Krátké české pohádky před spaním pro děti

Bree a smrt – Bree and Death

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Once upon a time, in a small village situated deep in the heart of the Czech Republic, there lived a young girl named Bree. She was known far and wide for her extraordinary intelligence and quick wit, which had earned her the nickname of „Bree the Smart“. Little did she know that her sharp mind would one day bring her face to face with the most feared and powerful being in all the realms – Death himself. What fate has in store for Bree when she finally crosses paths with Death, is a tale woven with bravery, cunning and an unshakeable will to survive. Join us, dear reader, as we journey together to unravel the story of Bree and Death in the Czech language.

Bree a smrt – Pohádka o odvážné dívce a smrti

Úvod

V daleké zemi, kde se mísily zelené lesy s obrovskými horami, stál malý statek. V tomto statku žila mladá dívka jménem Bree. Bree byla odvážná a moudrá dívka, ale také velmi smutná. Její matka zemřela, když byla ještě malá, a od té doby ji pronásledovala myšlenka na smrt.

Bree a její touha po poznání

Bree byla velmi zvídavá a toužila po poznání. Jednoho dne uslyšela o zajímavé bytosti zvané smrt. Začala se ptát starších lidí na vesnici, co to vlastně smrt je a co se stane s lidmi poté, co zemřou. Odpovědi, které dostávala, byly rozdílné a neuspokojovaly ji. Rozhodla se tedy vydat do velkého města, kde doufala, že najde odpověď na své otázky.

Bree v městě

V městě Bree potkala několik lidí, kteří se zabývali magií a mystikou. Nicméně ani oni jí nedokázali říct, co smrt znamená. Bree začala být zoufalá a chtěla se vrátit domů, když potkala zvláštního muže v tmavém plášti.

Setkání se Smrtí

Muž se představil jako Smrt a nabídl Bree, že jí ukáže, co znamená smrt. Bree byla zpočátku vyděšená, ale následně rozhodla, že chce vědět víc. Společně se vydali z města do temného lesa, kde Smrt otevřel bránu k zemi mrtvých.

V zemi mrtvých

Bree se ocitla v zemi mrtvých a byla zpočátku zmatená. Viděla tam mnoho mrtvých lidí, kteří si na ni vůbec nevšímali. Smrt jí řekl, že je to místo, kde se dostanou všechny duše poté, co zemřou. Každá duše má tam svou roli a úkol, který má plnit.

Bree a její úkol

Bree se ocitla před velkou branou, která byla uzavřená. Smrt jí řekl, že jejím úkolem je tuto bránu otevřít a dovolit tak dalším duším projít. Bree byla zpočátku vyděšená, ale rozhodla se jednat. Snažila se bránu otevřít, ale neuspěla.

Bree a odvaha

Bree si uvědomila, že musí použít svou odvahu a uspět v jejím úkolu. Poprosila tedy Smrt, aby jí dal nějakou radu. Smrt jí řekl, že musí najít klíč, který otevře bránu. Bree se tedy vydala na cestu a hledala klíč.

Bree a nalezení klíče

Bree prošla celou zemi mrtvých, ale klíč nenašla. Byla zoufalá a smutná, ale pak si vzpomněla na jednu věc. Pokud nevíš, kde hledat, hledej tam, kde tě to baví nejvíc. Bree se tedy vrátila k bráně a začala hrát na dudy, které jí kdysi dávno darovala matka. Během hraní si uvědomila, že klíč má celou dobu připevněný k dudám.

Bree a otevření brány

Bree tedy vzala klíč a otevřela bránu. Pročistila tak cestu pro další duše, které se dostanou do země mrtvých. Smrt byl nadšený a pochválil ji za její odvahu a moudrost. Bree se vrátila domů, ale v jejím srdci zůstala nějaká touha.

Bree a vzkříšení matky

Bree se rozhodla, že se pokusí vzkřísit svou matku. Snažila se najít nějakou mágií, která by jí v tom mohla pomoci. Nakonec našla knihu s kouzly, která jí slibovala, že vzkříšení je možné. Bree tedy připravila všechny přísady a pokusila se svou matku vzkřísit.

Bree a konec

Nic se však nestalo. Bree byla smutná, ale také uvědomila, že smrt patří k životu a že by si měla užít každý moment se svými blízkými. Vydala se tedy zpět do země mrtvých a povídala si s dalšími dušemi. Zjistila, že smrt není konec, ale jen další začátek. A tak žila plným životem a nikdy nezapomněla na své dobrodružství se Smrtí.

Závěr

Příběh o Bree a Smrti ukazuje, že smrt patří k životu a že bychom si měli užít každý okamžik. Bree byla odvážná a moudrá dívka, která se nevzdávala. Ukázala, že i zdánlivě nemožné úkoly mohou být splněny pomocí odvahy a chytrosti.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Bree a Smrt“ nám ukazuje, že smrt je součástí života a že bychom si měli užívat každý okamžik. Bree byla odvážná a toužila po poznání, ale zároveň trpěla smutkem ztráty matky. Po setkání se Smrtí v temném lese se ocitla v zemi mrtvých a jejím úkolem bylo otevřít bránu pro další duše. Bree prošla celou zemi a nakonec našla klíč k bráně, který měla celou dobu u sebe. Po splnění úkolu se Bree vrátila domů, ale její touha po poznání ji vedla k pokusu o vzkříšení matky. Nakonec Bree zjistila, že smrt je součástí života a že bychom si měli užívat každý okamžik s našimi blízkými. Pohádka nám ukazuje, že i zdánlivě nemožné úkoly mohou být splněny pomocí odvahy a chytrosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka