Krátké české pohádky před spaním pro děti

Antonínův nos a tajemství lesních víl

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna vzdálená lesní vesnice, kde žil mladý chlapec jménem Antonín. Ten měl neuvěřitelně velký nos, který vzbuzoval rozmanité reakce a výsměch ostatních obyvatel. Jednoho dne se Antonín rozhodl objevit tajemství lesních víl, o kterých se v okolí vesnice šířily legendy. A tak začíná pohádka o Antonínově nosu a jeho cestě za poznáním, která jej zavede do hlubin lesa, kde se setká se záhadnými tvory a odhalí tajemství, které ho změní navždy.

Antonínův nos a tajemství lesních víl

Byla jednou malá vesnice obklopená lesy a v ní žil chlapec jménem Antonín. Měl velmi zvláštní dar – nos, který mu umožňoval cítit vůně ze vzdálenosti. Když šel lesy, cítil vůně zvířat, květin a dřeva a dokázal se tak vyhýbat nebezpečí.

Antonín a lesní víly

Jednoho dne se Antonín procházel hlubokým lesem a najednou ucítil vůni, kterou nikdy předtím necítil. Pln zvědavosti se vydal za touto vůní a zanedlouho se dostal k hlubokému jezírku. Na břehu ho čekaly krásné lesní víly, které ho zavedly do svého domova pod vodou. Tam se dozvěděl tajemství lesních víl.

Tajemství lesních víl

Lesní víly mu ukázaly obrovskou knihu plnou tajemství lesů. Antonín se naučil, jak rozpoznat druhy rostlin a zvířat, jak řešit nebezpečí a jak se chovat v přírodě. Lesní víly mu také ukázaly, jak vzít z přírody jen to, co je potřeba, a neškodit přírodě. Antonín byl nadšený a slíbil lesním vílám, že bude chránit přírodu a dodržovat tuto zásadu.

Antonínova cesta domů

Když se chtěl Antonín vrátit domů, lesní víly mu ukázaly tajnou cestu skrz les. Antonín se prokousával hustými keři a větvemi, dokud se neobjevila další vůně – vůně ohně. Antonín se přibližoval k ohni a zahlédl skupinu lidí, kteří zničili velkou část lesa, aby si postavili nové domy. Antonín byl zděšený, jak mohou lidé tak nerespektovat přírodu.

Antonín a jeho cesta za ochranou přírody

Antonín se rozhodl, že musí něco udělat, aby chránil přírodu. Začal výsadbu nových stromů a učil své sousedy, jak potravit lesy vhodným způsobem. Antonínova snaha se brzy rozšířila po celém kraji a získal si mnoho oddaných přátel, kteří mu pomohli chránit lesy a vybudovat nové městské parky. Antonín byl šťastný, že pomáhá chránit přírodu a pomáhá druhým se naučit, jak chránit lesy před ničením.

Závěr

Antonínův nos mu umožnil objevit tajemství lesních víl a naučit se, jak chránit přírodu. Díky jeho oddanosti a touze chránit přírodu dokázal získat mnoho spojenců a pomoci mnoha lidem v regionu. Antonín byl skvělým příkladem toho, jak každý z nás může pomoci chránit naši přírodu.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V pohádce „Antonínův nos a tajemství lesních víl“ se vyskytuje chlapec jménem Antonín, který měl speciální dar – schopnost cítit vůně z větší vzdálenosti. Jednoho dne se Antonín vydal do lesa, kde potkal lesní víly a naučil se, jak chránit přírodu. Lesní víly mu ukázaly knihu plnou tajemství lesů a naučily ho, jak poznat rostliny a zvířata a jak se chovat v přírodě. Antonín se také naučil, jak vzít z přírody jen to, co je potřeba, a neškodit přírodě.

Na konci své cesty Antonín potkal lidí, kteří ničili les, aby si postavili nové domy. To ho povzbudilo ke snaze chránit přírodu, což vedlo k tomu, že Antonín začal výsadbu nových stromů a učil své sousedy, jak chránit lesy.

Antonínův nos byl klíčový pro to, aby se stal ochráncem přírody. Ukázal, že každý z nás může pomoci chránit naši přírodu a že malé kroky mohou vést k velkým změnám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka