvrbí jeho příběh v této tradiční české pohádce?

Dobrý manžel a zlá manželka: Křivá cesta k neštěstí

Úvod

Bylo jednou za devatero horami, za devatero řekami, dobrý muž, kterému osud připravil velkou zkoušku. Jeho jméno bylo Jan, a byl to muž, jenž zamiloval se do krásné dívky jménem Anna. Spolu se vzali a přestěhovali se do malé vesničky, kde žili šťastně až do okamžiku, kdy Anna začala být samolibá, chamtivá a nevděčná. Jak se Jan snažil být dobrým manželem, tak se Anna chovala stále hůře a důvtipnějším mužem než Jan tolik chtěla.

Janova Láska k Anně

Jan byl muž, který se obetoval pro svoji manželku, i když jeho obětování bylo někdy marné. Snažil se ji uspokojit všemožně, ale Anna si vždycky přála více. Byl to muž, který dokázal umýt nádobí, prádlo a uvařit. Jen aby Anna byla šťastná. Nakupoval pro ni dárky i když se mu nelíbil její postoj. Jan věděl, co pro ni udělal, ale nikdy to nebylo dost pro Annu, která pořád chtěla více. Jan byl trpělivý a velmi milující, ale Anna nebyla spokojená nikdy.

Zlá manželka Anna

Anna byla bytost, zplná arogance, chamtivosti a sebelásky. Byla to žena, která říkala, že jí Jan nevěnuje dostatek pozornosti a milování, ale když byl s ní, tak ji jednoduše ignoroval nebo byl nespokojený. Byla to žena, která také zůstávala v posteli většinu dne, zatímco Jan pracoval na poli a dojičky. Byla to žena, která nikdy nebyla vděčná za nic, co jí Jan udělal.

Stát se dobrým manželem

Jan nakonec pochopil, že Anna nikdy nebude vděčná a uspokojena, jaký byl úplně nejlepší manžel pro ni. Pochopil, že musí opustit Annu, aby mohl najít štěstí pro sebe. Zpočátku byl zmatený a smutný, ale nakonec se rozhodl, že tohle je správná věc pro něj. Po rozvodu s Annou, se Jan vracel na statek, kde nadále pracoval, ale nyní s novým nadšením. Cítil se odlehčený a svobodný.

Anna hledající nové štěstí

Anna nakonec zjistila, že cítila vinu za svůj chování a časem byla smutná z toho, že ztratila svého manžela. Snažila se najít nový vztah, ale zjistila, že Jan byla její jediná láska. Byla to velmi krutá lekce, která jí ukázala, jaké dary měla Jan pro ni.

Závěr

Jan se stával víc a víc šťastnějším, zatímco Anna se stala osamělou a nešťastnou. Zdá se, že konečný důsledek, kterým dobrý muž Jan a zlá manželka Anna skončili, byla nedokonalost lidskosti, a že jen skutečná láska může překonat všechny vztahy, a to i ve chvíli, kdy se zdá, že není žádná naděje. Jan pochopil, že být dobrým mužem neznamená, že bude mít vždy spokojenou manželku, ale znamená to, že se mu podaří sám sebe chránit nejprve.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o dobrém muži a zlé manželce ukazuje, že altruismus a obětování se nemusí vždy vyplatit, zejména v případě, když se druhá strana chová nevděčně a chamtivě. Jan byl dobrým manželem a usiloval o Annino štěstí, ale Anna nebyla nikdy spokojená a chtěla stále více. Nakonec Jan pochopil, že musí myslet i na sebe a opustit Anninu zlou přítomnost, aby mohl najít své vlastní štěstí. Anna nakonec zjistila, že ztratila svou jedinou lásku a smutně hledala nový vztah. Tato pohádka tak ukazuje, že jen skutečná láska může překonat všechny vztahy a že je důležité myslet na sebe a své štěstí, aby bylo možné být dobrým manželem i pro druhou stranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka