Krátké české pohádky před spaním pro děti

Ďábelské dary: Příběh muže, kterého si ďábel oblíbil (The Devil’s Gifts: The Story of a Man Whom the Devil Befriended)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou za devatero horami a řekami muž, který se jmenoval Jakub. Byl to obyčejný sedlák, který však měl v srdci nezvyklé touhy a chtěl se vypravit na dobrodružnou cestu. Jeho osud se však zcela změnil, když potkal samotného ďábla. Ten mu nabídl své ďábelské dary, které mu měly pomoci splnit jeho touhy. Jakub si neuvědomil, jaké následky to bude mít, a tak se rozhodl nabídku přijmout. Co se ale stane, když člověk uzavře smlouvu s ďáblem? To se dozvíte v našem příběhu Ďábelské dary: Příběh muže, kterého si ďábel oblíbil.
H2: Ďábelské dary: Příběh muže, kterého si ďábel oblíbil

H3: Začátek příběhu

Byl jednou jeden muž, který se jmenoval Jan. Jan byl velmi biedný a neměl skoro nic, co by se zahrnul. Po celé dny pracoval na poli, aby se uživil a mohl si koupit alespoň trochu jídla. Jeho život byl velmi těžký a nevyzpytatelný, nevěděl co bude jeho osudem zítra a kdyby nebyla naděje, že se něco změní, už snad ani nepokračoval.

H3: Nečekaná návštěva

Jednoho dne, když Jan pracoval na poli, přišel k němu znenadání muž v tmavém obleku a s vozem, který zářil jako zlato. Zastavil vedle Jana a pozdravil ho. Jan byl ze začátku trochu podezřívavý, ale muž se zdál velmi přátelský. Neztrácel čas a okamžitě se zeptal, zda by rád měl bohatství a nemusel už pracovat jako otrok na poli celé dny.

H3: Smlouva s ďáblem

Muž se představil jako Lucifer a řekl Janovi, že mu může dát bohatství a všechno, co si bude přát, pokud mu za to nabídne svou duši. Jan byl velmi šokován tímto návrhem, ale tajně toužil po bohatství a pohodlí, které mu Lucifer nabízel. Nakonec se rozhodl a podepsal smlouvu s ďáblem.

H3: Změna k lepšímu

Od té chvíle se Janovo štěstí postupně zlepšovalo. Začal mít více než dost jídla a oblečení, kupoval si nové domy a nemovitosti. Také začal být respektován ostatními lidmi ve městě, když se stal jedním z nejbohatších lidí v okolí.

H3: Objevení pravé tváře ďábla

Ale bohatství přináší také pokoru. Jan začal více mít peníze než potřeboval a začal být krutý a sobecký. Toto nepřijde ani ďábel a začal ukazovat svou pravou tvář. Ďábel se rozhořel a zdálo se, že pro Jan nmá vždy jen to nejhorší. Jan později začal litovat svého kroku podepsání smlouvy s ďáblem, ale nevěří, že může nic změnit.

H3: Opatrné řešení

Jan se snažil získat zpět svou duši tím, že udělal dobré skutky a poctivě pracoval. Ďábel ještě více posílil své útoky, ale Jan se stal silnějším a přežil je všechny. Nakonec ďábel viděl, že Jan se snažil napravit svůj život a opustil ho. Jan si nakonec uvědomil, že nejsou peníze všechno v životě a že je důležité žít naplněným životem.

H2: Závěr

Tento příběh nám ukazuje, že Pokuď chceme něco velkolepého v životě, můžeme být ochotní obětovat svou duši výměnou. Ale také nám zlehčuje, že nic na světě není zadarmo a že nikdy nevíme, jaký bude náš osud, dokud mu nečelíme. Ačkoli ne všichni se ocitnou v podobné životní situaci jako Jan, zbavte se nepotřebného hlídání, stojíme i my před příležitostmi, pro které musíme riskovat, abychom dosáhli našich cílů. Vždy je třeba přemýšlet a řešit si dc našich akcí, abychom se neocitli v situaci podobné té Jana.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh „Ďábelské dary“ ukazuje, že se nesmíme nechat ovládat touhou po bohatství a pohodlí. Pokud se rozhodneme vydat se cestou, která není správná, musíme si být vědomi, že to může mít následky. Jan chtěl dostat vše, co si přál, a podepsal smlouvu s ďáblem, aniž by přemýšlel nad důsledky. Brzy pochopil, že bohatství s sebou nese i mnoho neblahých věcí a že nic není zadarmo. Jan se nakonec snažil napravit svůj život a získat zpět svou duši tím, že udělal dobré skutky a pracoval poctivě. Příběh nás učí, že je důležité být opatrný a přemýšlet nad důsledky našich rozhodnutí. Nic v životě není zaručeno a cesta k našim cílům může být velmi náročná. Je důležité si uvědomit, co je pro nás opravdu důležité a co chceme dosáhnout, aniž bychom se nechali ovládat touhou po bohatství a moci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka